Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sennheiser Mx985


krzysztof4101997

Pytanie

Witajcie

 

Mam takie małe pytanie. Pojawiły się w sprzedaży słuchawki Sennheiser Mx985. Czy warto je kupić do telefonu samsung galaxy s4?, czy to jest to raczej przerost formy nad treścią?

Chciałbym kupić coś dobrego, ładnie grającego. Chciałbym aby te słuchawki starczyły mi na lata i będę z nich cały czas zadowolony. Bedę słuchał szerokiego przekroju muzyki.

Biorę pod uwagę również słuchawki do kanałowe. Maksymalna kwota jaką chce wydać na słuchawki to do 400 zł właśnie za te MX985. Jeżeli w moim przypadku używając ich z galaxy s4 nie warto ich kupować to poproszę podać jakieś tańsze propozycję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli chcesz bardzo dobrze grające pchełki i godzisz się na brak izolacji, to MX985 zdecydowanie warto, dźwięk jest rewelacyjny jak na douszne albo szukać używanych lub MX980 (starsza wersja, inny pilot i wtyk, i jeszcze wersja OMX980 z zausznikami).

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli chcesz nieco przyoszczędzić, to możesz rozejrzeć się za Soundmagic EP30 albo Cresyn C500e. IMO (oczywiście to moja opinia) nowe senki nie są absolutnie warte swojej ceny. do tego są dość spore i nie każdemu dobrze leżą w uszach. z kolei używane MX980 jak najbardziej, do 2 stówek można je już dostać

 

EP30 czy C500e są nieco gorsze, ale wg mnie nie jest to przepaść na przenośnych plejerach. no i zdecydowanie lepiej się trzymają uszu, szczególnie Soundmagici. Senki od razu pokazują swoje wszystkie walory dźwiękowe, SM czy Cresyny trzeba trochę posłuchać, żeby je docenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najrozsądniej byłoby te propozycje odsłuchać jeśli masz gdzie i brać to co Ci pasuje.Same rekomendacje często są nie wystarczające, bo tylu ilu nas jest - każdy słyszy trochę inaczej.

Mnie tam mx 985 pasują bardzo.Fakt, są trochę duże jak na pchły, ale mnie to dziwnym trafem nie przeszkadza mimo , że uszy mam dosyć wrażliwe na "ciała obce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem kiedyś słuchawki Sennheiser MX 500 i mają one średnice 16,5 mm. Czy mógłby ktoś mi podać jaką średnice mają te mx985?. Tak sobie myślę że gdy zakupie dobre słuchawki to może w przyszłości pokuszę sie również o jakiś dobry przenośny odtwarzacz. Dlatego więc docelowym odtwarzaczem nie będzie galaxy s4 a tylko przejściowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kopułki są podobnej średnicy, trzeba wziąć pod uwagę, że MX980/985 są trochę inaczej wyprofilowane i na pewno cięższe przez metalowe tulejki, ale solidne wykonanie sprzyja trwałości. Zastrzeżenia w sieci są jedynie co do odpadających pierścieni - zdaje się, że ostatnio w komisie takie były na sprzedaż. Jak komu pasują do ucha to już bardziej indywidualna sprawa, zależna od budowy małżowiny. Nie słuchałem Cresynów ani SM ale jeśli EP30 wg opinii przypominają AKG K319, to reprezentują dużo bardziej odchudzony dźwięk i inna szkołę grania, aczkolwiek K319 to też były bardzo dobre pchełki, tylko, że już trudne do dostania nawet używane. W takim razie będą lepiej brzmiały na cieplejszych odtwarzaczach, które dociążą dół. IMO MXy lubią więcej prądu i docenia się je bardziej na lepszej klasy odtwarzaczach.

Ale tak w ogóle może niekoniecznie pchełki tylko doki? W tej cenie znajdzie się sporo taniej dobrze grające dokanałówki np. nowe Brainwavz, lub warto brać pod uwagę z używanych jest spory wybór do 400 w komisie, a później właśnie do nich dokupywać odtwarzacz, tylko w zasadzie wszystko zależy od osobistych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc. Przyznam się szczerze, że ciut się napaliłem na te MX980/985 po przeczytaniu 33 stron o nichJ. Sprowadziliście mnie troszkę na ziemie i bardzo dobrzeJ.

Słuchawki dokanałowe jak najbardziej biorę pod uwagę, miałem je z telefonem i dobrze się z nimi czuję. Wiem, że wśród nich jest większy wybór.

Tak jak wspomniałem wcześniej będę słuchał różnego przekroju muzyki. Myślę, że oprócz metalu i rapu. Cena za słuchawki którą chcę wydać to maksymalnie 400 zł. Mniej mile widziane. Ktoś wspomniał o używanych. Szczerze to nie wiem czy takie bym chciał. Jak dbam tak mam a nie chciał bym ich już wymieniać. Jedne do śmierci;)

Przejrzałem wiele wpisów ludzi zainteresowanych kupnem słuchawek za podobną kwotę ale dla laika to nawet wtedy jest duży problem. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze swojej strony w tym budżecie polecam Phiaton MS200 Moderna, bardzo dobrze brzmiące słuchawki, uniwersalne, pasują do wielu gatunków muzyki.

 

Również polecam, są to niejako też pchełki ale dokanałowe. Właśnie nimi zastąpiłem swoje MX980, dźwiękowo trochę inaczej grają, ale wygrywają izolacją (jest przyzwoita).

Miałem też C500e oraz słuchałem EP30, C500e są spore, EP30 bardzo wygodne maleństwa, chyba sobie je kupie :).

 

Ogólnie cokolwiek wybierzesz z wymienionych w temacie, to będzie bardzo dobry wybór i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie ponownie.

Tak się zastanawiam czy mogę mieć problem z słuchawkami dokanałowymi. W niedziele posłuchałem ze 4 godziny piosenek na takich słuchawkach dołaczonych do galaxy s4. Wyczuwam lekki ból prawego ucha i takie czasem dziwne kłócie w głowie. Dodam że nie słuchałem głośno piosenek. Czy to może być objaw takich sluchawek?

Chciałem kupic dokanalowki i teraz sie obawiam czy nie popelnie bledu. Najbardziej zastanawialem sie nad Phiaton MS200 Moderna. Moze doradzicie mi coś dobrego do kwoty 400 zl ale dousznego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie ponownie.

Tak się zastanawiam czy mogę mieć problem z słuchawkami dokanałowymi. W niedziele posłuchałem ze 4 godziny piosenek na takich słuchawkach dołaczonych do galaxy s4. Wyczuwam lekki ból prawego ucha i takie czasem dziwne kłócie w głowie. Dodam że nie słuchałem głośno piosenek. Czy to może być objaw takich sluchawek?

Chciałem kupic dokanalowki i teraz sie obawiam czy nie popelnie bledu. Najbardziej zastanawialem sie nad Phiaton MS200 Moderna. Moze doradzicie mi coś dobrego do kwoty 400 zl ale dousznego?

Pozdrawiam

 

Również miałem/mam problemy z dokanałowymi słuchawkami, może nie miałem kłucia w głowie, ale różne inne dolegliwości oraz niedogodności związane z całkowitą izolacją. Długo słuchałem tylko pchełek (dousznych), aż trafiłem na MS200 które jako pierwsze pseudo-dokanałowe nie powodują żadnych problemów, dźwiękowo również bardzo dobre.

Propozycja jest taka, postaraj się odsłuchać, przetestować trochę MS200 przed zakupem lub najbezpieczniej kup EP30. Chyba że masz możliwość przetestowania Sennków O/MX980/985 i będą również dobrze się trzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Generalnie jeśli nigdy nie stosowałeś dotąd dokanałówek takich wchodzących bardziej do ucha tylko pchełki może być to kwestią tylko nieprzyzwyczajenia, chwilowego efektu zagrzania kanału albo może trzeba by dobrać inne, lepsze - mniejsze gumki, tipsy. Słuchawki dokanałowe wbrew niektórym opiniom pomagają bardziej chronić słuch niż douszne pchełki pozwalając słuchać na mniejszym poziomie głośności, rozsądnie jest nie rozkręcać głośności na maxa. Dlatego uważam, że nie należy od razu zniechęcać się ale też tak do końca nie lekceważyć żadnych niepokojących objawów i jeśli trwa to dłużej i nie mija lepiej udać się do laryngologa, żeby sprawdził czy coś się nie dzieje niedobrego i wtedy powie czy są jakieś poważne przeciwwskazania.

Może to być też efekt zalegającej dużej ilości woskowiny, z której jeśli uszy nie były nigdy płukane może utworzyć się korek czopujący kanał słuchowy. Można to sprawdzić w gabinecie audiologicznym, gdzie robią aparaty słuchowe, przez specjalny wziernik na monitorze widać ile jest w kanale woskowiny i czy w ogóle widać błonę bębenkową.

Przy stosowaniu słuchawek dokanałowych jak i spersonalizowanych customowych wypełniających szczelnie kanał taka zalegająca woskowina jest jakby jeszcze ubijana w kanale i z tego właśnie może ale nie musi coś się tworzyć. Audiolodzy zalecają przy stosowaniu takich słuchawek regularnie usuwać nadmiar woskowiny raz na jakiś czas choćby przez specjalne płyny w sprayu i można a nawet lepiej samemu to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności