Skocz do zawartości

SMSL sAp-5 - nowy, tani, przenośny "Chińczyk"


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przeglądałem sobie aliexpress i natknąłem się na takie oto cudo:

smsl-sap-5.jpg

To następca popularnego SMSL sAp-4s. Póki co, mamy niewiele informacji, ale umieszczam to, co jest na oficjalnym stronie produktu na Aliexpress (KLIK):

Max output power:150mW(16Ohm)16mW 300Ohm
Distortion: <0.01%(10mW)
SNR ≥ 100dB(A-WTD)
headphone impedance: 16Ohm~300Ohm
Frequency Response: 10Hz-48KHz
USB power supply port: DC5V ≥500mA
Size: 87 x 58.5 x 9.6mm
case material: Aluminum
Weight: 80g
Price: 50-60 USD



Występuje on w 2 kolorach: czarnym i błękitnym. Na head-fi czekają na pierwsze egzemplarze. Chyba się skuszę, ale nie wiem jeszcze który kolor wybrać :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny słuszny audiofilski kolor to czarny :D

 

Mnie trochę niepokoi trójpozycyjny przełącznik: off, on, bass boost

Widać że jest inny niż w 4s - bo tamtejszą dźwigienkę za nic w świecie nie ustawiłbym jednym ruchem w pozycji środkowej - ale wciąż nie wiadomo czy będzie odpowiednio mocno wyczuwalny skok, żeby przypadkowo nie przeskakiwać od razu do pozycji bass boost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - no to mogę być "nieaudiofilski", bo audiofilskie sprzęty brzmieniowo mi nie pasują ;)

 

No i mam lekkiego fioła na punkcie białych sprzętów elektronicznych (nie, nie powiem "white power" :P, ale faktycznie - bardziej podobają mi się białe gadżety, stąd np. długie szukanie białego AKAI APC40 zamiast kupienia czarnego, których to pełno wisi choćby na Allegro).

 

Fajnie by było gdyby SMSL wypuściło więcej kolorów tego wzmaka, bo i popularne DAPy mają różnokolowe obudowy. Już sAp-4s miał 3 wersje: czarną, srebrną i niebieską.

 

Na koniec mały, rasistowski żarcik (zasłyszany od czarnoskórego kolegi):

Dlaczego większość laptopów jest czarnych? Bo mają służyć do pracy ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - no to mogę być "nieaudiofilski", bo audiofilskie sprzęty brzmieniowo mi nie pasują ;)

 

No i mam lekkiego fioła na punkcie białych sprzętów elektronicznych (nie, nie powiem "white power" :P, ale faktycznie - bardziej podobają mi się białe gadżety, stąd np. długie szukanie białego AKAI APC40 zamiast kupienia czarnego, których to pełno wisi choćby na Allegro).

[/i] ;)

Nie powinniśmy naśladować "czarnych braci" (Yo man gangsta) w uwielbieniu dla słuchawek Beats Audio. W tym przypadku Doktor Dre to fałszywy znachor !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podbicia basu raczej i tak nie będę używał, ale opis jest na tyle interesujący, że go sobie zamówiłem zanim nabędę coś lepszego (kasy brak, a iMod kurzyć się nie może):

http://www.head-fi.org/t/729667/2014-model-smsl-sap-5-portable-headphone-amplifer-introduction-impressions/120#post_10838070

 

Szumy ponoć na niskim poziome, ale jak mnie będą wkurzały z customami, to SMSL szybciutko wyląduje w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj doszedł. Pierwsze wrażenia są mieszane.

Wykonanie całkiem fajne, gumowany i wydaje się solidny. Przełącznik off-on-bass ma pewny skok i nie miałem problemów z przeskakiwaniem nie tam gdzie chciałem. Za to potencjometr mógłby ciężej chodzić, bo nie lubię takich "rozchwianych".

Dźwiękowo w połączeniu z iModem Video i CA Pro330 jest różnie (inne słuchawki przesłucham na dniach). Granie przyciemnione, ciepławe, sceną nie powala, choć tragedii nie ma. Opinie na hedfaju mówiące o neutralnym graniu nazwałbym dość kontrowersyjnymi...

Do klasyki, nie bardzo się nadaje. Podobnie jakieś melodyjne, dość spokojne kawałki - jakieś takie zmulone. Elektronika i cięższy metal, na razie jestem na zdecydowane tak.

Podbicie basu? Z Pro330 robią się basowe potworki, nie wiem co się stanie jak podłączę np. Don Scorpio Bass Colour... Boję się o swoje zdrowie...

To o czym ciągle marudzę - nie szumi :)

 

No i tak się prezentuje w połączeniu z iModem:

j3aj26fhsbr5_t.jpg 0zfofi9h0oxm_t.jpg

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, M2 mnie nie interesowało, bo L720 i tak nie działa w trybie OTG ;)

 

I odsłuchów ciąg dalszy:

Brak odpowiednio rozciągniętej góry momentami mnie irytuje. Na pewno jest wielu fanów takiego grania, ale skrzypce wypadają słabo. Za to Loreena McKennitt brzmi bardzo ciekawie - ciepło, dość intymnie, przyjemnie. Bas jest lekko podbity względem reszty, na Audeo i AD700X dość łatwo to zauważyć. Scenie brakuje głównie szerokości, bo głębokość w tej cenie jest dla mnie jak najbardziej akceptowalna. Z radością bym powitał większą dynamikę i szczegółowość, choć już ze stereofonią zasapana piątka radzi sobie dobrze. Całościowo przypomina mi to szkołę Sansy, tyle że z dodatkowym wiaderkiem mocy.

 

Użyłem w końcu magicznego dyngsa z opisem Bass... Niezbyt dający dołem iMod, korektor na płasko i Don Scorpio Bass Colour - jak komuś będzie za mało basu, to zalecam badania słuchu lub psychiatryczne :o Warto zwrócić uwagę, że pojawił się tu szum. Mało dokuczliwy, utonął w dolnych rejestrach, ale był.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności