Skocz do zawartości

FiiO Kilimanjaro 2


MrBrainwash

Rekomendowane odpowiedzi

20140730104950.jpg

 

 

Widzę, że nowa odsłona E11 przeszła u nas na forum, bez echa. Ktoś w ogóle słuchał tego E11k?

 

Fragment recki z head-fi :

 

 

Don't let the small size of this amplifier fool you since it actually hosts a hefty 1400 mAh battery (non replaceable) which can provide over 16 hours of continuous play. I have been using E11k in a low gain setting for almost two weeks now and have a feeling it can probably stretch pass that limit. And even if you run out of juice, you can continue using amplifier while charging it up. Gain toggle provides a decent boost in volume to assist in driving demanding headphones, and the extra power actually helped to bring up more details even in less power hungry IEMs. I also found Bass boost to be surgically clean, where flipping that toggle provided a more controlled enhancement of sub-bass quantity and some mid-bass punch without spilling into mids and muddying the rest of the spectrum. In contrast, E18 bass boost wasn't as tight, and bleeded a bit into lower mids.

So how good does this amp sounds and how much improvement are you going to get over your built-in amp? There is no simple short answer to this question, and that is a beauty of amplifiers where it will depend on it's pair up with your source. One thing I found for sure: the sound will always improve, but to what degree you can never predict so it was a journey to try different hardware sources as well as using connection to Line Out (LO) or Headphone Out (HO) to find a better combination. Typically, you want to drive your external amp from LO, but it never hurts to experiment. At the current moment my two main DAP sources are X5 and AP100, and for example I found E11k connected to HO pairs up better with AP100 rather than X5. But once I switched to using LO port, I found a combo of X5 + E11k to show more improvement over AP100 + E11k. As a matter of fact, while I prefer AP100 built in amplifier over X5 built in amplifier (by comparison of direct HO connection and while AP100 is in 24b/192k oversampling mode), X5 actually sounds much better with E11k from LO. Also, comparing the sound between X5 with direct headphone connection vs LO with E11k, I found the sound to get wider and deeper (soundstage), overall tighter, brighter with more details while still being smooth, and a significant bass improvement (deeper and punchier). A performance of X5 paired up with E18 as amplifier connected to LO was inferior in sound quality to E11k where E18 colored the sound to be darker, less transparent, and with less details in comparison to E11k.

http://www.head-fi.org/products/fiio-kilimanjaro-2-e11k-portable-headphone-amplifier

 

Dobra cena, dobry wygląd i dźwięk może w parze z wyjściem z X5 lub nawet lepszy. CIEKAWE :ph34r:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu trochę jak niewydarzony e12...z jego poprzednika to podobała mi się tylko wymienna bateria, bo dźwięk był zbyt basowy... ciekawe, jak w tym przypadku...

 

Tu już była o nim wzmianka: http://forum.mp3store.pl/topic/119670-fiio-e11k-prawdziwy/

 

:D

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nie znalazłem... może to ta późna pora. No, ale jeszcze nikt się nie zgłosił z wrażeniami, teraz jest okazja ;)

 

Ładna obudowa :) Jak piersiówka... :P

 

Jeszcze pewnie w PL ni ma.

 

Nom tak właśnie widzę, że całkiem niezły. Cena za E11 mk1 była trochę przesadzona, ale jeśli ten gra lepiej, tak jak ćwierkają jaskółki, jest aluminiowy i będzie za 250zł to może być całkiem fajny wzmak pod ipoda/imoda lub FiiO X1 :)

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawdzę. Jak do tej pory tylko w piątek w audiomagic ją pomacałem i wygląd i wykonanie jest rewelacyjne. A szczególnie jak za tą cenę. Podoba mi sie bardziej niż E12.

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nie znalazłem... może to ta późna pora. No, ale jeszcze nikt się nie zgłosił z wrażeniami, teraz jest okazja ;)

 

Ładna obudowa :) Jak piersiówka... :P

 

Jeszcze pewnie w PL ni ma.

 

Nom tak właśnie widzę, że całkiem niezły. Cena za E11 mk1 była trochę przesadzona, ale jeśli ten gra lepiej, tak jak ćwierkają jaskółki, jest aluminiowy i będzie za 250zł to może być całkiem fajny wzmak pod ipoda/imoda lub FiiO X1 :)

 

Jutro u mnie będzie na stanie, a cena ma być taka sama jak E11, czyli 229 zł. :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem dlaczego wprowadzili Kilimanjaro2 jako nowy E11k. To niepotrzebne, brzmi zupełnie inaczej, a wielu z E11 ma kiepskie skojarzenia. Mogli wprowadzić nowy model i po prostu wycofać E11.

 

No i nie jest to sygnatura FiiO :)

 

Z ER-4S radzi sobie na low gainie.

No własnie z powodu złych wspomnień z e11 jestem zainteresowany opiniami o tym produkcie...choć może to nie do końca była wina wzmaka, ile połączenia go z CAL!...tym niemniej sentyment do jednego z pierwszych sprzętów pozostaje :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że na high-gainie ER-4S grają na drugim stopni skali, więc podbicie jest właściwie zbędne (przy LO DX90)...

 

...i poszli w stronę E18 (ale bardziej), a nie E11. Ci którym przeszkadzała ciepła i masywniejsza sygnatura, wypracowana przez FiiO w sumie od początku, to będą zadowoleni :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźna degradacja nie, ale jednak - wbudowany wzmak w DX90 ma właściwie neutralny charakter, jest swobodny, nie ogranicza. E11k już chce parę rzeczy po swojemu i to nie musi się zgrać z Sabre :) Najpewniej dziurka w stylu X3 byłaby lepszym kompanem tego wzmaka.

 

Poziom w stosunku do ceny bdb, ale muszę go jeszcze pokatować z innymi sprzętami i skonfrontować z Leckertonem i Vorzugiem, zanim będę pewny :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności