Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe. Warto dopłacać?


Pietrucha1410

Pytanie

Kupuję dokanałówki w przedziale... no właśnie, przedział jest dosyć duży bo od 130 do 300zł.
Przejrzałem bardzo wiele recenzji i testów różnych produktów z różnych marek na róznych stronach i forach np. Audiofanatyk, Negatyw, PCLAB właśnie nasze forum i wiele innych których już nie pamiętam. Starałem się obliczyć jakąś wypadkową z tych wszystkich ocen i zacząłem się zastanawiać nad tymi produktami i mam kilka pytań co do nich:

Brainwavz M1 (129zł) - Czy faktycznie w swoim przedziale biją konkurencję na głowę? I czy są lepsze od droższych produktów (tych poniżej)?

NuForce NE-650M (149zł)

Jays a-JAYS Three (159zł) - Które z tej trójki najbardziej polecacie? (I czy są lepsze od droższych produktów poniżej?)
JBL J33 (159zł)

JLAB Jbuds J4 (189zł)

Fischer Audio Eterna (199zł) - Pytanie podobne jak wyżej.

Final Audio Design Adagio II (199zł)

NuForce Ne-700M (229zł) - Czy jest duża przepaść między tą parą a tańszymi produktami czy może im ustępują?

Phonak Audeo 012 (299zł) - I moje największa rozterka:) Wszędzie bardzo mocno chwalone Phonaki. Nie naczytałem się tak dużo pozytywnych opinii/na róznych stronach i forach o żadnych słuchawkach jak o Phonakach. Pytanie co do nich brzmi, czy faktycznie są tak dobre, że mogę wziąć je w ciemno? Czy faktycznie gwarantują zauważalnie lepsza jakość i dźwięku i wykonania żeby wykładać na nie około 150zł więcej?


Na chwilę obecną korzystam ze słuchawek Sony MDR-V55 (bas w odpowiedniej ilości, rewelacyjna średnica i nienajgorsza góra. do tego słuchawki grały bardzo żywo/dynamicznie w stosunku do konkurencji), które odpowiadały mi dużo bardziej niż Denony DN HP500 (moim zdaniem za bardzo wytłumiony bas, zbyt mocne wyższe pasma) czy AKG K619 (wylewający się bas). Beyerdynamic DTX501p muzycznie też mi odpowiadały ale w tym momencie zadecydowała solidność konstrukcji Sonych V55. Teraz jestem trochę zawiedziony izolacją od otoczenia ale przy dokach jest to chyba mniejszy problem
Jesli to coś pomoże to dodam, że używam odtwarzacza Microsoft Zune HD.
Mam nadzieję, że tym akapitem trochę nakresliłem moje oczekiwania i łatwiej będzie mi coś polecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności