Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SoundMAGIC Hp150


BarteqW

Rekomendowane odpowiedzi

hibi, nie mam HP100. Miałem tylko do testu. Pewnie by im pomogło, chociaż nie przepadam za modowaniem słuchawek - potrzebuję stockowych. Stąd też cały czas waham się czy rekablować K551.

 

U mnie K551 nie syczą, za to HP100 dosyć wyraźnie wyciągały sybilizację nagrań. Pamiętam jak mi przycinała ucho Patricia Barber na ODACu i O2 :) Nie była to wyjątkowo mocna sybilizacja, dalej "słuchable".

 

oblivion, może być ciekawe. To pewnie kolejny przypadek "nic nie zmienialiśmy w brzmieniu", a zmiany będą. Jak z K551, ATH M50x :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie K551 nie syczą, za to HP100 dosyć wyraźnie wyciągały sybilizację nagrań. Pamiętam jak mi przycinała ucho Patricia Barber

pierwsze słyszę o takim problemie, górę te słuchawki mają wybitną może to błąd realizacji (u niej wątpię). Jaki utwór?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak narzekał na to również all999.

 

Barber ma właśnie sybilizujące nagrania. Np. Touch of Trash (She smells the gas – then lights the match - s się przepięknie tam rozjeżdża). Sęk w tym, że słuchawki nie muszą ciąć, mogą to pokazać, ale nie kłuć. Dla mnie góra HP100 za ostra, za krótka, za chłodna. Wszystko kwestia podbicia 8 - 10 kHz.

 

Swoją drogą, ten wykres HP100 na pudełku, to trochę manipulacja skalą. Zrobili ją bardzo gęstą, a pomiędzy dołkiem w średnich, a basem jest aż 30 dB różnicy. Na oko wygląda całkiem równo, ale to spora V.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


U mnie K551 nie syczą, za to HP100 dosyć wyraźnie wyciągały sybilizację nagrań. Pamiętam jak mi przycinała ucho Patricia Barber na ODACu i O2 :) Nie była to wyjątkowo mocna sybilizacja, dalej "słuchable".
oblivion, może być ciekawe. To pewnie kolejny przypadek "nic nie zmienialiśmy w brzmieniu", a zmiany będą. Jak z K551, ATH M50x :)

 

Ja myślę, że to też kwestia toru ODAC+O2 w tym wypadku. To do sygnatury HP100 imo nie pasuje.

 

Skoro zmienili metal na plastik i kształt muszli to już samo to zmienia dźwięk, mimo tego samego przetwornika. Więc tak jak mówisz, kolejna ukryta zmiana brzmienia :)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie K551 nie syczą, za to HP100 dosyć wyraźnie wyciągały sybilizację nagrań. Pamiętam jak mi przycinała ucho Patricia Barber na ODACu i O2 :) Nie była to wyjątkowo mocna sybilizacja, dalej "słuchable".

 

oblivion, może być ciekawe. To pewnie kolejny przypadek "nic nie zmienialiśmy w brzmieniu", a zmiany będą. Jak z K551, ATH M50x :)

Ja myślę, że to też kwestia toru ODAC+O2 w tym wypadku. To do sygnatury HP100 imo nie pasuje.

 

Skoro zmienili metal na plastik i kształt muszli to już samo to zmienia dźwięk, mimo tego samego przetwornika. Więc tak jak mówisz, kolejna ukryta zmiana brzmienia :)

Tak. ODAC i O2 mają to do siebie, że kontroli nie poprawiają, jak słuchawkom trzeba pomóc, to tego nie dostaną. Na innych zestawach już bas był łapany za mordę, góra porządkowana, ale nie zawsze ;) Brzmiało to kiepsko na Ozestawie, bardzo często odradzałem to połączenie, a sporo osób o to pytało.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo fajne te HP150. Brakuje im co prawda trochę masy i wypełnienia przy wybrzmiewaniu instrumentów, ale analityczność jest naprawdę dobra. Odchudzenie dolnego pasma dało bardzo fajny efekt, bo bas i reszta muzyki rysują osobną historię, każdą można śledzić z osobna, bez problemu. Wykonanie jest ok, są wygodne, nie wiem jak będzie z ceną, ale odsłuch był bardzo przyjemny, z AK240 to już był całkiem odlot... :D

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te HP150. Brakuje im co prawda trochę masy i wypełnienia przy wybrzmiewaniu instrumentów, ale analityczność jest naprawdę dobra. Odchudzenie dolnego pasma dało bardzo fajny efekt, bo bas i reszta muzyki rysują osobną historię, każdą można śledzić z osobna, bez problemu. Wykonanie jest ok, są wygodne, nie wiem jak będzie z ceną, ale odsłuch był bardzo przyjemny, z AK240 to już był całkiem odlot... :D

 

Są już gdzieś u nas dostępne? Gdzie słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz HP100? Mógłbyś porównać?

 

W poniedziałek odsłucham sobie w celu przypomnienia i dam znać, jak się mają jedne do drugich :)

 

 

Bardzo fajne te HP150. Brakuje im co prawda trochę masy i wypełnienia przy wybrzmiewaniu instrumentów, ale analityczność jest naprawdę dobra. Odchudzenie dolnego pasma dało bardzo fajny efekt, bo bas i reszta muzyki rysują osobną historię, każdą można śledzić z osobna, bez problemu. Wykonanie jest ok, są wygodne, nie wiem jak będzie z ceną, ale odsłuch był bardzo przyjemny, z AK240 to już był całkiem odlot... :D

 

Są już gdzieś u nas dostępne? Gdzie słuchałeś?

 

 

Powinny niedługo pojawić się w naszej ofercie :) Powiedzmy, że na prezentacji produktów, które wejdą w ofertę :) Z ciekawszych rzeczy, bardzo fajny głośnik przenośny z Takstara wejdzie też do oferty - na grilla czy jakies spotkania lub karaoke bardzo fajna sprawa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

 

Znasz HP100? Mógłbyś porównać?

 

W poniedziałek odsłucham sobie w celu przypomnienia i dam znać, jak się mają jedne do drugich :)

 

 

Bardzo fajne te HP150. Brakuje im co prawda trochę masy i wypełnienia przy wybrzmiewaniu instrumentów, ale analityczność jest naprawdę dobra. Odchudzenie dolnego pasma dało bardzo fajny efekt, bo bas i reszta muzyki rysują osobną historię, każdą można śledzić z osobna, bez problemu. Wykonanie jest ok, są wygodne, nie wiem jak będzie z ceną, ale odsłuch był bardzo przyjemny, z AK240 to już był całkiem odlot... :D

 

Są już gdzieś u nas dostępne? Gdzie słuchałeś?

 

 

Powinny niedługo pojawić się w naszej ofercie :) Powiedzmy, że na prezentacji produktów, które wejdą w ofertę :) Z ciekawszych rzeczy, bardzo fajny głośnik przenośny z Takstara wejdzie też do oferty - na grilla czy jakies spotkania lub karaoke bardzo fajna sprawa. :D

 

 

Chickenek, i jak porównanie do HP100?

 

Dostałem do testu HP150, podłączyłem pod ODACa i O2, gdzie w HP100 bas się rozjeżdżał, a góra cięła i mam wrażenie, że jest cieplej, bas lepiej kontrolowany, bardziej zwarty, góra również jasna, ale mniej kłucia - właśnie sprawdzam Patricię Barber, też syczy, ale chyba nie tak mocno.

 

Edit: Wow, ale wypas z DX90 na Lurkerze. Na RB jaśniej, bardziej analitycznie i szeroko. Spoko głębia w obu przypadkach - sporo się dzieje z tyłu i jakby lekko przed twarzą.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dostałem do testu HP150, podłączyłem pod ODACa i O2, gdzie w HP100 bas się rozjeżdżał, a góra cięła i mam wrażenie, że jest cieplej, bas lepiej kontrolowany, bardziej zwarty, góra również jasna, ale mniej kłucia - właśnie sprawdzam Patricię Barber, też syczy, ale chyba nie tak mocno.

 

Edit: Wow, ale wypas z DX90 na Lurkerze. Na RB jaśniej, bardziej analitycznie i szeroko. Spoko głębia w obu przypadkach - sporo się dzieje z tyłu i jakby lekko przed twarzą.

 

a jak ze średnimi też tak wycofane,

dziwne te opinie bo wszystko zapowiadało powtórkę z rozrywki a jest inaczej niż w HP100

a i porównanie łeb w łeb bo z pamięci to może być mylne przy tak małych różnicach

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że bliżej (jakby cieplej na średnicy), ale dawno nie słuchałem HP100. IMO nie ma dużych zmian, to dalej ten sam styl, dalej określiłbym je mianem V-ki, dalej mają muzykalną, raczej jasną sygnaturę z dobrą ilością detali. Nadal brzmią nowocześnie, ale bardzo mi się kiedyś w HP100 na ODACu i O2 bas rozjeżdżał, tutaj jest większa dyscyplina. Jednak ODAC i O2 to dalej nie sprzęt pod nie, za to na DX90 jest zacnie - już skrajne są precyzyjne, ale górka potrafi przyciąć.

 

Bardzo dobra scena, szeroko i ciekawa głębia. To wstępne wrażenie, więcej niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przetworniki mają podobno takie same, różnica tylko w materiale muszli.

może materiały przetworników też zmienili ;)

 

Może, ale ja obstawiam tylko muszle. Maciek mogę Ci podesłać Hp100 do porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przetworniki mają podobno takie same, różnica tylko w materiale muszli.

może materiały przetworników też zmienili ;)

 

Może, ale ja obstawiam tylko muszle. Maciek mogę Ci podesłać Hp100 do porównania.

 

najbliższa konkurencją wydają się być takstary PRO80

porównanie może być ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRO80 na pewno mniej góry, równiejsze, bardziej wierne, łagodniejsze - raczej w stronę studyjnej równowagi, SoundMAGIC funu. Scena IMO lepsza w HP150, więcej powietrza, mocniejsza separacja, bardziej rozbudowana głębia. Bezpośrednie porównanie się teraz raczej nie uda.

 

JD1210 dam znać, muszę przeanalizować czy uda mi się to teraz ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRO80 na pewno mniej góry, równiejsze, bardziej wierne, łagodniejsze - raczej w stronę studyjnej równowagi, SoundMAGIC funu. Scena IMO lepsza w HP150, więcej powietrza, mocniejsza separacja, bardziej rozbudowana głębia. Bezpośrednie porównanie się teraz raczej nie uda.

 

JD1210 dam znać, muszę przeanalizować czy uda mi się to teraz ogarnąć.

Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności