Skocz do zawartości

ZERO AUDIO


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

5f15f3c4_883x450_ZH-DX200_01.jpeg

 

2a504615_store_DX200-CT.jpeg

 

Bardzo ciekawe dokanałówki oparte na dynamicznych microdriverach. Występują w dwóch wersjach - Carbo Basso i Carbo Tenore. Na Head-Fi bardzo pochlebne opinie. W tym filmiku gość opisuje Carbo Tenore jako lepsze od ER-4S:

 

 

Warto poczytać: http://www.head-fi.org/t/665111/zero-audio-zh-dx200-carbo-tenore-zh-dx210-carbo-basso-carbon-aluminium-iem-information-appreciation-and-impressions-thread

 

Ktoś miał z nimi styczność i chciałby się podzielić opinią?

Edytowane przez MrSheep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Tenore.

 

Niespecjalnie potrafię pisać o dźwięku, nie mam też zbyt dużego stażu (jeśli liczyć ilość przesłuchanych par IEMów)

 

Biorąc pod uwagę to ile za nie dałem (190zł z przesyłką z Japoni) są to słuchawki świetne. Od pierwszego odsłuchu zrobiły na mnie wrażenie.

Mają bardzo podobną sygnaturę do Yamah eph-100 coś co opisują jako warm&smooth, generalnie grają równo z podbitym basem, który jednak nie przysłania reszty pasma.

 

To co może od nich odpychać to domniemane problemy z kontrolą jakości - w temacie na head-fi ludzie mówią że po jakimś czasie driver w jednej sluchawce zaczyna grac ciszej, ludzie potwierdzają że mają kilka par i każda gra trochę inaczej itp.

 

Generalnie obecnie używam ich zamiennie z Yamahami i nie potrafiłbym jednoznacznie odpowiedzieć które są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzięki MrSheep, który wpisał się w muzycznych zakupach z zero audio carbo tenore jako najlepszymi dokami do 100$ prędko skrobnąlem do BigMarasa i zanabyłem za 140 PLN. W tym miejscu obu Panom serdecznie dziękuję, gdyż słuchawki są świetne.

Miałem nastepujące doki : apple earbuds , apple in ear with microphone, superlux hd381, fisher audio silver bullet, fisher audio consonance, Chord&Major classical, VSonic GR02, i inne, których już nie pamiętam - porozdawalem, bo albo od razu, albo na dłuższą metę mnie wqrwiały.

Meelectronics a151p i akg q350 już mi się podobały, ale też rozdałem, bo przestałem słuchać zdobywszy level in, które w moich uszach brzmią jak k551, co mnie rajcuje do dziś i zdumiewa i kocham je wciąż miłościa nieustającą. Leveliny traktuję jako słuchawki wszechstronne, wybitne w szybkim i gestym metalu (jak k551)

Jvc ha-kx100 uzupełniają mi level in dźwiękowo i są zjawiskowe dla mnie (wielofakturowość basu) , fun do kwadratu, choć nie do metalu, tylko do rozrywki.

Mam jeszcze etymotic mc3, które lubię, ale rzadko bardzo słucham, bo łapię unseal, oraz Philips shx20, bodaj, lezą w szufladzie, złe nie są, maja pilota i etui fajne, ale konkurencji nie wytrzymują.

 

Zero audio carbo tenore - jak się mają do moich ulubionych level in i jvc ha-kx100?

 

Jeżeli komuś w level in góry za dużo a dołu za mało i ciut średnicy, to zero audio carbo tenore są dla niego.

Jeżeli komuś w jvc ha-kx100 za dużo dołu, a za mało dobrej jakości góry i średnicy to zero audio carbo tenore są dla niego.

Czy zero audio carbo tenore to kompromis miedzy level in (nadanalityczne) a jvc (nadrozrywkowe(basowe) ?

Moim zdaniem, na szybko, po godzinnym odsłuchu, dwoch godzinach wygrzania - tak.

Są zaje2biste i magiczne. Technicznie poprawne, jak level in, ale bez ich wad, ciepłe, rozrywkowe i funowe prawie jak jvc. No i grają, jak powyższe obie pary - dużym dźwiękiem z powietrzem, jak duże słuchawki, co mnie osobiście roz.p.i.e.r.d.a.la. Jak ktore duze? Kojarzą mi się z srh1540, ktorych co prawda nie lubiłem, ale w ich cenie :P a w cenie kilkanaście razy niższej... W postaci zero audio carbo tenore je qwa kocham...

 

Niniejszym oświadczam, ze aktualnie kocham trzy pary doków: nieustającą miłościa level in i jvc , ktore się uzupełniają i od dziś zero audio carbo tenore, które są mieszanką ich najlepszych cech.

 

Amen.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że do końca weekendu pokaże się recenzja :) Uprzedzając nieco fakty - ani to najlepsze do 100 dolarów, ani nic nie r.o.z.p.i.e.r.d.a.l.a.j.ą.c.e ;) Jednak ciekawe i w fajnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że do końca weekendu pokaże się recenzja :) Uprzedzając nieco fakty - ani to najlepsze do 100 dolarów, ani nic nie r.o.z.p.i.e.r.d.a.l.a.j.ą.c.e ;) Jednak ciekawe i w fajnej cenie.

W moim układzie odniesień - kilkanaście par doków - i kilkadziesiat słuchawek - jednak jednoznacznie r.o.z.p.i.e.r.d.a.l.a.j.ą.c.e

 

Powyższe dotyczy też jvc i level in

 

Dlaczego? Bo każda z tych 3 par gra mi jak duże słuchawki. (tj. blisko, świetne złudzenie, nauszne są oczywiscie lepsze, ale... nie wchodzą do uszu ;) i do kieszeni... )

 

Jakby mi te doki wpadły w ręce duużo wcześniej ( te trzy pary ) żadnych nausznych bym NIE kupił, bo nie miałbym potrzeby, ani wiedzy, ze można lepiej...

 

:P

Dla mnie to jest szok, że można w okolicach stówki mieć coś co daje świetne złudzenie gry czegoś (nausznego) za parę lub nawet paręnascie stówek. (Bas w jvc dla mnie jest reminiscencja tego z d7100, level in to dla mnie w 90% k551, a pierwsze wrażenie z zero audio - srh1540)

Słuchane z taczek 4 i 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że do końca weekendu pokaże się recenzja :) Uprzedzając nieco fakty - ani to najlepsze do 100 dolarów, ani nic nie r.o.z.p.i.e.r.d.a.l.a.j.ą.c.e ;) Jednak ciekawe i w fajnej cenie.

Inszy, tak sobie myślę, że byłoby z ogromną korzyścią dla nas wszystkich, gdybyś napisał, jakie masz zaplecze w dokach, ja wiem, że kilkadziesiąt przerobiłeś, jak nic, ja tylko kilkanaście, mam dużo mniejszy układ odniesienia.

 

W kontekście powyższego jak byś strzelił jakiś ranking, albo porangowal, albo cokolwiek, to byłoby nieocenione, bo wiedzę masz olbrzymią w temacie, a my się - nieukrywajmy - sugerujemy przecież Twoimi wypowiedziami.

 

I warto zatem znać raz, Twój układ odniesienia, dwa, skalę ocen, czy inny sposób wartościowania doków.

 

Tak myślę, bo za chwilę znowu się okaże, że faktycznie lepszych do 100$ jest wuchta, a ja doków bedę miał drugie tyle co nausznych...

I cała armia forumowa ;)

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam nadzieję, że do końca weekendu pokaże się recenzja :) Uprzedzając nieco fakty - ani to najlepsze do 100 dolarów, ani nic nie r.o.z.p.i.e.r.d.a.l.a.j.ą.c.e ;) Jednak ciekawe i w fajnej cenie.

Inszy, tak sobie myślę, że byłoby z ogromną korzyścią dla nas wszystkich, gdybyś napisał, jakie masz zaplecze w dokach, ja wiem, że kilkadziesiąt przerobiłeś, jak nic, ja tylko kilkanaście, mam dużo mniejszy układ odniesienia.

 

W kontekście powyższego jak byś strzelił jakiś ranking, albo porangowal, albo cokolwiek, to byłoby nieocenione, bo wiedzę masz olbrzymią w temacie, a my się - nieukrywajmy - sugerujemy przecież Twoimi wypowiedziami.

 

I warto zatem znać raz, Twój układ odniesienia, dwa, skalę ocen, czy inny sposób wartościowania doków.

 

Tak myślę, bo za chwilę znowu się okaże, że faktycznie lepszych do 100$ jest wuchta, a ja doków bedę miał drugie tyle co nausznych...

I cała armia forumowa ;)

 

 

Proszę również i popieram w caaałej rooozciągłooości :)

 

Miałem też dokładnie jak Manu tę myśl :

 

"Tak myślę, bo za chwilę znowu się okaże, że faktycznie lepszych do 100$ jest wuchta, a ja doków bedę miał drugie tyle co nausznych...

I cała armia forumowa ;)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam nadzieję, że do końca weekendu pokaże się recenzja :) Uprzedzając nieco fakty - ani to najlepsze do 100 dolarów, ani nic nie r.o.z.p.i.e.r.d.a.l.a.j.ą.c.e ;) Jednak ciekawe i w fajnej cenie.

 

:P

Dla mnie to jest szok, że można w okolicach stówki mieć coś co daje świetne złudzenie gry czegoś (nausznego) za parę lub nawet paręnascie stówek. (Bas w jvc dla mnie jest reminiscencja tego z d7100, level in to dla mnie w 90% k551, a pierwsze wrażenie z zero audio - srh1540)

Słuchane z taczek 4 i 5

 

 

Manu poszukaj teraz jakiś fajnych dousznych i mi je ładnie zareklamuj ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je w uszach, zrobiły bardzo pozytywne pierwsze wrażenie...przeciwnie do LevelIn i JVC (nie mówię, że to złe słuchawki, ale pierwsze wrażenie to miały...hmmm...nie najlepsze). Jednak chyba za bardzo przywiązałem się do swojego w miarę stałego zestawu słuchawek, żeby się nimi zachwycić. Zobaczymy jak będzie z Tenorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, tak sobie myślę, że byłoby z ogromną korzyścią dla nas wszystkich, gdybyś napisał, jakie masz zaplecze w dokach, ja wiem, że kilkadziesiąt przerobiłeś, jak nic, ja tylko kilkanaście, mam dużo mniejszy układ odniesienia.

W kontekście powyższego jak byś strzelił jakiś ranking, albo porangowal, albo cokolwiek, to byłoby nieocenione, bo wiedzę masz olbrzymią w temacie, a my się - nieukrywajmy - sugerujemy przecież Twoimi wypowiedziami.

 

I warto zatem znać raz, Twój układ odniesienia, dwa, skalę ocen, czy inny sposób wartościowania doków.

 

Tak myślę, bo za chwilę znowu się okaże, że faktycznie lepszych do 100$ jest wuchta, a ja doków bedę miał drugie tyle co nausznych...

I cała armia forumowa ;)

 

Uuu... To byłby ogrom pracy i konieczność dostępu do słuchawek, które miałem w rękach nawet te 2-3 lata temu. Przy tak dużej rozbieżności czasowej, innych punktach odniesienia i innym sprzęcie towarzyszącym odsłuchom (materiał muzyczny w dużej części jest ten sam), aktualnie po prostu nie jestem w stanie czegoś takiego zrobić - trafność niemal jak przy losowym wypisywaniu modeli.

Jednak gdyby ktoś mi dał 200 dolarów i powiedział, że mam za to sobie kupić dwie pary słuchawek, to bez chwili zastanowienia brałbym Audeo na szarych filtrach (tu niestety już trzeba szukać zastępstwa) do bardziej wiernego grania, a do czystej zabawy iRivery ICP-AT500 (choć chciałbym je bezpośrednio porównać z FAD Adagio III i VSonic GR07 BE). Dźwiękowo każdy z tych modeli jest dla mnie topem w tym pułapie cenowym i choćby takie Carbone po prostu wyraźnie odstają, o Samsungach czy JVC nie wspominając.

Do 50 dolarów za parę, to w pierwszej grupie bym myślał nad Mee M6 Pro lub A151P, w drugiej Takstary Hi-1200 i właśnie chyba Tenory (ewentualnie dołożył do BW S0).

 

Te "pistoleciki" wchodzą Wam łatwo do uszu ? Nie lepsze są takie kształty jak Westone? Takie łezki...

Ano są lepsze, bo zawsze siedzą tak samo. Przy Carbone muszę odpowiednio ustawiać głębokość, bo zbyt płytko i siada szczelność, za głęboko i zaczyna się granie jak zza ściany (ale to dużo zależy od kanałów).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mi dość dobrze siedziały UE900 ale nie idealnie. Także Triple Fi. 10. Dziwna konstrukcja ale po poradach Kuropa było dobrze. Jeszcze GR07. Teraz znowu te dziwne douszne-dokanałowe półotwarte Phiaton MS200. Żadne pistoleciki nie wchodzą w grę. Niestety także KEFy okazały się jakieś dziwne, z grubymi tulejami, mimo na oko zachęcającej konstrukcji z zausznikami.

No właśnie. Mi dość dobrze siedziały UE900 ale nie idealnie. Także Triple Fi. 10. Dziwna konstrukcja ale po poradach Kuropa było dobrze. Jeszcze GR07. Teraz znowu te dziwne douszne-dokanałowe półotwarte Phiaton MS200. Żadne pistoleciki nie wchodzą w grę. Niestety także KEFy okazały się jakieś dziwne, z grubymi tulejami, mimo na oko zachęcającej konstrukcji z zausznikami.

 

Customy nie wchodzą w grę. Mogę czasem bawić się dokanałami ale lepiej przy moich szumach nie za często. A Customy za drogie są.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności