Skocz do zawartości
  • 0

AKG 551, Momentum..


Pasha

Pytanie

Jako, że to mój pierwszy post więc witam Wszystkich.

Po kilku tygodniach przeglądania forum i ostatnio kilku krótkich odsłuchach niestety potrzebuje Waszej pomocy, jakiejś podpowiedzi, ukierunkowania co do wyboru mp3 + słuchawek dla mnie (mam dość już zabierania żonie Ipod-a nano 7g).

Sprzęt wykorzystywany obecnie to 100% autobusy i tramwaje więc jeżeli chodzi o słuchawki to szukam konstrukcji zamkniętej. Szukam naturalności, przestrzeni, muzykalności. Nigdy nie byłem basolubem więc lubię go tam gdzie naprawdę powinien być i gdy jest dobrze kontrolowany.

Co do muzyki, której słucham to myślę, że nie będę szczególnie uniwersalny jak napiszę, że słucham prawie wszystkiego mieszając gatunki w zależności od nastroju.

Nie chcę opisywać dźwięków, które usłyszałem, bo nie znam się na tym i nie potrafiłbym ubrać tego w słowa ale chcę chociaż przybliżyć opisać moje wrażenie, bo bez tego na pewno nikt z Was mi nie pomoże :). Wychowany na Sennheiserach moim pierwszym wyborem były Momentum ale te w zależności od sklepu w którym słuchałem (MM, Saturn) charakteryzowały się albo słabo kontrolowanym, misiowatym basem albo po prostu grały poprawnie ale dla mnie zbyt ciepło.

Denon D600- nie moja bajka. Dynamiczniejsze od poprzednika ale dla mnie znowu za dużo basu.

AKG 551..zdecydowanie mój faworyt. Chyba wszystko mi się podobało ale najbardziej ta przestrzeń i sposób prezentacji basu. Jest go, dla mnie, tyle ile powinno być i był fajnie pokazany. Przy szybkich kawałku (Metallica) nic mi się nie zlewało, nie było chaosu a przy Cohen-ie mogłem delektować się wszystkimi smaczkami.

AKG 545- tutaj w porównaniu do modelu 551, miałem wrażenie, że wszystkiego jest więcej i ucierpiała na tym, największa zaleta 551 przestrzeń :(.

Reasumując szukam przenośnych, zamkniętych słuchawek które byłyby podobne do modelu AKG551 (mogą być lepsze ;)) ale ……….o gabarytach znacznie mniejszych.

Planuje to podpiąć pod któryś z chwalonych tutaj urządzeń x5 lub dx90. Być może z nimi słuchawki, które wymieniłem, zagrały by inaczej niż ze wspomnianym ipodem ale tego nie jestem w stanie sprawdzić i stąd mój post.

Za wszelkie sugestię z góry bardzo dziękuję!!

 

Pozdrawiam,

pasha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

 

 

Reasumując szukam przenośnych, zamkniętych słuchawek które byłyby podobne do modelu AKG551 (mogą być lepsze ;)) ale ……….o gabarytach znacznie mniejszych.

 

Nie ma takich... K550 to jedyne znane mi zamknięte słuchawki, które grają jak otwarte. Jeśli na tym Ci właśnie zależy to nie znajdziesz tego w innych nausznikach, które jednocześnie byłyby bardziej portable.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

 

Reasumując szukam przenośnych, zamkniętych słuchawek które byłyby podobne do modelu AKG551 (mogą być lepsze ;)) ale ……….o gabarytach znacznie mniejszych.

 

Nie ma takich... K550 to jedyne znane mi zamknięte słuchawki, które grają jak otwarte. Jeśli na tym Ci właśnie zależy to nie znajdziesz tego w innych nausznikach, które jednocześnie byłyby bardziej portable.

 

Na tym mi zależy :(... nic a nic nie znajdę podobnego? może chociaż zbliżonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niby są k545, ale to nieco inne brzmienie.

 

edit: nie zauważyłem, że były wymienione... sam szukam czegoś tego typu, może L2, HP100 do posłuchania? Chociaż wg opisów L2 będą bardziej jak k545, HP100 muszę posłuchać też

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PRO80 zapisane i będę sprawdzał ..dzięki!

@miki_w1 no właśnie takie było moje pierwsze wrażenie. Zastanawiam sie czy nie dałoby się coś jednak z tych 545 wyciągnąć? czy źródło nie przesunełoby ich w kierunku 55x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

PRO80 zapisane i będę sprawdzał ..dzięki!

@miki_w1 no właśnie takie było moje pierwsze wrażenie. Zastanawiam sie czy nie dałoby się coś jednak z tych 545 wyciągnąć? czy źródło nie przesunełoby ich w kierunku 55x?

Już edit poszedł. Źródło im powietrza k550 nie doda raczej. Jakieś mody? Niee, tam jest grubsza membrana po prostu.

 

Pro80 fajne, HI2050 lepsze od nich po modach, ale sam używam teraz ich i są za duże na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posłuchaj gdzieś Beyerdynamic DT660, recenzję tu masz : http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-beyerdynamic-dt660/

Ja mam wersję otwartą DT440 ale DT660 też raz słuchałem i mają podobną neutralną charakterystykę z dużą sceną, jak na zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widziałeś jak HM5 wyglądają na głowie?

https://agdlab.pl/i/a/p/43e9ac35-45ceac35-5/Brainwavz.HM3.i.Brainwavz.HM5.dwie.pary.nausznych.sluchawek.uznanego.producenta.Test.41.jpg

 

Czy to jest taka mniejsza alternatywa dla k551... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale czy HM5/SRH840 nie są jednak innymi słuchawkami brzmieniowo niż k551? Bardziej misiowate, zwłaszcza SRH840, mniejsza scena... Jako mniejsze alternatywy dla 550 to się raczej nie sprawdzą. Trzeba coś lżej grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja dorzucę jeszcze AKG K511. Zamknięte o charakterystyce mogącej też odpowiadać i nie za duże chociaż wiadomo trzeba wziąć pod uwagę wykonanie czy niedoskonałą izolację więc osobiście widziałbym je bardziej jako dodatkowe do odsłuchu w domu, chociaż na mieście ludzi też w nich widywałem. Ale można je kupić w niskiej cenie, ostatnio widziałem je na wyprzedaży w Saturnie za 77 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie,

udało mi się przesłuchać Pro80 i muszę powiedzieć, że naprawdę fajnie zagrały. Nie jest to, prawdę mówiąc, charakterystyka której szukam ale sklamałbym gdybym nie napisał, że mogą się podobać. Fajna równa gra z kontrolowanym basem.

Nie udało mi się przesłuchać hp100 ale słuchałem otwartych hp200 i wiem, po tym co słyszałem, że muszę przesłuchać wersji zamkniętej. Jeżeli nie ma jakiś wielkich różnic może to być ciekawa propozycja.

Czy w audiomagic uda mi się przesłuchać beyerów 660 i dt70p oraz shure 840?

Na obecną chwilę jestem za k545. Udało mi się poświęcić więcej czasu na nie i sposób grania akg najbardziej mi odpowiada. Na spokojnie dopasowałem sobie słuchaweczki do głowy, poprzesuwałem je na łepetynie i EUREKA!! ;) jest więcej wszystkiego niż w 550 ale już nie jestem pewien czy to takie złe :)).

 

pozdrawiam,

pasha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności