Skocz do zawartości

Ipod classic 5, nietypowy problem z dyskiem.


problemak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowy problem z moim odtwarzaczem. Zakupiłem go już w takim stanie, więc nie wiem co może być przyczyną. To samo co za chwilę opiszę działo się na dysku zwykłym (80gb), i również po wymianie na adapter CF/zif dalej jest to samo...

 

A więc przechodząc do sedna sprawy: Po włączeniu ipoda wyświetla się biały ekran z wiadomością w 4 językach, załączam zdjęcie-zdjęcie nr. 1 w załączniku.

 

I tu nie było by problemu, jeżeli po podłączeniu do itunes, (na windowsie (xp, 7, 8) i macu (10.8.2, 10.9.4) jest jedna wielka lipa...

Itunes wykrywa urządzenie w trybie awaryjnym, po czym zaleca odtworzenie. Po kliknięciu "odtwórz" ukazuje się błąd 1415. I nic nie da się zrobić. Wykrywa go również, jako stację dysków, ale dysk "nie jest włożony". Nie da się sformatować. To samo dzieje się na dysku i na karcie CF, która na 100% działa.

 

Próbowałem wgrać w "disc mode" lecz dzieje się to samo...

 

Po wejściu w tryb testowy, -> IO -> harddrive->HDSpecs wyświetlają się zamiast normalnych informacji, jakieś bzdury, które załączam na zdjęciu. (zdjęcie nr. 2 w załączniku.

 

Wiecie może, co może być przyczyną? Obstawiam jeszcze taśmę dysku, lecz nie widzę jej na allegro. A na przesyłkę z ebay troszkę trzeba będzie poczekać, a mi zależy na tym, żeby do soboty działał...

Sprawdzałem tą taśmę miernikiem, i nie na wszystkich ścieżkach jest przejście. Mógł by ktoś sprawdzić, czy jest to normalne? 3 pierwsze z którejś strony, i 1 gdzieś w środku.

 

Czy ktoś z forum ma może na sprzedaż taką taśmę?

Serdecznie dziękuję za pomoc :)

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez problemak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie krzaczki w trybie diagnostycznym już widziałam i to się pojawiało zwykle przy bardzo uszkodzonych dyskach.

Co do błędu w iTunes - próbowałeś z innym ipodem? Kabel sprawny? Może zaktualizuj iTunes, albo zainstaluj starszą wersję. To czasem pomaga.

 

Jeśli dajesz sprawną kartę i jest to samo, to znaczy, że to może być taśma. Mam chyba jeszcze te taśmy do dysku, może bym ci jakąś odsprzedała.

 

Rozumiem, że robiłeś hard reset?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel na 100% sprawny, próbowałem 2, iTunes próbowałem na najnowszej i starszej, lecz ciągle jest to samo... Ale nawet w disc mode, windows nie wykrywa rzeczywistej pojemności dysku, więc to na 100% wina hardware.

Hard reset, to znaczy? Bo próbowałem resetować (menu + ok), wyjmowałem baterię, a innej opcji nie widziałem...

A ile za tą taśmę? Bo ja również jestem z Lubelskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również "nie wykrywał rzeczywistej pojemności dysku" - z tym, że rozchodziło sie o kartę CF.

Tak czy inaczej, proponuję próbować formatować za pomocą takich rzeczy jak partition magic.

W moim wypadku próbowałem zformatować, ale się nie udawało. Niemniej, w końcu windows zaczął wykrywać kartę (imoda) tylko, że o pojemności 0kb.

Finalnie była próba formatowania za pomocą narzędzia dyskowego dołączonego do windows 7.

Po wybraniu formatuj okno się "zawiesiło" odłączyłem ipoda i o dziwo w końcu zaczął normalnie pracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawet w ipodzie w trybie testowym nie wykrywa pojemności... Karty CF, ale i dysku... Ja stawiam na taśmę dysku, jak wymienię, to zobaczymy co z tego będzie ;)

A po podłączeniu do komputera w disc mode, albo i normalnie, partition magic nawet nie wykrywa ipoda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nowe informacje. Dostałem taśmę dysku, złożyłem wszystko ; adapter zif->cf zielony, i karta cf->sd adapter, (innym działa). Po włączeniu komunikat "podłącz do komputera i odtwórz". Jak podłączam do komputera, to wykrywa mi go jako dysk, lecz nie mogę ani dodawać plików, ani go otworzyć, ani sformatować... karta cf w adapterze usb działa, sformatowana jako fat32...

Na win xp ipod się odtwarza (ale jakoś bardzo szybko, nie wiem czy tyle ma to trwać) i restartuje, po czym znów wchodzi do trybu "podłącz do komputera" (na mac os x, i na win7, win8 ipod się nie odtwarza)

Prawidłowy rozmiar dysku (8gb) wykrywa mi tylko HD Tune pro.

Macie jakiś pomysł co zrobić z tym fantem ? :)

Próbowałem w trybie dysku, jak i zwykłym... ciągle jest to samo, + w trybie dysku na xp nie chce się odtwarzać...

Edytowane przez problemak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem tak wlasnie, wedlug Twoich wczesniejszych instrukcji, jednak nie udalo mi sie sformatowac :/ blad mi ciagle wyswietla... na ubuntu tez wyswietla blad...


Teraz w systemie windows wykrywa mi odpowiedni rozmiar dysku (7,4GB) lecz nie mogę utworzyć na nim partycji... odtwarzanie kończy się błędem 1439. Przy próbie utworzenia partycji, wyskakuje błąd we/wy... Da się coś na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak, to jest "niewytłumaczalne" zwyczajnie trzeba pogrzebać. Ja przykładowo myślałem, że nic mnie nie zaskoczy - a tu proszę - uszkodzona karta CF :)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winowajcą była / jest taśma dysku... Stara całkowicie padła, a nowa łączy tylko i wyłącznie przy odchylonym cf-modzie. Nie ma mowy, żeby działał złożony.... No cóż, zamówię jeszcze jedną taśmę, z ebaya, tylko ten czas oczekiwania zabija....

Z nową nie używaną taśmą obchodziłem się jak z jajkiem, i nie działa w pozycji roboczej...

Ktoś ma jakieś "patenty" jak zmusić taką taśmę do działania? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

powiem tak - ja te tasmy przerabialem w temacie iPod Classic 4th - nie pamietam nazwy ich - jakos na C - a powinny byc Apple lub Foxconn - wogole mialy inny uklad "zyl" - i jak pamietam - jedne dzialaly z dyskami 20/30GB a drugie z 60GB - czy jakos tak - ogolnie zajelo mi to troche czasu

 

Zatem jesli jestes pewny dysku ze ok - to na 100% tasma - zwlaszcza jak iPod pochodzi z niewiadomego zrodla i byl otwierany

 

Tak tylko podpowiadam bo nie pamietam dokladnie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności