Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Superlux HMC631 vs Hyperx Cloud


DyndaS

Pytanie

Witam

 

Posiadam obecnie słuchawki Superlux HMC631, lecz zastanawiam się nad zmianą na coś innego, gdyż czasem brakuje mi uderzenia basu w niektórych grach oraz utworach muzycznych. Dodatkowo pady w superluxach bardzo szybko stwardniały i pojawiły się pęknięcia. Zastanawiam się nad Hyperx Cloud, które są rebrandami Takstar Pro 80. Podobno są to bardzo zacne słuchawki, wykonane ze znacznie lepszych materiałów niż hmc631, lecz mają niby gorszą scenę/odwzorowanie przestrzeni od superluxów. Ogólnie prawie wszędzie chwalą je za świetną wygodę co też mnie przekonuje. Mogę kupić je obecnie za 329 zł.

 

Słucham praktycznie wszystkiego poza metalem itp. Głownie pop czy rock.

 

Nie jestem jakiś mega audiofilem, stąd chciałbym poradzić się bardziej obytych w temacie czy taka wymiana ma sens. Czy są tu osoby które miały styczność zarówno jednymi jak i drugimi?

 

Źródło: Audiotrak Prodigy Cube OPA2604

Wykorzystanie: 50/50 gry/muzyka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Uderzenie basu hmmm... Dla mnie nawet w Pro80 było trochę za dużo basu w grach, co wpływało na zmniejszenie szczegółowości dźwięku w grach oraz gorszej lokalizacji. Jednak czy HMC631 mają tego basu mniej? Coś mi się nie wydaje.

 

Ja nie potrafię się przyzwyczaić do większej ilości basu w CS 1.6, CS GO, przeszkadza mi zamiast potęgować jakiekolwiek doznania :P gram na CS-HP500, bo tam jest najbardziej płaska charakterystyka przenoszenia z moich obecnych/byłych słuchawek, przez co najdokładniej udaje mi się lokalizować poszczególne dźwięki, mimo niezbyt dużej sceny.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W Pro80 brakowało mi średnicy, one grają typową V-ką dość zarysowaną. Jednak w postaci Qpad'a, HyperX bym zwyczajnie ich nie kupił, bo można 2 razy taniej na dalekim wschodzie. Niemniej Pro80 wielkiego uderzenia basu też nie mają, fakt mają do sporo, ale też bez przesady, to nie są basowe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Własnie różnie ludzie oceniają brzmienie tych słuchawek, lecz wszędzie, że mają podkreślone najniższe rejestry. Czuję, że sporo zależy tu od źródła choć pozycjonowanie zachwalali, lecz niestety sceny nie. Odnośnie lekkiej V było coś pojedynczej recenzji ale nic poza tym.

 

Jednak w postaci Qpad'a, HyperX bym zwyczajnie ich nie kupił, bo można 2 razy taniej na dalekim wschodzie.

 

WUT ?

 

 

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się tu wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Próbowałeś słuchać na wyjściu jack 6,3mm w Cube? Ma tam impedancję wyjściową równą 0 Ohm, co gwarantuje poprawne wysterowanie wszystkich, nawet niskoomowych słuchawek. W odróżnieniu od wyjścia jack 3,5mm gdzie ma aż 33 Ohm (w celu ochronnym). ŹRÓDŁO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pojawiła się promocja wiec zamówiłem je za 279 zł. Zawsze mam możliwość zwrotu, lecz przy tej cenie wątpię abym żałował zakupu. Zostanę posiadaczem obu par więc będę mógł sobie je dobrze porównać.

 

PS.

Czy możecie mi polecić jakieś dobre sample do testowania pozycjonowania, sceny itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwsze spostrzeżenia po pierwszych 5 minutach z hyperx cloud:

 

- bez porównania mnogość dodatków oraz wszystko bardzo ładnie zapakowane a nie jak w hmc631 rozpadający się karton. Brak mi tu tylko jakiejś małej kartki z instrukcją jak działa pilot bo nie ogarniam do czego jest 1 rzecz.

- jaki ja mam wielki beret, że ustawiona "regulacja pałąka" na maks sprawa, iż pasują tak na styk.

- pady bardzo miękkie i wygodne, lecz trochę mniej pojemne niż hmc631, które te mają okrągłe. Nie sprawiają początkowo takiego dyskomfortu jak superluxy.

- mikrofon trochę gorszy niż w hmc631, lecz łapie mniej szumów.

- początkowo trochę kują wysokimi, lecz zobaczymy jak to będzie je trochę wygrzeje i dłużej się nimi pobawię.

 

 

Za jakiś tydzień zdecyduje, które zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę przyznać rację FeX, widać że grają V, lecz przy moim jasnym cube bardziej objawia się to wysokimi tonami.

 

HyperX Cloud zapewne lecą na zwrot ponieważ:

- wysokie tony gwałcą mi uszy - główny powód

- mikrofon oddaje nienaturalny głos choć jest jak najbardziej wyraźny

+/- zbyt krótki przewód przymocowany na stałe do słuchawek (mógłby być 50 cm dłuższy)

 

Gdyby nie to co wymieniłem wyżej z pewnością kingsotny by zostały. Niestety cube nie zgrał się z nimi a ja jestem wrażliwy na wysokie tony. Próbowałem podłączać do integry na msi gaming 7 i tam jest zdecydowanie z tym lepiej gdyż są bardziej wycofane.

 

+/- wymagają lepszego źródła niż integra

+ bardzo wygodne

+ dobrze wykonane

+ dobre brzmienie z innym źródłem niż jasne

+ dobra cena (279 zł w moim przypadku)

+ świetne zapakowanie i ta mnogość akcesoriów

+ bardzo głośne

 

 

Superlux HMC631 czy HyperX Cloud ?

 

Jeśli nie przeszkadzają Ci minusy wymienione powyżej to HyperX Cloud

 

 

 

Edit.

Dam im trochę czasu i może wymienię OPA na 2107, może to coś zmieni.
Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności