Skocz do zawartości

House i podgatunki (bez progressive i electro)


Dawid06

Rekomendowane odpowiedzi

chyba ostatnio znow byly modne takie klimaty z tym ze malo chyba jest nowych artystwo tworzacych w tym stylu.

ale zauwazylem ze po latach 90 kilku bardzo kreatywnych muzykow inspiruje sie czesto wlasnie takim vajbem np boski Simbad


i jeszcze moze jego pierwszy wielki przeboj - juz wtedy bylo wiadomo ze to geniusz :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"trochę" ;)

ja wlasnie sobie slucham calkiem smakowitej kompilacji wydanej na Local Talk, polecam

http://www.beatport.com/release/local-talk-vs-garito-music-joined-us/1386465

no i moze niedlugo zmixuje jakiegos mixiora;)

swoja droga jak sa jacys dje na forum to moze by sie dalo zmajstrowac jakies radio u nas gdzie by mozna grac na zywo;)


alez slociuchne!

kawalek z plyty jenify mayanji ktora nagrala ze swoim mezem czyli dj jus-edem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudowna Selina Campbell w cudownym kawalku :D


ale w kwesti cudownych wokalistek housowych niekwestionowana krolowa jest dla mnie wciaz Shea Soul!


nagrywala z takimi gigantami jak phil asher czy mj cole. ma nieprzecienty talent i wspanialy glos!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mj.Cole od dawna nic od niego nie słyszałem, nadal żyję jego klasykami. To ja zejdę teraz na bardzo głębokie wody z paroma deep housowymi utworami (wiem, że nie każdy lubi ale czy chcecie czy nie to jest właśnie fundament muzyki house :P) :

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=TgK8j_TFDXU

 

No i skoro jesteśmy przy deepach to naprawdę nie można pominąć tych dwóch perełek

 

 

 

Ktoś wie jak się nazywa syntezator użyty w tej produkcji? (ten który wydaje takie przyjemne lekko funkowe brzmienie)

Edytowane przez Dawid06
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue six i naked music alez ja lubilem ten label jak bylem maly;)

pamietam ze w tamtych czasach ciezko bylo dostac plyty w sklepach z tej wytworni i trzeba bylo jezdzic na stadion dziesiciolecia;)

najbardziej masakrujacy, zreszta chyba jeden z pierwszych singli to byl ten boski kawalek


apropo tych wyjatkowo fascynujacych czasow dla muzyki klubowej a zwlaszcza deep houseu to moze pamietasz ten kawalek?

hehe miec nascie lat i uslyszec taki numer to sie nazywa miec szczescie :D


no dobra to jeszcze kilka masakrujacych banie utworkow z przelomu tysiacleci;)

http://www.youtube.com/watch?v=a88cqMGY7E4

jakbys chcial wiecej to daj znac;) bardzo lubie ten okres w muzyce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

apropo tych wyjatkowo fascynujacych czasow dla muzyki klubowej a zwlaszcza deep houseu to moze pamietasz ten kawalek?

Hehe jak nie jak tak :) Sample do dzisiaj gdzie nigdzie da się usłyszeć. A co do dostępności płyt z tego gatunku muzycznego to zawsze było i będzie ciężko. W emipach "krUluje" mainstreamowe ****o. Ja to lubię sobie często wracać do deep house, który moim zdaniem nie jest już tak samo dobry jak jakieś 20-10 lat temu. Jak masz chwilę wolnego czasu to polecam fajny artykuł: http://www.insomniac.com/news/how-talk-your-kids-about-deep-house/

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

apropo tych wyjatkowo fascynujacych czasow dla muzyki klubowej a zwlaszcza deep houseu to moze pamietasz ten kawalek?

Hehe jak nie jak tak :) Sample do dzisiaj gdzie nigdzie da się usłyszeć.

patrz zapomnialem na smierc z jakiego kawalka to pochodzi a na moim winylu niestety nie zdradzili. to byl jakis klasyk z lat 70s (kawalek jest zbudowany na zapetlonym jego poczatku) moze ty pamietasz?

W tym poniżej to można utonąć

 

no to juz kolejny etap w histori housu. pierwszy singiel trentmollera (zreszta nagrany dla naked music) ale tez rewelacyjny mix lost on arrival obrazowal te zmiany

https://www.youtube.com/watch?v=VvKQ0PMc7Oc

wtedy tez uslyszalem ame pierwszy raz

Edytowane przez Brombo Turtle
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naked Music Presents Lost on Arrival pójdzie do przesłuchania obowiązkowo :) btw kolekcjonujesz vinyle? ja zawsze chciałem ale wpierw trzeba kupić gramofon + tor :D

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche ich mam a nawet pare wlasnie z lost on arrival (tylko wydane osobno nie na kompilacji)

kurde chcialem znalesc pare tego typu numerow ale nic na jutubie nie ma

byl taki kawalek np loose ensamble "your help" albo air frog "gymnastic" i inne tego typu ale niestey nie ma na jutubie:(

a to co zaczelo byc modne wtedy po 2002 wlasnie metro area i inne rozpoczelo wedlug mnie (plus kilka innych scen np to co robili idjut boys czy daniel wang) nurt nudisco. cos mi tak swita ze wtedy jescze taki house nazywali "beats" - przynajmniej tak to bylo nazywane wtedy prze organizatorow imprez na ktorych grali dje w takim stylu. house byl wolniejszy ze zdecydowanym bitem, bardziej surowy i wyraznie inspirujacy sie elektro


moze np pamietasz to:



wtedy tez byl szal na elektroclash - nawet fajna muza ale nie wiem czy by ci podeszla. z takich bardziej lajtowych ale super extra fajnych rzeczy to bym ci polecil to:

CS1374654-02A-BIG.jpg

no wsumie mialo nie byc electro ale cuz gosc jest genialny i wszystko co robi tez a to jego pierwsza plyta (jesli chodzi o muze na parkiet;)

no i wtedy tez sluchalem namietnie (i do tej pory mi nie przeszlo:D) maurice faultona :wub:




a to juz kawalek ktory nagral ze swoja zona Mutsumi, ech byly czasy kiedy elektro dalo sie sluchac z przyjemnoscia:)

 

jesli nie znasz fultona to goraca polecam sie zapoznac ze wszystkim co zrobil bo to geniusz jest!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności