Skocz do zawartości

jak wyciac intro z seta


Beijako

Rekomendowane odpowiedzi

 

W Audacity skracałem orginał i gdy eksportowałem to bylo 128.

 

Podczas exportu (gdy wybierasz gdzie zapisać plik) wybierz "opcje" a następnie wybierz jakość taką jak miałeś w oryginalnym pliku.

 

 

Oczywiście od nowa musisz oryginalny plik (ten z lepszą jakością) edytować (o ile nie zapisałeś projektu) i wtedy przy eksporcie wybrać odpowiednią jakość. W przypadku formatów stratnych (np mp3) konwersja w górę nie ma sensu, w dół natomiast, jest sens gdy potrzebujemy np zaoszczędzić miejsca, przy czym tracimy na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki program MP3 Direct Cut - przycina pliki MP3 bez rekompresji (bez zmiany jakości)


audacity przycina pliki MP3 z rekompresją - każda rekompresja to strata na jakości (nawet jeśli tego nie słychać)


strona programu: http://mpesch3.de1.cc/mp3dc.html


(MP3DC ma drobną wadę, ale wynika to z tego jak działa, może przycinać pliki tylko "do ramki kompresji" a nie "do próbki" jak w audacity... nie jest to wielki problem, są to czasy rzędu milisekund, ale jeśli ktoś jest przyzwyczajony do precyzyjnego cięcia dokładnie na wybranym zero-crossing to... nie da się :3 )


(ale nie jest to nic, czym należałoby się przejmować bardziej niż rekompresją i celowym obniżaniem sobie jakości muzyki :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest taki program MP3 Direct Cut - przycina pliki MP3 bez rekompresji (bez zmiany jakości)

 

a jak to możliwe? myślałem, że każdy zapis w .mp3 to kompresja

 

 

kompresja MP3 działa tak że bierzesz 576 (albo 192) próbek dźwięku, kompresujesz je razem jako "pakiet", składasz pakiet po pakiecie i masz cały utwór (patrz choćby wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/MP3#Encoding_audio )

 

co ten program robi, to usuwa z pliku wybrane pakiety - pakiety mają jasno oznaczone krawędzie, usuwając pojedynczy pakiet nie rekompresujesz pozostałych

 

z tego powodu MP3DC potrafi zrobić tylko to, co można zrobić z poszczególnymi pakietami bez rekompresji:

- usunąć pakiety (przyciąć utwór)

- dodać pakiety (dołączyć np. utwór do utworu)

- zmienić głośność pakietu (da się to zrobić bez rekompresji, wewnątrz pakietu zmienia się jeden liczbowy parametr)

 

czyli (to co pisałem wcześniej o ograniczeniach) cięcie nie następuje w dowolnym miejscu utworu, tylko konkretnie na krawędzi pakietu

innymi słowy to co robi MP3DC to operacja na strukturze logicznej PLIKU nie na poszczególnych próbkach DŹWIĘKU jak robi to każdy edytor dźwięku (np. Audacity)

BTW w formie ciekawostki przypomnę o ficzerze strumieni OGG Vorbis, który nigdy nie doczekał się praktycznej realizacji (poza jednym programem, którego używałem jeszcze w czasach iFP-ków ale rezultat był dość kiepski) - bitrate peeling polegający na zmianie (zmniejszaniu bitrate'u) bez rekompresji np. z "archival quality" pliku Q10 można bez rekompresji zrobić wersję "na odtwarzacz" np. Q4-Q5 praktycznie w locie :) więcej info: http://en.wikipedia.org/wiki/Bitrate_peeling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności