303 postów w tym temacie

Fajnie jakbyś uzupełnij instrukcję jakimiś zdjęciami. Najbardziej ciekawi mnie ten ocean blue :)

Raczej fanem koloru nie będę, ale ciekawi mnie ogólny wygląd budy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wzmak do mnie dotarł, późnym popołudniem spróbuję go podł±czyć.

Kto dalej będzie w kolejności?

Na gorąco tylna ścianka Headonica, póki co nie podłączany, dochodzi do temperatury pokojowej w towarzystwie Ultrasone Edition 5 Limited :-)

headonic_tyl.jpg

Edytowane przez Baele
3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za fotę. Pozwolę sobie opisać co widzimy od lewej: wejścia RCA, wyłącznik rozruchowy, gniazdo ładowarki, wyłącznik pracy stałej, wyjścia liniowe RCA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to wrzucę jeszcze jedną fotkę :-)

P1030629.JPG

6 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to ciekawi mnie Majkel, czy znajdziesz amatora na ten kolor obudowy :)

Dla mnie czarne i srebrne Hammondy rządzą!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj, mnie sie podoba! Moj kolor ! Ale ja teraz tylko handel wymienny... Ale mogę dać za niego 3 wzmaki słuchawkowe w ciemno.... I dorzucę jedną parę słuchawek.... Czyj on jest? I ile kosztuje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W naturze ten kolor lekko wpada w turkus, czego nie oddaje mój monitor. Nie wiem jak u Was? Wzmacniacz póki co jest własnością producenta. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, no, ciekawym bardzo wrażeń odsłuchowych kolegi Baele, szczególnie że to słynne ultrasone ed.5 będą ćwiczone na headoniku :)

Edytowane przez audionanik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest tak jak Michał pisze, kolor wpada w turkus. Naprawdę fajnie wygląda.

Zdradzę w tajemnicy, że to ja wybrałem kolor obudowy :-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Turkusowy? Hmm... niewiele mi to mówi. Dla mnie, tak po męsku, to jest pomiędzy pedalskim, a ****owym :)

No offense.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Litości. :) Miałem w czasach studenckich sztruksy w podobnym, acz ciemniejszym kolorze i dumnie je nosiłem, a jestem 100% hetero. Natomiast stwierdziłem, że przy tej obudowie muszę zainstalować rodowane gniazda, żeby to wyglądało odpowiednio. Niemniej klient może o wszystkim sam zdecydować - jakiego koloru obudowa, gałka potencjometru i gniazda. Jack może być z chromowaniami lub cały czarny. Gałka srebrna lub czarna, do tego wzory kombinowane. Dioda LED to już mój wybór, a przeleciałem wszystkie dostępne kolory. Stanęło na białym ciepłym znanym z Black Pearl, ale morski zielony też ciekawie wyglądał.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh, nie no... Oczywiście sobie żartuję. Fajnie, że wychodzisz na przeciw klientowi z szeroką gamą dodatków i wzornictwa. Jeśli komuś taka wersja się podoba, to nic mi do tego. Ważne, żeby nabywca był zadowolony.

A mi bardzi się podobają rodowane gniazda RCA. Brakuje mi jedynie jakiegoś loga. Niech ono będzie jedynie dodatkiem, ale jednak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na razie logo jest na plombie gwarancyjnej od spodu, ale zrobię wywiad w odpowiednich firmach odnośnie nanoszenia grafik na takie panele.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zacznijmy od niedalekiej przeszłości, parę tygodni temu otrzymałem maila od Michała czy nie chciałbym spróbować jego Headonica ze swoimi Ultrasone Edition 5 Limited. Nie będę ukrywał, że mnie to mile zaskoczyło, bo rzeczywiście po oddaniu w dobre ręce jednego z kolegów z forum swojego ulubionego Brystona zostałem bez sensownego wzmacniacza do flagowca Ultrasone'a.

Uzgodniliśmy parę szczegółów, w tym kolor obudowy :-) i dzisiaj rano dotarła do mnie niepozorna przesyłka.

Wszystko solidnie zapakowane, w końcu moim oczom ukazał się sam wzmacniacz. Uśmiech na twarzy, w tym kolorze wygląda przesympatycznie, nawet mojej żonie się spodobał ;-)

Przez kilka godzin wzmak dochodził do siebie po podróży, a ja uczyłem się na pamięć instrukcji obsługi - strasznie nie lubię korzystać z urządzeń, które nie są moją własnością.

No to zacznijmy odsłuch...

Włączyłem wzmacniacz zgodnie z instrukcją producenta, w tym samym czasie włączyłem też źródło, którym jest w tej chwili Audiolab M-Dac (z zasilaniem od Tomanka).

Na głowę powędrowały Ultrasone Edition 5 Limited, które mają na liczniku ok 1000 godzin, więc wygrzewanie mają na pewno za sobą :-)

Idzie muza...

Tak, dziwna sprawa, posiadałem wcześniej kilka wyrobów Earstream, ale ten Headonic gra inaczej. Michał mi pisał, że do Edition 5 ten wzmak może pasować.

Ten wzmak pasuje nad wyraz! Wręcz zaryzykuję stwierdzenie, że jest lepszy od Brystona, który przerysowywł dźwięk przez co momentami odsłuch był trudny.

Jestem miłośnikiem muzyki wokalnej i operowej, i co ciekawe Headonic charakteryzuje się czarnym tłem, wyrazistością, może delikatną tendencją do analizy, ale takie aspekty jak rozdzielczość, powietrze, oddech i co dla mniej najważniejsze głębia, są na najwyższym poziomie.

Posłuchajcie Jonasa Kaufmanna, Hayley Westenra czy też Luciano Pavarotti i zrozumiecie o czym mówię.

Jest natomiast jedna rzecz, która mnie chyba najbardziej zaskakuje - to bas. Bardzo często można się zetknąć z sytuacją, że bardzo trudno jest oddać te wszystkie smaczki instrumentów dętych nie idąc jednocześnie w zbytnią analizę i nie odchudzając dźwięku. Tutaj rzeczywiście Headonic z Ultrasone Edition 5 Ltd robią świetną robotę.

Czuje się powiew świeżości, nie tracimy muzykalności.

Tak dla mnie powinien grać wzmacniacz słuchawkowy, szkoda, że tak nie gra mój Meier Corda Classic, który generalnie nie jest zły, ale ma tendencję do sybilizacji i ma problemy z niskim pasmem częstotliwości (gra zbyt chudo).

Mam przed sobą zaledwie jeden dzień na posłuchanie, ale mogę śmiało powiedzieć, że taki wzmak, a właściwie wzmaczek, chciałoby się mieć w domu, i to dokładnie w takim kolorze Ocean Blue, ale ze wszystkimi srebrnymi gałeczkami (te czarne mi osobiście nie pasują).

Powiem krótko - BRAWO!

Idę słuchać dalej, póki go jeszcze mam :-)

5 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łał a będzie się można zapisać na odsłuch ?

Baele a jak M-DAC daje radę ?

Edytowane przez saudio

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję za opinię. :) Po zakończeniu objazdu po Warszawie wzmacniacz może wyruszyć w dalszą podróż, nie widzę przeszkód.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To chętnie się zapisze na listę, pewnie najlepiej na kwiecień tak po 17 kwietnia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Łał a będzie się można zapisać na odsłuch ?

Baele a jak M-DAC daje radę ?

Z przyjemnością, tylko kiedy? Jak wiesz wkrótce wyjeżdżam.

Cóż, M-Dac daje radę, i njabardziej jestem zaskoczony jak zgrał się z Headonic'iem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanko o odsłuch było do Majkela:)

To się cieszę że daje radę, u mnie wygląda na to że na Vedze to z Lebenem HD800 grają lepiej niż 5tki,

też mam problem teraz ze wzmacniaczem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak z ciekawości, który filtr cyfrowy się najlepiej sprawdza na M-DACu? Mnie się najbardziej podobały te z serii Optimal Transient, szczególnie XD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi też, zresztą on też był polecany przez konstruktora, ale ciekawe efekty dawał optimum spectrum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Baele,

zwróć proszę uwagę jak grają smyki. Powinno być co najmniej nieźle:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Majkel- Możesz napisać trochę o zmianach w dźwięku po zastosowaniu rodowanych gniazd i wtyków?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Projekt Headonica jest ten, który został opracowany w lutym wraz z poprawkami Sonic Pearl 2 wówczas wspomnianymi. Do efektu dokładają się rodowane gniazda i tutaj pokusiłbym się o stwierdzenie, iż rod w pewnej mierze odpowiada za wyrazistość i głębię, która przejawia się nie tylko w scenie dźwiękowej, ale też w samej barwie średnich tonów. Podobny jest efekt, jeżeli wykona się interkonekty z rodowanymi wtykami mimo, iż gniazda RCA będą złocone. Mój egzemplarz Headonica z wewnętrzną baterią z racji gniazd złoconych gra jakby bardziej impresjonistycznie, ale wystarczy że sięgnę po interkonekt z rodowanymi wtyczkami, i robi mniej więcej tę samą robotę, co gniazda rodowane dla wtyczek złoconych. Niestety na razie nie wiem jaki będzie efekt podpięcia rodowanych interkonektów do rodowanych gniazd Headonica. Sprawdzę, kiedy pojawi się u mnie stosowny egzemplarz wzmacniacza lub może któryś Forumowicz będzie miał sposobność sprawdzić ten efekt.

W każdym razie, dla poszukujących lekkiej nuty impresjonizmu pośród wszelkich zalet Headonica wspomnianych przez Jarka, moja rada jest, aby korzystać z gniazd i wtyków RCA złoconych. Dla mnie osobiście wpływ rodu jest czymś całościowo pozytywnym i w swojej mierze przybliżającym do tego, "co artysta miał na myśli".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

SP2 ma 5V wyższe zasilanie całości elektroniki, na co pozwalają inne układy scalone, ale też niższa impedancja wyjściowa się dokłada do wzrostu mocy zwłaszcza na słuchawkach niskoomowych. Rev. C to wypust sprzed nieco ponad 1,5 roku.

Czy dobrze zrozumiałem, że SP2 jest oparty na innym układzie niż BP, czy to tylko inne "poboczne" układy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Nie masz uprawnień, żeby korzystać z Czatboxa
    Załaduj więcej