Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

szukam DACa i kolumn


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam DACa i kolumn.

 

Muzyka każda, baaardzo wszechstronne od metalu VitalRemains przez elektronike jak Oldfild, L. Mckenitt przez jazzu jak N.Jones do "klasyki" jak ThePianoGays.

 

Nie oczekuje łupnięcia tonalnie połączenie:

pewnej swobody spójności grania (muzykalności) hd600 i

góry, kopnięcia basu, wypchniętej średnicy hd565

 

Pokój dł: 5m x szer: 3,5m x wys: 2,6m

Czyli ok 18m2, i 45m3

 

 

TOR

Linuks 90%+ ew Winda 10% (więc ot tak na doczepkę) ->
?? DAC ->
Kennwood +  BEOVOX (8" bas, granie rozciągniętą średnicą )

 

DAC co istotne mały coś jak xmos PCM5102 ale nie potrzebuje mieć w nim ampa bo będzie stał w takim miejscu że i tak bym z niego nie korzystał wyłącznie po RCA ew jack będzie gadał do brą AMPa. Na razie mogę wykorzystać X5. Nie oczekuje ze za 1x trafie, ale jak kupie byle co będę bardziej zniechęcony niż zachęcony, dobry stosunek ceny do SQ, cena hmmm do 300+200, jednak więcej % SQ mają kolumny tak więc im mniej tym lepiej. Wejście usb, wyjście RCA reszta raczej i tak nie wykorzystam.

 

Xmos PCM5102

WaveIO (ale tu brak RCA)

coś jeszcze ?

 

Kable sam sobie wykonam jak potrzeba, na kolumny pewnie pójdzie skrętka :P na razie :)

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter-> Mój kumpel ma kolumny Gale Model 4 i ze wzmacniaczem NAD 3240PE tworzą mu one brzmieniowo bardzo udany duet.

Jakbyś miał możliwość, to posłuchaj kolumn DALI 450: http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-dali-450-i4586592301.html

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartonik-> Spokojnie prawie 18m2 pokój da sobie radę z opanowaniem basu DALI 450 (tym bardziej, że Retter planuje dodatkową adaptację akustyczną, a już nawet teraz pokój wygląda "zdrowo") ;)

Ja słuchałem tych kolumn w pomieszczeniu 16,5m2 i też było OK.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter-> Jak bas nie jest priorytetem i wolisz podstawkowce (z ich sceną), to gdybym miał wybierać, to na Twoim miejscu kupiłbym NHT Model 1.5.

Dodatkowy plus dla Ciebie (skoro pisałeś, że bas refleks ma być z przodu) jest taki, że te kolumny mają obudowę zamkniętą.

Pytanie tylko, czy uda Ci się kupić te kolumny w Polsce za 1 kzł i czy w ogóle się uda je znaleźć...?

 

A później do nich wzmacniacz ADCOM GCA-510, a jeszcze lepiej Sphinx Myth 3.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem jest by za dużo na początek nie wydać a przyzwoicie grało.
Tak się zastanawiam czy nie zrobić swoich DIY wg projektu, ma to dwie spore zalety cenę i na górę oddzielne pudło małe pudło na średnicę z gwizdkiem tak można by było okręcić. Nie na darmo bas jest montowany na boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter-> Jak ww. NHT znajdziesz w dobrym stanie, to ja na Twoim miejscu brałbym je w ciemno (skoro liczy się przestrzeń, przejrzystość, a bas ma być dobrze kontrolowany). Miałem je kiedyś u siebie (z Densenem Beat B-100).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze 300 ew +200.

1kzł nie zamierzam wydawać na to.

 

M2tech Hiface Two raczej odpada bo COXa też muszę zamienić na RCA

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tej cenie za bardzo nie ma w czym wybierać.

Jeżeli miałbyś możliwość zwiększyć nieco budżet i chciałbyś wesprzeć rodzimy produkt, to tu jest dobra opcja warta rozważenia:

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac/dac-nostromo-5-obudowa-czarna-detail

Albo chińczyk:

http://audinst.com/en/index.php?mid=items&category=115&document_srl=184

Tyle tylko, że chińczyk jest zasilany po USB więc musiałbyś mieć pewność że Twoje porty USB nie sieją zakłóceniami.

Brałbym "Nostromo" :)

Ma wszystko co potrzeba, do hi-fi PC Audio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wejście USB (żadko COX), z optyka nie będę korzystał.

Wyjście RCA, amp jest mi nie potrzebny zbędny.

 

Ale fakt o Nostromo zapomniałem.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh PENDRAGON czytałeś 1 post ??? AMPa mam, kolumny będą stały blisko TV.

Co nie znaczy że nie ale muszę się przekonać i musi mi się spodobać co nie jest łatwym zadaniem.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą stać koło TV. Znam człowieka, co zrobił sobie system 5.1 z Adamów A7x :P

 

Amp zawsze można sprzedać, a aktywne monitory to wygoda i możliwość dostrajania brzmienia (z tyłu masz pokrętła/przyciski do regulacji EQ). Studyjne sprzęty są "elastyczne brzmieniowo", także może warto pomyśleć o tym?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retter weź tego henry audio, nic lepszego nie kupisz za tak śmieszne pieniądze. Nic nie bedzie siało, bo jest dobry konwerter.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/120737-dac-preamp-ipod-video-phonak-audeo/

 

Jak chcesz mogę Ci wysłać na odsłuch moją starszą wersję QNKTC 1.1

Edytowane przez minczin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak ktoś ma 1.2 to mogę swojego na Sabre podesłać. Ciągle dziwi mnie, że to tak słabo u nas popularne... ja porównywalem z 5 źródeł na Sabre i ta mała puszka serio daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma 1.2 to mogę swojego na Sabre podesłać. Ciągle dziwi mnie, że to tak słabo u nas popularne... ja porównywalem z 5 źródeł na Sabre i ta mała puszka serio daje rade.

Co to za mały cudak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co minczin Ci polecił. Qnktc, teraz nazywa się to Henry Audio i nie jest już na kostce Sabre.

Ja serio chciałbym już to wymienić bo mam to z 3 lata, głównie ze względu na dosyć ograniczona funkcjonalnosc., tj. Brak kontroli głośności, tylko jedna para wyjść, brak xlr pod kolumny aktywne, no ale nie bardzo widzę następcy, który przy okazji nie zrujnuje budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności