Skocz do zawartości

Fiio X5 vs. iBasso DX90 czy może Sony ZX1?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o opinię osoby, które miały bezpośrednie porównanie. Słuchałem FiioX5 i jego sygnatura niestety nie jest neutralna, zwłaszcza koloryzacja środka mi nie odpowiada. Poza tym pod względem rozdzielczości Fiio też nie jest tytanem, HTC One M8 ma tu o wiele więcej do zaoferowania.

 

iBasso DX90 nie miałem przyjemności odsłuchać, interesuje mnie ogólna charakterystyka, balans, ewentualnie funkcjonalność.

 

Co do Sony NWZ-ZX1, to niestety jest to produkt wirtualny na terenie naszej umiłowanej Ojczyzny, jednak krążą słuchy, że charakteryzuje się słabym wzmocnieniem, choć jakość dźwięku posiada podobno fenomenalną. Może ktoś zdementuje te kwestie mocy albo dostępności?

 

Propozycji absurdalnych, np. AKxxx nawet nie rozważam, słuchałem AK120 i naprawdę fajnie to gra, czyli na poziomie np. iP5S lub LG G3 przy cenie 300% wyższej i 10x mniejszej funkcjonalności, więc jest to oferta dla fideistów audio, a nie poważnych ludzi.

 

Dziękuję za wszelkie wskazówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ZX1 to wiem, że przez długi czas miałeś X1050 ( zresztą ja podobnie ) także odniosę się do niego. Co do mocy to to ie8 na X słuchałem na 13/30 na zx1 14/30.

Także poziom mocy (po małych zmianach w andku ) jest na zbliżonym poziomie. Natomiast i tak jest zdecydowanie niższy niz na wspomnianych X5 czy DX90.

Scena jest co najmniej równie szeroka (jak nie większa) i zdecydowanie bardziej rozbudowana w głąb. Brak tego charakterystycznego dla X czarnego tła. Dźwięk jest nieco mniej dociążony, bardziej zwiewny i lekki w przekazie. Rozdzielczość i separacja jest na wyższym poziomie. Zresztą samo Sony chwaliło się, że to ich najlepiej grający player.

Co do funkcjonalności to jest tu pełen andek - nic dodać nic ująć.

 

W Polsce Sony wogóle nie prowadzi dystrybucji ZX1. Pojawiały się one kilka razy na Allegro z jakiegoś przemytu z zachodu. Mozna go zakupić bez większego problemu obecnie choćby w Niemczech. Albo też kupić przez Ebay z Japonii (nieco taniej i wersja podobno nieco mocniejsza).

Edytowane przez Nemrod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Propozycji absurdalnych, np. AKxxx nawet nie rozważam, słuchałem AK120 i naprawdę fajnie to gra, czyli na poziomie np. iP5S lub LG G3 przy cenie 300% wyższej i 10x mniejszej funkcjonalności, więc jest to oferta dla fideistów audio, a nie poważnych ludzi."

 

Mała uwaga - nie gniewaj się za nią. Mam AK120 i słuchałem LG G3.... Niestety, nie ma porównania (Momentum, Momentum On Ear). AK 120 rządzi. Z LG G3 dzielnie walczy nawet iPod Video 5G z dziury (ale szumy ma większe). Nie znaczy to,że LG G3 gra źle. Ale brakowało mi tej mocy, swobody, wypełnienia, naturalności z AK120.

 

Oczywiście nie zachęcam w żaden sposób do zakupu AK120 i 100 - wiem,że tu na forum to prawie zbrodnia ;) i tylko nieliczni rozumieją tych, którzy tego zakupu dokonali. I znaznaczam - jestem POWAŻNYM CZŁOWIEKIEM, mam przodków w dalekiej Szkocji (więc powinienem być oszczędny) ale w przypadku playera nie oszczędzałem *. Mimo to nie zachęcam do żadnych konkretnych zakupów. Życzę dobrego wyboru !!!!!

 

(*) no trochę przesadzam, kupiłem taniej jednak niż w sklepie ;)

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę porównać w kilku słowach X5 do sony X

 

Dwa różne światy, zarówno pod kątem jakości jak i charakteru. X5 to dźwięk wypełniony, dociążony, pełnowymiarowy, rozdzielczy nie brak też konturowości. Dla mnie sony X to sam kontur dźwięku, a rozdzielczość po prostu na poziomie dobrego grajka, X5 szczególnie na najwyższych sterownikach jako usb-dac to rozdzielczość o wiele lepsza, poziom stacjonarki, jako DAP to też poziom w górę, i "prawie jak" stacjonarka, ale jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać DX90 na Rockboxsie, a w szczególności na wcześniejszych jego wersjach (dla mnie optymalna jest 0.0.3). Na medium gain. Wczoraj porównywałem z X5 na nowym sofcie i cóż.. hmmm nie ma porównania (D7100 i Triple.Fi). Cieszę się że przed zakupem X5 (jednak ogolny hype działa ;) ) miałem okazję na bezpośrednie porównanie oby DAPów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Oczywiście te poziomy są czysto subiektywne. Dla kogoś może to nie mieć takiego znaczenia i oceni to jako "niewielką korzyść" :)


Polecam posłuchać DX90 na Rockboxsie, a w szczególności na wcześniejszych jego wersjach (dla mnie optymalna jest 0.0.3). Na medium gain. Wczoraj porównywałem z X5 na nowym sofcie i cóż.. hmmm nie ma porównania (D7100 i Triple.Fi). Cieszę się że przed zakupem X5 (jednak ogolny hype działa ;) ) miałem okazję na bezpośrednie porównanie oby DAPów.

 

X5tką trzeba pobyć, po krótkim odsłuchu też bym go nie docenił. Po za tym porównaj go sobie jeszcze raz na sterownikach od Mikołaja. I mimo wszystko fajnie by było jakbyś opisał porównanie tych grajków ;). Ja do X5 podłączam D600, które dla mnie są lepsze od D7100 i tak nie uważam aby to było jakieś wybitne zgranie, D7100 z X5 będą się jeszcze gorzej zgrywać. Widocznie synergia działa na korzyść DX w tym zestawieniu.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Oczywiście te poziomy są czysto subiektywne. Dla kogoś może to nie mieć takiego znaczenia i oceni to jako "niewielką korzyść" :)

 

Polecam posłuchać DX90 na Rockboxsie, a w szczególności na wcześniejszych jego wersjach (dla mnie optymalna jest 0.0.3). Na medium gain. Wczoraj porównywałem z X5 na nowym sofcie i cóż.. hmmm nie ma porównania (D7100 i Triple.Fi). Cieszę się że przed zakupem X5 (jednak ogolny hype działa ;) ) miałem okazję na bezpośrednie porównanie oby DAPów.

X5tką trzeba pobyć, po krótkim odsłuchu też bym go nie docenił. Po za tym porównaj go sobie jeszcze raz na sterownikach od Mikołaja. I mimo wszystko fajnie by było jakbyś opisał porównanie tych grajków ;). Ja do X5 podłączam D600, które dla mnie są lepsze od D7100 i tak nie uważam aby to było jakieś wybitne zgranie, D7100 z X5 będą się jeszcze gorzej zgrywać. Widocznie synergia działa na korzyść DX w tym zestawieniu.

Wcale nie uważam żeD7100 się źle zgrywa z X5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Roland rozważasz dx90 czy x5, jak ten pierwszy to koszt ok 2kzł czyli już dobry telefon, czy ja śnie. Przecież to nie dzwoni nie ma ekranu do nawigacji to tylko do grania muzyki .... i to tylko 8h wytrzyma na 1 ładowaniu.

Panie i Panowie Roland zaczął się nawracać :D

 

Ja jeszcze nic nie kupiłem, kupiłbym, gdy uznam, że jest sens. Poza tym myślałem, że te nowe DAPy równają ceną z iRiverem, ale po małym research`u okazuje się, że są nawet tańsze od smartfonów, więc od strony ekonomicznej pewnie warto je rozważać jako źródło dźwięku, pytanie tylko, czy oferują coś więcej jeśli idzie o SQ, a to już jest przedmiotem tego wątku. Dla mnie X5 zagrał gorzej od HTC One M8, mimo całej sympatii do tej marki wynikającej z bardzo ciekawego designu i solidności, także zdrowej polityki cenowej nie celującej w zwykłych audio-paranoików, którym iluzje przesłaniają trzeźwość myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferują podgrzewanie kotleta tfuuuu uszu :)

A tak serio oferuje unikalną kombinacje lineout, brak dotyku a mnie na tych 2 cechach zależy czego żaden smartfon nie daje.

I naprawdę wole klasyczny telefon ładowany raz na tydzień bez wodotrysków, ot takie wole narzędzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie ma ktoś jeszcze jakieś przemyślenia? Powiadacie, że X5 nie jest ciepły, bo to zależy od soft. Dobrze rozumiem? Nie wiem, na jakim sofcie słuchałem, więc trudno mi się do tego odnieść. Ale Andka w nim nie ma, jest chyba tylko Rockbox, dobrze mniemam?

 

DX90, nadal nie wiem, jak to gra, może ktoś napisze coś więcej?

 

Sony ZX1 - słabizna (pod względem mocy), a szkoda, bo ku niemu się skłaniałem najbardziej.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Siara Nie mówię, że się źle zgrywają, ale że można lepiej/inaczej. :)

 

@Roland jeśli słuchałeś X5 na pierwszym sofcie, to trzeba aktualizować sprawę ;).

 

Ale widzę twoje oczekiwania i mam wrażenie, że za te 1- 1,5K oczekujesz grania jak ze stacjonarki za 3-4kzł A tak się nie da. Nie wiem jak gra HTC One słuchałem tylko One X i mi nie podszedł, mój Wave lepszy, nie mówiąc już o X5. :)

 

Różnice między źródłami nie są duże, przeważnie nie są warte swoich pieniędzy. Jeśli miałbym tak samo kombinować i patrzeć tylko na SQ to bym został z samym Wave (tylko, że on poprawnie nawet nie napędzi bardziej wymagających większych nauszników). Ale w grę wchodzą jeszcze smaczki i zgranie i za to nie raz chce się zapłacić więcej. Coś w stylu bycia smakoszem kawy (ja nie jestem, wystarczy, że będzie jako tako smakować).

 

@Update - czy nie jest ciepły to kwestia porównania. Dla mnie on jest dalej lekko ciepły, ale zdecydowanie mniej ciepły niż na pierwszych softach, a na sterownikach od xmos, to bym powiedział, że jest dość bliski neutralności, choć jeszcze nie do końca :P

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x5 delikatnie ocieplony podobno, dla mnie deko za mocno RB nie ma

dx90 gra w stylu ipod 5g z lepszym dołem jak dla mnie V praktycznie odwrotnie od x5, miby ma RB 0.3

zx1 segmentacja rynku, minie deko czasu aż takim rozwiązaniom dadzą moc bo same kostki to tylko cześć sukcesu, ale z drugiej strony lepszy mały DAP pod same domózgowe korki (co nie znaczy słaby) + alternatywny amp dla bardziej wymagających słuchawek

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje X5, bo jeśli DX90 to V-ka, to jest coś, czego nie znoszę.

 

Czyli jednym słowem, trza brać i nie liczyć na zbyt wiele, albo olać temat i nie kombinować - zaoszczędzimy nerwy i kasę. U mnie np. posiadacz AK120 stwierdził, że on nie wie, za co zapłacił, gdy posłuchał jak gra One M8 na odpowiednim plejerze i presetach. Z tym, że dla mnie słuchanie w dni robocze na smartfonie to katorga - chyba, że włączę tryb samolotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że wcale nie założyłeś tego wątku, żeby uzyskać odpowiedź :) Szczególnie, że Twoje zdanie znamy: http://forum.mp3store.pl/topic/116846-piramida-audioabsurdu/

 

No i trochę już tego było/jest gdzie zapytać: http://forum.mp3store.pl/topic/119712-ak120-vs-ak120-ii-vs-fiio-x5-vs-ibasso-dx90/

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie atak. Chodzi mi o to, że znając Twoje zdanie M8 vs AK120, na temat DAPów i smartfonów (oraz o audio w ogóle), wydaje mi się dziwne pytanie o iBasso i FiiO. Nie chodzi mi o to, że AK120 to przecież wyższa półka od pozostałych, ale jeśli M8 mu nie ustępuje, to dlaczego DX90 lub X5 mają sprostać zadaniu?

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj fw2.20 i bierz x5

 

Naklepane z BB Z10

 

Ewentualnie mod Lurker0 + Rockbox i DX90.

 

 

Wróciliśmy do punktu wyjścia? :D

 

Ja bym się dopytał o to jakie zastosowanie będzie miało to urządzenie, bo one mają jeszcze dodatkowe funkcje... i z czym będzie grało oraz jakie granie jest preferowane.

@Fatso a jakie jest twoje zdanie o DX90 bo nieczęsto się o nim wypowiadasz, a chciałbym wiedzieć. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrB, mysle, ze odpowiedz nt. zastosowania dapa w poscie nr 14 z 17.20.

Rolandzie, czegos sie spodziewal rzucajac pytanie: wolisz brunetki, blondynki, czy moze rude. Dla utrudnienia kazda o wymiarach 90 na 60 na 90 liczonych w centynetrach, bron boze w calach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to grało z: Fidelio L1, Ultrasone Signature Pro, Sony MDR-1R i XBA H3. Zastosowanie jedno - odtwarzanie muzyki.

 

W ogóle bym się nad zakupem DAPa nie zastanawiał, gdybym nie miał co 2 min. telefonu w jakiejś sprawie. A tak to tel. wyciszam (wyłączyć za bardzo mogę), włączam muzykę i mam czas dla siebie: na myślenie, na chwilę oddechu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności