Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki / nauszne / izolacja / 300 zł / rock


d_nac

Pytanie

Hej,

 

Przeczytałem dosyć spory kawałek tego forum i nadal nie wiem czy w granicach ~300 zł da się dorwać sensowne izolujące słuchawki nauszne do rocka/metalu?

 

Często polecane są Shure'y 240 i 440, ale tutaj jedynym, za to dużym, minusem wydaje się ich bezbasowość.

 

Ostatnio sprawdzałem w Saturnie kilka par i jedyne, które mi podpasowały to Philipsy SHP2700, które z chęcią bym kupił, ale to był zdezelowany model ekspozycyjny, a nowego już nigdzie nie uświadczę. To co mi się w nich głównie podobało to mięsistość ich basu - tego zazwyczaj brakuje w innych modelach, nie żebym był wielkim bassheadem, ale dobrze gdy bas mruczy tam gdzie powinien. Czy znajdzie się coś z podobną sygnaturą do SHP2700?

 

P.S. W tej chwili posiadam CALe - szukam jednak czegoś grającego jeszcze mocniej, oczywiście w granicach rozsądku :)

P.S.2 Źródła to w 10% lapek z integry, w 90% HTC One, więc maszyna grająca dosyć równo, ale w mojej ocenie trochę przechylona w kierunku zimniejszego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hej,

 

Przeczytałem dosyć spory kawałek tego forum i nadal nie wiem czy w granicach ~300 zł da się dorwać sensowne izolujące słuchawki nauszne do rocka/metalu?

 

Często polecane są Shure'y 240 i 440, ale tutaj jedynym, za to dużym, minusem wydaje się ich bezbasowość.

 

Ostatnio sprawdzałem w Saturnie kilka par i jedyne, które mi podpasowały to Philipsy SHP2700, które z chęcią bym kupił, ale to był zdezelowany model ekspozycyjny, a nowego już nigdzie nie uświadczę. To co mi się w nich głównie podobało to mięsistość ich basu - tego zazwyczaj brakuje w innych modelach, nie żebym był wielkim bassheadem, ale dobrze gdy bas mruczy tam gdzie powinien. Czy znajdzie się coś z podobną sygnaturą do SHP2700?

 

P.S. W tej chwili posiadam CALe - szukam jednak czegoś grającego jeszcze mocniej, oczywiście w granicach rozsądku :)

P.S.2 Źródła to w 10% lapek z integry, w 90% HTC One, więc maszyna grająca dosyć równo, ale w mojej ocenie trochę przechylona w kierunku zimniejszego grania.

 

Takstar HD6000. Izolacja świetna, większe pady.

 

Mam też CAL!-e. Wolę zdecydowanie Takstary. Oczywiście proponuję odsłuchać przed zakupem. Może Ty będziesz miał inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szury wcale nie są bezbasowe, ale jeśli basu i tak ci brakuje to można zrobić basmod. Dla mnie większą wadą jest to, źe mają mało mięsa. Ogólnie polecam posłuchać.

Edit: doczytałem, że przesiadasz się z CAL, więc rzeczywiście w niemodowanych szurach może Ci brakować basu.

Edytowane przez neext
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, te Takstary wydają się ciekawe, jedynie zastanawia mnie "szybkość" basu, bo to było krytykowane w recenzji, którą czytałem - przy gęstszych kawałkach metalowych obawiam się lekkiej magmy ;) Orientuje się ktoś czy da radę je odsłuchać w MP3Store w Wawie?

Edytowane przez d_nac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mała wolta - rozważam jeszcze wydanie trochę większej sumy i zastanawiam się nad trzema modelami - ATH-M50, AKG K550 i SM HP100 i w związku z tym mam parę pytań:

 

1) Który najlepiej będzie sprawdzał się w rocku, tzn. będzie oferował soczystą średnicę, ale jednocześnie będzie czuć bas, ale na tyle sprężysty żeby dobrze odnajdował się w szybszych utworach metalowych?

2) Wiem, że SM i AKG można odsłuchać w MP3Store, ale nie mam pomysłu na to gdzie sprawdzić ATH-M50, czy ktoś wie gdzie w Warszawie można się udać na ich odsłuch?

3) Które ze słuchawek będą najlepiej sprawdzać się w połączeniu z telefonem (HTC One)? Chodzi o napędzenie i głośność, przeglądając różne modele w Saturnie zauważyłem, że niektóre potężne słuchawki grają przy 70% naprawdę głośno, gdy inne mniejsze nawet przy 100% jakby jeszcze pełni z siebie nie dają.

4) Czy są w granicach ~500-600zł jeszcze inne modele pasujące pod moje preferencje, czyli dobra izolacja, brzmienie dobre do rocka, sensowny bas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odsłuchaj sobie Superlux HD669, jeśli masz taką możliwość. Bardzo możliwe że wydasz 3-4x mniej, a będziesz bardzo zadowolony.

Do rocka i szybkiego metalu idealne. Wiem, bo sam słucham takiego rodzaju muzyki (miedzy innymi), testuję już od 2 tygodni, i jestem naprawdę w szoku, jak dobre brzmienie można dostać za tak niską cenę. I inne: "dobra izolacja, brzmienie dobre do rocka, sensowny bas" - masz jak znalazł w tym modelu. Dzięki dobrej dynamice basu niestraszny im nawet DevilDriver.
Więcej tutaj: Porównanie rodziny HD662

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, będę musiał sprawdzić te 669, czytałem jednak, że one grają mocno górą, a tego chciałbym uniknąć, bo w połączeniu z podobnie ułożonym One może być rzeźnia dla uszu :)

 

Pod jaki sprzęt je podłączasz? Mój ojciec ma Hd681 i one właśnie kłuły mnie twardą górą, tego wolałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może stare HD669 tak grały, kiedyś. Teraz grają V-ką. Nie tajemnicą jest, że Superlux zmienia brzmienie swoich modeli (jak HD681 Evo i HD668B).

Góra jak i bas są mocno zaznaczone, ale od HD681 odróżnia je to, że góra jest bardzo detaliczna, o wiele lepszej jakości i nie kłuje w uszy. Więc polecam sprawdzić, naprawde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności