Skocz do zawartości

Fiio X5 vs. iBasso DX90 czy może Sony ZX1?


Rekomendowane odpowiedzi

Sony X to dobry player, wszystko zależy od gustu i zgrania. Jednak pół roku codziennego dojeżdżania autobusem po kilka godzin sprawiło, że też go dobrze poznałem i doskonale wiem co mnie w nim denerwowało :) Co do tej mocy to nie byłbym taki pewien.... grał może głośniej od clip+ (i lepiej) ale z HD380 sobie już nie radził, superluxy też tak sobie na nim grały. Co jak co, ale na pewno nie można powiedzieć, że T4G nie ma wypełnienia. To jest jedna z jej najlepszych cech. X to taki efekciarski dźwięk, robi dobre wrażenie w pierwszym momencie. Jak go pierwszy raz usłyszałem to bardzo mi się spodobał. Ale czas upływa i zaczynamy doceniać inne rzeczy. Kiedy Taczka przyszła, to pierwszy dzień był ok, ale nic szczególnego, ale im dłużej słuchałem tym bardziej mi się podobało. Podobnie zresztą miałem ostatnio z X5. Pierwsze wrażenie - nic szczególnego, ale wgrałem nowy soft osłuchałem się dłużej i już wiedziałem, że jest Si :)

 

Podejrzewam, że w ZX1 dopracowali swój cyfrowy wzmacniacz. Więc razem to może grać i lepiej niż na parametrach. Ale tak jak mówię, wolałbym mieć jakiś zapas. :)

 

@ MrBrainwash widze ze masz wpisane FiiO X5 + AH-D600.Sluchasz to razem?

 

Tak. Podoba mi się to zestawienie, chociaż prawdę powiedziawszy one świetnie grały też z resztą moich sprzętów, więc X5 jakoś specjalnie się nie wyróżnił. Ale jest fajnie, X5 podciąga je w stronę D7100, bardziej ocieplona i przyjemna średnica, dobra rozdzielczość i łatwiej można wyłapać co gdzie gra. X5 to takie dobre urozmaicenie, bo normalnie bardzo podobają mi się z czymś neutralnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taczka po odblokowaniu głośności ma sporo pary. Fatalitki po modzie ładnie "szarpie" :D X5 na low gain wcale głośniejszy jakoś wiele nie jest. BTW. też zauważyliście w X5 to, że jak się ustawi limit głośności to wartość dla poszczególnego poziomu spada?

 

Np. na 80 jest ciszej z limitem głośności niż na 80 bez limitu... to chyba kwestia softu, albo coś sobie wmawiam, ale mam takie wrażenie.

Problem w tym, że oficjalnie nie podają szczegółowej specyfikacji. Nie chodzi mi o głośność, ale moc właśnie, a bardziej o dynamikę. Ety hf3 napędza bez problemu, ale po przesiadce na er4s brakowało mi paru kresek volume. Teraz mi nie brakuje jak słucham na zewnątrz, czy wieczorem w łóżku. Niemniej chciałbym mieć zapas, bo są takie momenty, że bym jeszcze podkręcił. Ale dotyczy to er4s. Hf3, czy Moderny MS200 grają wystarczająco głośno.

Generalnie odpowiada mi zx1 z er4s bardzo. Nie myślę o zmianie jak na razie.

 

Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że przed oczami przeleciały mi jego parametry i był chyba trochę mocniejszy od Sony X. Ale wiadomo jak to jest, dużo zależy od optymalizacji, wydajności prądowej i innych takich.

 

Na head-fi piszą, że ma mocy tyle co clip+ czyli 15mW@16om (tylko nie wiem czy na kanał czy na dwa, ale chyba na dwa).

Ma 15 mW na kanał...Sera X miała podane 5 mW a był mocniejszy przeszło dwukrotnie od clipa. Także pisanie, ze ZX1 ma tyle mocy co Clip to totalna bzdura.

Zresztą ZX1 według tego powinien być 3 razy mocniejszy od X a poziom mocy jest podobny.

 

 

To sa wszystko pojecia bardzo wzgledne. Tak sie sklada ze mam kolo siebie wlasnie clip'a, ZX1, M8 i DX90 - wszystkie testowane na Momentum. I jedynym odtwarzaczem ktory wyraznie odbiega glosnoscia od pozostalych jest DX90 - pozostale maja mniej wiecej zblizona moc (bez stosowania zadnych trickow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony X to dobry player, wszystko zależy od gustu i zgrania. Jednak pół roku codziennego dojeżdżania autobusem po kilka godzin sprawiło, że też go dobrze poznałem i doskonale wiem co mnie w nim denerwowało :) Co do tej mocy to nie byłbym taki pewien.... grał może głośniej od clip+ (i lepiej) ale z HD380 sobie już nie radził, superluxy też tak sobie na nim grały. Co jak co, ale na pewno nie można powiedzieć, że T4G nie ma wypełnienia. To jest jedna z jej najlepszych cech. X to taki efekciarski dźwięk, robi dobre wrażenie w pierwszym momencie. Jak go pierwszy raz usłyszałem to bardzo mi się spodobał. Ale czas upływa i zaczynamy doceniać inne rzeczy. Kiedy Taczka przyszła, to pierwszy dzień był ok, ale nic szczególnego, ale im dłużej słuchałem tym bardziej mi się podobało. Podobnie zresztą miałem ostatnio z X5. Pierwsze wrażenie - nic szczególnego, ale wgrałem nowy soft osłuchałem się dłużej i już wiedziałem, że jest Si :)

 

Podejrzewam, że w ZX1 dopracowali swój cyfrowy wzmacniacz. Więc razem to może grać i lepiej niż na parametrach. Ale tak jak mówię, wolałbym mieć jakiś zapas. :)

 

@ MrBrainwash widze ze masz wpisane FiiO X5 + AH-D600.Sluchasz to razem?

 

Tak. Podoba mi się to zestawienie, chociaż prawdę powiedziawszy one świetnie grały też z resztą moich sprzętów, więc X5 jakoś specjalnie się nie wyróżnił. Ale jest fajnie, X5 podciąga je w stronę D7100, bardziej ocieplona i przyjemna średnica, dobra rozdzielczość i łatwiej można wyłapać co gdzie gra. X5 to takie dobre urozmaicenie, bo normalnie bardzo podobają mi się z czymś neutralnym.

 

Zgodze sie w wielu aspektach ale nie we wszystkich :)

W T4G wciagnela mnie dynamika i szczegolowosc.Tylko znow nie podobala sie dziwna jasnosc choc on do konca jakis jasny nie jest.Brzydko to zabrzmi ale ja wole lekki kolor w graniu - wiec T4G wydal mi sie oschly i bezemocjonalny ( sluchalem go dwa razy w odstepie czasu).Ale moze przy innych sluchawkach wypelnil bym tym co lubie.

Dobre jest jak grajek lub sluchawki graja szczegolowo oraz maja cieplo i emocje.

Dla mnie X nie jest efekciarski.Jak juz to ma eleganckie pasmo z klasa.Z efektu jak mozna to tak wyrazic to ma to cieplo oraz emocje...i tyle.

Widzimy go w wielu aspektach inaczej.

Za to efekciarski to jest raczej NWZ S639F bo ten ma bas wypelnienie i kolor.

Ja sluchajac HD380Pro bylem zadowolony ale nie do konca podobalo mi sie niezupelnie kompletne pasmo w sluchawkach.

Dla mnie porazka na X to Fidelio L1 ktore bez wzmaka mysle ze nie bardzo - Na 30 volume dawalem 26 i bylo srednio.Moglo by byc ale nie za glosno i to dziwne pasmo L1.

 

Zastanawiam sie nad D600 ale musialbym kupic do nich grajka ktory da mi srednicy.Nie preferuje V -ki wiec z X5 ktory wyroznia srednice w sluchawkach wiec sadze ze mialo by to sens.

A tu sie okazuje ze Ty masz i jest ok. Dzieki :)

 

Co do ZX1 to z recenzji bardzo podchodzi mi opis brzmienia.Ma atrakcyjny wyglad.

Mysle ze @ Roland tez by docenil.Chociaz o ile znam jego gust to bardziej charakterystyka grania DX90 byla by blizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto to czyta i stoi przed wyborem grajka to będzie miał niezłą jazdę :D Dlatego ja się nauczyłem, że trzeba samemu posłuchać, bo czasem może dojść do niezłych nieporozumień.

 

Ja też z częścią twierdzeń mogę się zgodzić ale nie ze wszystkimi. ;) Warto jedynie sprostować, że co do mocy nie mam na myśli tylko głośności. Sony X grał dosyć głośno, ale na niskich poziomach gubił wypełnienie i grało to karykaturalnie. Nie robię hejta na Xa bo sam swego czasu byłem z niego zadowolony, ale po prostu dostrzegam jego słabe/mocne punkty. Sony X dobry jest do IE8 tak na przykład.


Dokładnie X5 dodaje denkom średnicy, a szczególnie tej niższej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No widzisz ja w miedzy czasie gdy miałem Xa dwa razy nabyłem też T4G i za każdym razem X nie dał się wygryźć.

Co do ZX1 to największą jego zaleta dla mnie jest własnie obsługa i możliwości pełnego andka.

Chcesz balans kanałów ? Nie musisz modlić się i błagać o funkcje w którymś tam następnym sofcie tylko instalujesz sobie Powerampa.

Chcesz okładkę do albumu ? odpalasz wifi ściągasz obrazek i dodajesz.

Poza tym przez 4 miesiące użytkowania nie miałem ani jednej zwiechy czy kłopotów z systemem.

 

Gdzie kupiłeś tego ZX1?

 

Bierz J3

http://forum.mp3store.pl/topic/120663-wyprzedaz-black-pearl-sennheiser-ie-8-cowon-j3-sennheiser-280/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem tych całych "rezerwacji". Masz kasę i chcesz towar? Kupujesz. Jeśli nie masz to zbierasz i liczysz, że nikt konkretny się w międzyczasie nie zjawi. Ile to razy były sytuacje, że ktoś rezerwował, po czym zgłaszał się chętny, który trafiał na "zarezerwowany" sprzęt i odpuszczał, a potem zwalniano rezerwację. Taka praktyka szkodzi sprzedającemu, bo w międzyczasie info "Zarezerwowane" zniechęca potencjalnego klienta.

 

Ale wracając do tematu: wie ktoś jak sprawuje się USB OTG na ZX1? Nie to żeby 128 GB to było mało miejsca, ale ciekaw jestem jak przyjmuje dyski usb itp ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, znalazłem J3 i problem poniekąd się rozwiązuje.

 

BTW, byłem bodaj przedwczoraj w mp3store w Katowicach i nie było ani X5 ani DX90. Na magazynie firmy też nie było ani jednego ani drugiego, a klient czeka z gotówką w kieszeni. Subiekt mówił coś o ściąganiu z innych punktów, ale już nie miałem do tego głowy. Trochę słabo macie zorganizowany ten biznes Panowie. Docenić muszę natomiast obsługę, miły gość, muzyk, żałuję tylko, że nie mógł mi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu mocy, wy serio słuchacie tak głośno muzyki, czy odpalacie z taczki czy też X-a jakieś 600 ohmowe potwory? :D

sluchawki 600 ohm mozesz podlaczyc tylko co z tego wyjdzie?

Takie to tylko przez wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, byłem bodaj przedwczoraj w mp3store w Katowicach i nie było ani X5 ani DX90. Na magazynie firmy też nie było ani jednego ani drugiego, a klient czeka z gotówką w kieszeni. Subiekt mówił coś o ściąganiu z innych punktów, ale już nie miałem do tego głowy. Trochę słabo macie zorganizowany ten biznes Panowie. Docenić muszę natomiast obsługę, miły gość, muzyk, żałuję tylko, że nie mógł mi pomóc.

bo to jest już tradycja mp3store z dxami i czekaniem na dostępność ;) ale możesz nie znać tematu :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak brzmieniowo plasuje się iMod wśród tych wszytkich nowości za > 2k PLN

 

To zależy z jakim wzmacniaczem, jest tak dobry, jak dobry posiadamy wzamcniacz. Generalnie bardzo wysoko się plasuje, nawet w budżecie 1000 zł (na IMod i wzmacniacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności