Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaka ładowarka sieciowa do Fiio X1/X3/X5 (ogolnie X*)?


sonic2

Rekomendowane odpowiedzi

jak powyzej.

 

Fiio w manualu (przynajmniej do X1) rekomenduje ladowarki z pradem wyjsciowym 2A, czy to nie przesada? Moze 1A wystarczy - duzo dluzej bedzie sie ladowac? A probowal ktos ladowarki 2.1A (sa takie na allegro) - nie wylaczy to odtwarzacza ze wzgledu na zbyt wysokie natezenie pradu?

 

X1 ma aku 1700 mAh

 

czym/jak Wy ladujecie swoje fiio X*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w X1 ale do X3 najpierw miałem 1 A a potem kupiłem 2,1 A i czas ładowania skrócił się o ok. 1h. (z 5h do 4h). Na USB z laptopa to ładowało się i ładowało - FiiO podawało że 8h. Tylko, że X3 ma aku 3000 mAh, więc wg mnie do X1 ładowarka 1A powinna spokojnie wystarczyć, ale 2A na pewno skróci czas ładowania.

Do X3 zalecana była 1,5A.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio w manualu (przynajmniej do X1) rekomenduje ladowarki z pradem wyjsciowym 2A, czy to nie przesada? Moze 1A wystarczy

 

Wystarczy, ze wszystkiego się naładuje, no, z banana może być trochę wolniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest tak napisane? Bo ja widzę na stronie w specyfikacji sprzętu

Power USB 5V/500mA

recommend USB 5V 2A

źródło

 

A co do zepsucia sprzętu przez podanie zbyt dużego natężenia, to nic z tego :P Można użyć ładowarki 10A, a sprzęt i tak pobierze tylko tyle ile potrzebuje. Istotne jest tylko napięcie ładowania, czyli wartość wyrażona w voltach. I na koniec co do tanich noname ładowarek, to ktoś niedawno żartował, że nie podają audiofilskiego prądu. Prawda jest bardziej prozaiczna, noname mogą nie trzymać parametrów, a w ekstremalnych przypadkach uszkodzić urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Trochę odkopię.

 

Jak długo ładuje się wam X5 z USB kiedy jest używany?

U mnie po całej nocy dalej ładuje. (w końcu go wyłączyłem).

 

Z manuala:

About charging

Q:What pow er sour ces may be used t o char ge the X5?

A:The X5 may be char ged by any USB char ger with 5V output v oltage and 1.5A or gr eat er output curr ent; in a pinch y ou can also char ge it using a comput er USB por t, albeit slowly .

Q:What is the charging current of the X5 while char ging?

A:About 470mA through a comput er USB por t or 1.3A through a dedicated USB charger (while unit is pow er ed off )

 

1. Czyli spokojnie mogę użyć mojej ładowarki od samsunga - 2A 5V prawda?

2. X5 pobiera 470mA przez USB przy wyłączonym urządzeniu. - Nie ma szans na naładowanie przez USB kiedy sprzęt jest włączony?

 

3. To już nie z manuala. Czy podłączaliście X5 do USB 3.0? Ładuje się szybciej czy ze względu na specyfikację FIIO (obsługa USB 2) nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja X5 podłączam jako USB DAC pod USB 3.0, ładuje się ale w sumie nigdy nie zwróciłem uwagi na to w jakim tempie ;) Jako ładowarki używam właśnie standardowej ładowarki do smartphonów/tabletów 5V / 2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

Można użyć ładowarki 10A, a sprzęt i tak pobierze tylko tyle ile potrzebuje. Istotne jest tylko napięcie ładowania, czyli wartość wyrażona w voltach. I na koniec co do tanich noname ładowarek, to ktoś niedawno żartował, że nie podają audiofilskiego prądu. Prawda jest bardziej prozaiczna, noname mogą nie trzymać parametrów, a w ekstremalnych przypadkach uszkodzić urządzenie.

 

 

Prawda. Ja sam uwaliłem xDuoo najprawdopodobniej przez lipną ładowarkę. Nie mam na razie odpowiedniego sprzętu żeby to sprawdzić, ale na 90% jestem pewien że skoki napięcia uśmierciły mi grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja FiiO od zawsze ładuję ładowarką od tel.

A ładowałem różnymi, od Samsunga, LG czy Sony i zawsze wszystko spoko.

 

Ale faktem jest, że nawet przy 2A dość długo się takie X5 II ładuje.

A ile ? x5-1 z 2A ładuje się ok 3-4h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów elektrycznych lepiej jest ładować mniejszym prądem. Ja np. w galaxy s5 mam ładowarkę 2A, ale starszego s2 zawsze ładuje jego ładowarką (chyba 0.7A).

A na X1 mamy na obudowie napisane (nie mam go teraz pod ręką) chyba 5V 1A.

Edytowane przez babeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznie to z zasada mówi 1/10 pojemności aku czyli jak mamy w x5 4000mAh powinno się ładować 400mAh.

Gdzie nawet komputer z usb 2.0 daje 500mAh a czas ładowania to chyba było by tyle co czas słuchania :D Ja od roku ładuje 1A można powiedzieć, czas ładowania (czas reakcji termicznej) czy ilość podłączeń też skraca życie.

 

Generalnie używać systematycznie, ładować zawsze do pełna i nie przesadzać z prądami ładowania ani 0,5 A ani 2A ot kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności