Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hybryda DIY z allegro


sn4ke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś zetknął się z taką konstrukcją hybrydową jak u tego konstruktora-sprzedawcy?

http://allegro.pl/lampowy-hybrydowy-wzmacniacz-sluchawkowy-i4596152352.html

Jestem bardzo ciekawy jak to może grać i jakiego typu słuchawki najbardziej rozwiną się przy takim wzmaku? Czy jakość przewodu w kierunku wzmaka ma duże znaczenie, czy też wystarczy najzwyklejszy "chińczyk" za 5zł?

 

Jedni mówią, że lampy dają pastelowe brzmienie, inni że to tylko moda i efekt jarzącej się żarówki, ale czy takie hybrydy naprawdę dają coś unikalnego, czy to po prostu tranzystor z żarówką?

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam i sobie chwalę. Zresztą jest tutaj parę osób co go miało i ma. Zaprojektowany przez Pana Stanisława Chrząszcza a składa go i dodaje "coś" od siebie użytkownik nie tylko tego forum "micszu"

 

 

kilka linków:

http://forum.mp3store.pl/topic/75596-holdegron-h3-se-vs-hybryda-klasy-a/

http://audiohobby.pl/topic/8/5471

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec przyszłego tygodnia powinienem go mieć, ale aż nie będę się chwalił ile mniej za niego dałem, bo zaraz będą mnie palcem wytykać :D Przypuszczam, że zdeklasuje Mikroforum608, ale to się jeszcze okaże. Jeśli tak będzie, to Mikro poszuka nowego właściciela.

 

Najbardziej ciekawi mnie jak zagrają z nim moje najnowsze nabytki: japoński Alaric oraz MB QP 55x. Alarica testowałem z Fuze i byłem zachwycony, a QP podłączyłem tylko na moment do Xperii Mini Pro i coprawda zagrały głośno, ale jakoś bez jaja, chociaż ponoć z odpowiednim napędem mają spore możliwości.

 

No i jeszcze raz pytanie o kable, bo rasowy audiofil powie, że kable grają, ale czy nie mając słuchu absolutnego wystarczą mi do podłączenia źródła proste kable jack-cinch tego typu:

http://allegro.pl/kabel-master-maly-jack-3-5st-2rca-chinch-1-5m-fv-i4569920571.html

http://allegro.pl/kabel-jack-3-5mm-st-2xrca-cx-hjr100-hi-line-1m-i4565992860.html

Przewód będzie podłączony głównie do karty dźwiękowej z podpisu (możliwe, że z jakimś splitterem do minijacka, żeby nie przełączać kabla głośników).

 

 

edit:// może jakiś elektronik się orientuje. Oglądałem oryginalny schemat do AVT2928 na którym bazuje większość tego typu rozwiązań, ale czemu może służyć zastąpienie dwóch dużych niebieskich kondensatorów sześcioma mniejszymi? Poniżej manual do kita, a na górze w linku allegro wygląd modyfikacji:

http://serwis.avt.pl/manuals/AVT2928.pdf

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MB QP 50, brzmienie pokroju beyerów DT880, dla mnie osobiście lepsze, ale technicznie gorsze.. Słuchawki potrzebują trochę napędu, są niesamowicie lekkie i wygodne. Nie czuć ich kompletnie na głowie. Powiem nawet, że wygodniejsze niż Staxy :P

 

Odnośnie kabelków, to daj spokój sobie ztym dziadostwem.. degradują dzwięk, a do tego są tak ch#$$^%$owe, że pewnie się rozlecą wtyki po 3 wpięciu, jeśli nie traktujesz sprzętu delikatnie.

Za takie minimum uważam: http://allegro.pl/3-5-2rca-mini-jack-2czincz-prolink-futura-3d-2m-i4568682280.html http://allegro.pl/cordial-2x-rca-mini-jack-3-5mm-neutrik-hi-end-1-5m-i4552408214.html i zdecydowanie skłaniałbym się do tego kabelka DIY na Neutriku.

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz, to zainteresuję się tematem, a może i popytam naszych "konstruktorów" o wycenę, bo teoretycznie mam do zrobienia więcej niż jeden kabelek.

 

W każdym razie to dla mnie całkowita nowość, ale nie mogłem oprzeć się hybrydzie sprzedawanej za niecałe 1/3 ceny nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezusicku jeszcze nie odebrałem, więc nie powiem, ale to jest taki wzmak jak ten na górze z allegro niemodyfikowany przez poprzedniego właściciela, więc po fotkach z aukcji można próbować wywnioskować (w opisie jest o lampach Tesli, bez precyzowania jakich). Widziałem, że to z grubsza opiera się na AVT2928, konstruktor w opisie rzuca samymi nazwami producentów nie opisując dokładnie co jest gdzie użyte, a że kupiłem to z drugiej ręki, to raczej nie otrzymam od producenta szczegółowej odpowiedzi.

 

Zastanawiam się też właśnie nad kabelkiem i nie wiem czy to nie jest przerost formy nad treścią, żeby zamawiać drogie kable. Jak rozumiem Prolink Exclusive, albo Futura wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ten wzmacniacz współpracuje z lampami typu E88CC/ECC88/PCC88/6922

ja używam głównie z lampą JJ ELCTRONIC, a przewody połączeniowe mam zrobione DYI z Klotz AC110 kończone Neutrikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zobaczę, czy Perul ma czas bawić się w coś takiego, a jak nie to wezmę, któryś kabel z wyżej poleconych. DIY Perula, ew kable Prolink mają przewagę, bo mam na miejscu w Wawie, a ten przewód na Cordialach i Neutrikach jest ciekawy,ale z wysyłką droższy i wygląda na strasznie gruby i sztywny.

 

Z lampami czy opampami to dla mnie wyższy poziom magii, zobaczę co przyszłość pokaże :D

 

A tak przy okazji jaki rozdzielacz zastosować do jacka z karty dźwiękowej? Nie chcę przepinać co chwila wzmaka i głośników do karty, więc wolę rozdzielacz z jednego na dwa, nigdy też nie będą włączone naraz wzmak i głośniki.

 

edit:// dokupiłem sobie za 30zł lampkę 6922 Jan Sylvania ;)

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś odebrać, chwilę się pobawić i pierwsze wrażenia:

Konstruktor chyba nie oszczędzał na elementach, co widać na pierwszy rzut oka po zasilaczu. Zasilacz i przewody całkowicie customowe zamocowane na stałe. Od strony wzmaka wtyczka XLR, od zasilania przyzwoita skręcana, solidne przewody Technokabel. Oglądanie wnętrza zostawię sobie na później, jak już przyjdą lampki.

Brzmienie sprawdziłem tylko na chwilkę na nowych nabytkach i na kablu Hama Jack=>2RC, bo nie miałem pod ręką lepszego. Alaric zagrał tak jak się po nim spodziewałem, czyli bardzo fajnie, w porównaniu z połączeniem przez wzmaka poczułem... no nie wiem jak to nazwać - jest cieplej, wszystkie rejestry są lepiej zaznaczone, żadnych twardości, żadnych pisków, muzyka gitarowa to miód dla uszu, . MB QP 55X też w końcu zagrał chociaż musiałem podkręcić wzmacniacz na ponad połowę przy maksymalnym wyjściu dźwięku ze smartfona. No i zagrał tak jak pisali o nim pozytywnie w head-fi. Muszę powiedzieć, że bez odpowiedniego napędu te słuchawki grają słabo (nie cicho, tylko kiepsko).

Porównując z Mikroforum jest różnica. Mikroforum ma podobną barwę jak mój panel XFI, tylko trochę lepiej wyostrza szczegóły, a ta hybryda to trochę inna bajka :) To już nie jest samo podbicie i wzmocnienie dźwięku, ale jeszcze wartość dodana :) Oprócz tej 6922 Jan Sylvania jadą do mnie jeszcze 6922/E88CC SQ Philips Miniwat Holland, 6N23P-EW i jakaś egzotyczna 6DT8 (ECC82 z żarzeniem na 6.3V i ułożeniem pinów jak E88CC), którą dostałem w gratisie :D

 

Teraz to może i Superluxy bardziej mi się spodobają ;)

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze sprawdziłem brzmienie z innymi słuchawkami: Sennheiser HD380, Superlux HD330 i Sennheiser HD495. Dwa pierwsze brzmią jakoś bez wyrazu, jedynie stare Sennki nabierają trochę melodyjności. Z kolei QP 55x przetestowane tym razem ze źródłem z kompa mają bardzo fajny środek i górę, ale nieciekawy bas. Przypuszczam, że zmiana lampy pomogłaby wyciągnąć w nich ciekawszy dół. Który z tych moich nabytków może najbardziej się nadać?

 

@down32 - zauważyłem jeszcze jeden szczegół oprócz innego trafa. Na płycie masz sekcję 4 i 2 dużych kondensatorów jak w oryginalnym kicie. U mnie natomiast zamiast tych dwóch jest sześć mniejszych. Od czego jest tamta sekcja i co może dać taka modyfikacja względem kita?

http://img12.allegroimg.pl/photos/oryginal/45/96/15/23/4596152352_6

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei QP 55x przetestowane tym razem ze źródłem z kompa mają bardzo fajny środek i górę, ale nieciekawy bas. Przypuszczam, że zmiana lampy pomogłaby wyciągnąć w nich ciekawszy dół. Który z tych moich nabytków może najbardziej się nadać?

Zauważyłem u siebie, że na słuchawkach wymagających DT880 i K141 obie w 600Ohm najlepszy bas wydobywał się tak po ok 20-30 minutach grania, lepszy w sensie rysowania konturów, struktur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tranzystory nagrzewają w sklepach przed odsłuchem, choć to dla lampy bardziej jest słyszalne.

Po prostu lampa musi uzyskać swoje stabilne parametry pracy aby zagrała prawidłowo.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie czegoś takiego nie zauważyłem, choć nigdy nie słuchałem na nim słuchawek zamkniętych a może też, dlatego, że mam w miarę nowe lampy. A i zasilacz mam puszczony osobno.

Pamiętam za to doskonale inny wzmacniacz Philips, notabene odrestaurowany przez Ciebie, Philips i ten jak po dwóch latach ponownie zaczął szumieć to go pchnąłem dalej w świat.

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kiedyś mi się obiło o uszy, że wzmacniacz klasy A powinien się wygrzać, żeby wyrównać prądy, czy coś takiego, ale nie sądziłem, że to robi taką różnicę.

 

A takie pytanie laika z elektroniki:

Na jakie parametry zwracać uwagę przy dopasowaniu lamp i jak (gdzie) mierzyć możliwości lamp? Jakoś nigdy nie przykładałem się do fizyki i musiałbym się podszkolić z podstaw elektroniki, żeby wiedzieć co, jak i po co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powyższe pytanie aktualne.

 

No i jeszcze jedno dotyczące codziennej praktyki:

- żeby nie zużyć sprzętu zbyt szybko powinny być jakieś minimalne czasy nagrzewania przed podłączeniem słuchawek i przerw między wyłączeniem i włączeniem? Zakładam, że pykanie co chwilę nie służy lampie

- ile czasu powinienem zaczekać po wyłączeniu sprzętu przed wymianą lampy? Odradzano mi pośpiech i wyjmowanie zaraz po wyłączeniu.

- są jakieś zalecane temperatury pracy dla wzmaka? Możliwe, że zasilacz i sam wzmak trafią do szuflady i pytanie czy mocno ograniczona wentylacja może być problemem.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności