Skocz do zawartości

Sony Walkman A17


xkarionx

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie od niego przerwę i podłączając słuchawki do laptopa, stwierdziłem, że ten odtwarzacz jednak bije lata świetlne mojego elitebooka ;]. Także nie jest taki zły. Nie długo sobie posłucham na swoim starym nwz-a82x. To zobaczę jak to wyjdzie.

 

Generalnie jakby ktoś chciał kupić to mogę go sprzedać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak? Ktoś już więcej może się wypowiedzieć na temat grajka? W zasadzie opinia ClieOS nie jest aż taka zła, gdzieś tam wspominał że gra jak DX50 z mniejszą mocą.

 

Wiadomo że nikt nie oczekuje od niego że będzie przebijał kombajny takie jak AK120/DX90/X5 etc przy takim długim czasie na baterii, ale jednak musi grać zdecydowanie lepiej niż smartfony oraz DAPy prawdziwie portable (iPod, Clip+ czy X1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego A15 w salonie Sony. Na moich słuchawkach Sony XBA-H3 i Cosmicsach BA4R. Z XBA-H3 świetnie się zgrywają, z Cosmicsami mniej. Ogólnie dźwięk na bardzo dobrym poziomie, jest nieźle, ale nie ma jakiegoś szału. Sygnatura przyjemna, lekko ocieplona z miękkim basem, bardzo muzykalny, podobna jak Sony NWZ-A865, podczas półgodzinnego odsłuchu na własnych plikach mp3 320bit, FLAC 16/44 i hi-res 192/24, 96/24 nie odczułem większych różnic w rozdzielczości między moim starym Soniaczem, tyle że A15 odtwarza hi-resy. Być może trzeba by kupić i się wsłuchać, ale będą to raczej niuanse. Miałem nawet okazję kupić 100 zł taniej, oferowali rabat, teraz jest opcja na 20 rat 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z pamięci, bo FiiO X3 miałem kilka miesięcy temu i nie słyszałem na ostatnim sofcie. Subiektywnie X3 miał o wiele więcej basu, mocniejsze uderzenie, był głębszy i w ogóle X3 miał więcej mocy, nie miał problemu z napędzeniem słuchawek nausznych, głośniejszy od A15. Sony A15 basu ma mniej, jest delikatniejszy, chociaż całkiem przyjemnie brzmiał na słuchawkach XBA-H3, bardziej miękki, wybrzmiewający, jeśli ktoś słuchał i wie jak brzmi np. Xperia Z1 czy Z2 to właśnie te smartfony mi pod tym względem przypominał. W A15 bardziej zrównoważony dźwięk, tonalnie lepszy, muzykalny, ma lepszą średnicę i górę, bardziej rozciągnięte, bardziej detaliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie, bardzo jestem ciekaw porównania A15 z E585. Chcę kupić jeden z nich, a w salonach nie mam szans na porównanie. Pomóżcie :)

Wiesz że to temat o A17?

A co za różnica... pomijając wbudowaną pamięć wewnętrzną? ;)

 

 

Może chodziło o to, że temat nie jest przeznaczony do porównań z innymi playerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Posiadam już jakiś czas A15 i porównując do Xperii Z1 ; góra jest wyraźnie lepsza ( dużo więcej szczegółów ) , bas taki jak powinien być punktowy i mocny . Dla mnie subiektywnie bardziej podszedł niż odtwarzanie przez Fioo 18. Czasu na baterii nie mierzyłem ale subiektywnie może grać bardzo długoo .Bezproblemowo napędza też Q701 (potencjometr na 50% wytarcza do głośnego słuchania. dokanałówkom wystarczy 30 % skali i jest b. głośno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzieki Michal za odpowiedz. Myslalem, zeby ewentualnie wziac sobie to malenstwo i miec on the go, ale widze, ze jednak skads tak dlugi czas pracy na baterii musi sie brac...niestety.

 

Naskrobane wirtualnie

Zauważyłem tu problem nawet mniejszej mocy niż w ZX1. Z dokami i bardzo skutecznymi słuchawkami pewnie nie będzie problemu, natomiast Sony nadal tłumaczy się wymogami UE. Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Matko !

 

Coś z uszami miałem nie tak przez ostatnie kilka dni, serio. No, bo marudziłem, że grajek za cienki do "nagłownych" 32 ohmówek, Mecin z PW świadkiem !

Właśnie wpiąłem do tego malucha moje Grado 325 ( raz był na nich dłuższy odsłuch w sklepie, ale obsługa z Sony dokonała przejęcia moich Gradosów, więc testowałem dalej na pchłach, myśląc, niech sobie chłopaki posłuchają jak Michauczok gra, ja to i tak kupuję pod pchły)

 

Przed chwilą "z taką małą dozą nieśmiałości" wpiąłem Grado.

To GRA, co prawda muszę dać na 25 z 30-u kresek, ale GRA.

 

Mecin, odszczekuję : hau, hau, hau

 

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bo to GRAdo. ;) Pytanie do posiadaczy. Czy dobrze sortuje się muzykę po folderach? Miałem okazję dwa razy potrzymać i posłuchać A15 w salonie i coś to sortowanie folderów na własnej włożonej karcie nie szło. Być może trzeba uruchomić jakąś opcję, ale miałem niecałą godzinę i chciałem więcej posłuchać, a nie chciałem eksperymentować przy obsłudze (pytałem, nie wiedzieli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak właśnie robię ( na wszystkich grajkach ), że sobie kataloguję folderami, żeby nie mieć problemu ze znalezieniem czegokolwiek.

Co tam Ci " nie halo" było na A15, bo u mnie jest OK ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ?

Wchodzisz w ikonę "nutkę" czyli ósemkę, jest na środku ekranu i masz segregowanie po czym dusza zapragnie, w tym, po folderach.

A jak wejdziesz w folder to Cię grzecznie zapyta czy to mają być foldery z karty czy z pamięci wewnętrznej.

( ja na wewn. trzymam gęste pliki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności