Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon P1 Plenue


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Już trochę czasu minęło od kiedy pojawił się nowy flagowiec Cowona.

CZy ktoś z szanownych forumowiczów miała okazję bliżej zapoznać się z tym DAP-em?

 

Już minął rok jak użytkuję superkałacha i zastanawiam się czym go zastąpić ;-)

 

Po zapoznaniu się z różnymi informacjami i recenzjami, które znalazłem w sieci, definitywnie skreśliłem wszelkie iBasso, Fiio, Hifimany czy też A&K.

 

Jestem coraz bliżej decyzji o zamówieniu tego P1, tym bardziej, że do tej pory posiadam X7, którego darzę olbrzymią sympatią, mimo różnych jego niedoskonałości.

 

Tak więc - ktokolwiek słyszał, ktokolwiek miał okazję się pobawić tym DAP-em, lub też może jest właścicielem, to proszę o wpisy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszą w świecie, to P1 przedstawia brzmieniowo poziom wyższy niż AK120 II, a tylko troszkę ustępuje AK240, po drugie BARDZO mi się podoba UI w Cowonie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J.D.

 

czytałem o tym Calyx M, ale jakoś mnie do niego nie przekonało.

 

Zresztą - pulled the trigger :-)

Za niecał miesiąc powinienem mieć P1 w domu :-)


A tu prezentacja (po japońsku) Cowona P1 :-)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą - pulled the trigger :-)

Za niecał miesiąc powinienem mieć P1 w domu :-)

 

Jeśli to nie tajemnica, gdzie i za ile zamawiałeś ?

 

w mp3store :-), nt ceny skontakuj się z nimi ;-) akurat kończą przyjmowanie zamówień dla dostawy, która ma być w Polsce na początku października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby tak było ale nie wierzę że tak będzie. Ja zdecydowanie jak na razie wybieram 120 mk2 - Cowon tak świetnie im wyszedł że nawet testowki nam nie wysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby tak było ale nie wierzę że tak będzie. Ja zdecydowanie jak na razie wybieram 120 mk2 - Cowon tak świetnie im wyszedł że nawet testowki nam nie wysłali.

 

O ile mi wiadomo, to przyczyna mogła być zupełnie inna - związana z generalną polityką dystrybucyjną Cowona.

 

Każdy wybiera jak chce, a płacenie ponad 6000 zł za AK120 MKII mnie osobiście nie interesuje.

Właśnie zastanawiam się nad kupnem plenue lub ak120 mk2. @Baele co ciekawego wiesz o plenue, co wyczytałeś o nim?

 

Kommel,

jest kilka rzeczy:

- brzmieniowo lepszy od AK120 MKII, tylko trochę ustępujący AK240

- brzmieniowo lepszy od HM901

- wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który daję radę również pełnowymiarowym słuchawkom (ma funkcję przełączania gaina)

- najszybszy z obecnych DAP-ów na rynku

- brzmieniowo co najmniej na poziomie od DX100 (a wg niektórych nawet lepszy)

- UI lepszy od AK, HFM czy iBasso - i mi osobiście bardzo odpowiada

- rozmiar cegły - nie żartuję, po tym jak 2 razy musiałem się z trapu wracać do samolotu i szukać AK120 :-) - P1 nie da się raczej zapomnieć :-)

 

Oczywiście, przekonam się ostatecznie jak do mnie dotrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zresztą - pulled the trigger :-)

Za niecał miesiąc powinienem mieć P1 w domu :-)

Jeśli to nie tajemnica, gdzie i za ile zamawiałeś ?

w mp3store :-), nt ceny skontakuj się z nimi ;-) akurat kończą przyjmowanie zamówień dla dostawy, która ma być w Polsce na początku października
Dzięki za info. Skontaktuję się z mp3store jutro i poproszę o ofertę

 

Tapnięte z piątej Galaktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wiadomosci ze lepszy to od cowona ;) ?

 

Nie, to moje wnioski po przekopaniu wielu różnych forów, opinii, recenzji itd. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzew na przedsprzedaż był zerowy. Nawet zrezygnowaliśmy z zamówienia bo wszyscy chcieli Fiio, iBasso i AK :). Dopiero teraz w październiku będzie realizowane pierwsze nasze zamówienie na Cowona. Cenę na stronie znacie. Jakby ktoś z was forumowiczów chciałby kupić możemy zaproponować wyjątkowo 3700,00 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W końcu do mnie dotarł P1.

Powiem tak - posłał w kąt AK120.

 

Wiem wiem, znowu ktoś napisze, że nie ma wifi, czy czegoś tam jeszcze - dla mnie osobiście nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.Liczy się tylko brzmienie, które jest tutaj na bardzo wysokim poziomie.

 

UI zdecydowanie lepszy od tego w AK120. Dla mnie wielkość ekranu w P1 jest po prostu idealna. Jakość wykonania na najwyższym poziomie.

 

Powiem krótko - zaryzykowałem i bardzo się cieszę, że trafiłem w swoje upodobania. Jeśli ktoś ma gdzieś okazję posłuchać tego sprzętu, to gorąco polecam. Zresztą recka Fatso w dużej mierze dobrze opisuje dźwięk z P1.

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shakur,

 

zdecydowanie tak :-)

AK120 ustępuje P1, choćbyśmy nie wiem co i jak wymyślali.

Fatso naprawdę dobrze to opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak u niego z mocą i wysterowaniem dużych nauszników?

miałem u siebie jakiś czas ak120 i we współpracy z dużymi nausznikami wcale mnie nie zauroczył.

ogólnie poziom ak120 jest bardzo wysoki i jeśli rozkładamy dźwięk na czynniki pierwsze, a naszym kryterium jest poprawność to nie ma się absolutnie do czego przyczepić - balans, bas, średnica, góra, scena, szczegółowość/rozdzielczość, tonacja, barwa itp. itd. jest ok. i gdybym miał go używać do iemów/customów to byłby świetny wybór, ale przy dużych słuchawkach (nieportable) już sobie tak dobrze nie radzi, brakuje mocy, nie żeby grał cicho, ale nie ma tej energii, wykopu jaki jest po podłączeniu dobrego wzmacniacza portable i pod tym względem hifiman 802/901 były dla mnie dużo lepsze. A tak poza tym, to ak120 nie jest absolutnie wart swojej ceny bazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samuel,

 

NADy HP50 wysterowuje kapitalnie.

Beyerom DT990 Premium Edition 600 Ohm ledwo daje radę, ale to słuchawki, które naprawdę niełatwo napędzić (mam wrażenie, że są niemal tak trudne do wysterowania jak T1).

Mam jeszcze w domu aktualnie Fostexy TH-900, jak znajdę przejściówkę na małego jacka, to też je sprawdzę.

 

AK120 nie są w stanie napędzić wysokoomowych słuchawek. Natomiast jest ileś słuchawek typu portable nausznych, których grają naprawdę dobrze z superkałachem, np. B&W P7, BD T50p, Sennheiser Momentum, BD DT770 PE 32 Ohm - a wszystko zależy od własnych preferencji brzmieniowych.

 

Ja do słuchawek typu stacjonarnego (np. AKG K812) korzystam ze wzmacniaczy stacjonarnych, co tu kombinować? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności