Skocz do zawartości

Alternatywa dla iPod Classic 120gb


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym prosić Was dziś o pomoc przy wyborze nowego odtwarzacza mp3.

Mój iPod Classic 120gb niestety został skradziony lub go gdzieś zapodziałem zostawiłem... Zależy mi przede wszystkim na pojemności. W związku z tym rozważałem zakup kolejnego iPoda, ale wydatek rzędu 1,1k zł średnio mi się widzi :/ Poszukuję zatem alternatywy, która nie musi mieć gigantycznyj pamięci wbudowanej ale mogłaby łykać np. 64gb karty pamięci. Istnieje coś takiego, czy z moim zamiłowaniem do posiadania wszelakiej muzy jestem "skazany" na Jabłoniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki limit budżetowy?
Kartę 64 gb to i Clipy powinny łykać, to najtańsza opcja. Generalnie zostają Ci odtwarzacze ze slotami microSD albo szukać używanych dyskowych, ja za swojego Classica 160 GB dałem 400 zł.

Ewentualnie czyhać na dobrą okazję w komisie, dużo osób wystawia na sprzedaż Fiio X5, tam już masz 2 gniazda microSD :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budżetu to załóżmy, że <1000, bo tyle nowy iPod kosztuje ;)

Na to wygląda. iPod ma zdecydowanie najlepszy stosunek pojemności do ceny. Jednak boję się jakoś zaufać używanym - ale może nie potrzebnie. Jeśli jeszcze jakieś propozycje odtwarzaczy ze slotami posiadacie to chętnie o nich poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujesz biegać i rzucać odtwarzaczami po ścianach, to i dysk posłuży Ci wystarczająco długo. iPody mają tę fajną zaletę, że jak dysk padnie, można zastosować adapter na karty CF - masz mnóstwo wątków na forum, gdzie jest opisane co i jak (szukaj pod hasłem CF mod).

Jeżeli masz fundusz, kup FiiO X5 (nowy lub używany) i dwie karty 128 GB (już obsługuje z tego co mi wiadomo) - masz 256 GB bez bolączek dysku twardego. Jak z brzmieniem to się nie wypowiem, ale na forum trwa hype na niego, większość jest co najmniej zadowolona.

Jeżeli budżet mniejszy - bierz iPoda, jak padnie dysk to zrobisz CF moda z kartą 64 GB, w tej chwili nie są t już ogromne kwoty.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

clip do biegania bo malutki i lekki i tani, nie musisz tak uważać by nie zgubić

classic bo pojemny i względnie tani

x5 bo fajny dźwiękowo, ale pomyśl jak go zgubisz :D

 

wybrał bym dwa pierwsze i miał luz i muzykę wszędzie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Temat nadal żywy ;)

 

Wczoraj kupiłem FiiO X1 (bo do tej pory bujałem się z mało pojemnym telefonem...) i dzisiaj go zwróciłem do sklepu. Wykonany fajnie, gra przyjemnie, ale ten soft... Tragiczny jest. Niesamowicie przymulony, a na pewno nie jest to zasługa karty pamięci (Kingston SDCA10/64GB). Odtwarzacz oddany, kartę pamięci sobie zostawiłem więc wygląda na to, że postawię na Sansę, choć powiem szczerze, że nie bardzo jej ufam jeśli o jakość dźwięku chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to telefon z slotem na mikroSD.

 

Przymulony soft to zasługa procka, mocny procek to spory apetyt co daje krótszy czas działania na aku i co teraz zmienia się punkt widzenia ? luda przecież to oczywiste coś za coś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie.

 

iPod Classic mimo, że miał w sobie dużo więcej wszystkiego jeśli o dane chodzi to chodził płynnie - zawsze. Z tego co kojarzę to nie żarł nie wiadomo ile baterii. Słabo napisany soft i tyle.

Zmienia to tyle, że na ten moment faktycznie używam telefonu z w/w kartą. Jeśli się przyzwyczaję to ok, jeśli nie to najprawdopodobniej wróce do iPoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności