Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście pomysł taki jest, żeby pożenić pozbieraną przez ostatnią dekadę wiedzę z częściami, których pewne zapasy znalazłem u siebie, a kiedyś stanowiły podwaliny pod projekt Black Pearl i w pierwszym roku produkcji do niej trafiały. Chodzi tu tylko o niektóre kondensatory, bo układy aktywne, rezystory, przewody i inne drobiazgi to jak w najnowszych konstrukcjach.

 

Sama idea powstała, ponieważ ostatnio trochę osób mnie pytało o coś taniego, najlepiej w kwocie trzycyfrowej. Postanowiłem więc odrestaurować i unowocześnić płytkę, jaka mi została po upgrade u klienta. Miało być po największej taniości, stąd gałka na zdjęciu jest "oryginalna, z epoki". Sprzęt już oczekuje w paczce na kuriera, ale póki zakup nie został przyklepany przelewem, to chciałem poznać niezależną opinię o tym dźwięku. Nota bene, podstroiłem wzmacniacz na K812, ale to wpasowało się w potrzeby moich T90 wyśmienicie, a i podobno Denony AH-D7000 nie dostają czkawki. Jeszcze jako ciekawostkę dodam, iż zasilacz też został zmodyfikowany tak, żeby to brzmieniowo dało zgrany duet.

 

Od jutra będę składał podstawowego Headonica III na zamówienie i nie omieszkam przynajmniej przetestować na nim pewnych tricków opracowanych przy okazji ćwiczeń z Black Pearl Neo-Classic/Vintage/Limited. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel mam pytanie o możliwość dostrajania wzmacniacza słuchawkowego pod konkretne gusta. Nie wiem, czy mi się przesłyszało (a raczej "przeczytało"), ale podobno jesteś w stanie nawet zbudować tranzystorowy "symulator" wzmacniacza lampowego jak Yamamoto? Zastanawiam się też, w jakim stopniu jest możliwe takie dostrajanie, np. jakby ktoś sobie zażyczył brzmienie Headonika, ale z lampowymi słodkimi wysokimi tonami, to czy taka dowolność w kształtowaniu brzmienia jest możliwa?

Edytowane przez gruesome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mi napisać, co się chce uzyskać. Oczywiście może nie być możliwe posłodzenie samych wysokich tonów bez innych tego konsekwencji. Dawno temu zrobiłem Moonlighta, którego ktoś chciał pod Audio-Technica ATH-W1000. Miał zastąpić Yamamoto Soundcraft HA-02, cokolwiek to miało znaczyć, i nabywca był zadowolony. Tak na marginesie, mnie się najbardziej podobało granie tego Yamamoto podczas odsłuchu różnych lamp w nim z Sylvaniami Gold Pin, a równocześnie było to tak podobne do tego, co można uzyskać tranzystorami, że skreślało sens interesowania się nim - dla mnie. Możliwe, że klient kiedyś miał podobne podejście.

 

Jeszcze taka sprawa, że ja staram się zachować poprawność wszelkich aspektów dźwięku, a sama ingerencja ma polegać na dodaniu temu jakichś ram np. dociążoną barwą, rozłożenia akcentów tak czy inaczej, ale prób odtworzenia jakiegoś dźwięku wraz z jego wadami, przykładowo snującym się basem bez impaktu, pewnie bym nie podjął. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 29.08.2020 o 16:08, majkel napisał:

Jeśli nie jest problemem przejście na symetryczny kabel do słuchawek zakończony XLRem, to lepiej wziąć Earię, czyli następce Balantine. Głównie ze względów praktycznych, bo jacka też można w niej mieć, a na wyjściu XLR będzie więcej mocy dostępne, gdyby kiedyś, coś... Ostatni mój klient posiadający LCD2F tak zrobił - Earia + kabel symetryczny, i jeszcze pady Dekoni hybrydowe założył, i to było moim zdaniem dobre posunięcie, bo zachował nasycenie średnicy z firmowych skórek, ale scena się uwolniła i rozrosła. Zresztą fabrycznie miał na nich welury i zdjął, bo powiedział, że go męczyły.

Z tym kablem firmowym Audeze to w ogóle jest tak, że jak w komplecie jest "warkoczyk", to OK i można nie kombinować, nawet z jackiem żyć, ale jak jest "tasiemka" to ona z LCD2F gra średnio. Ona jest/była dobra do LCD3.

Jaka mam pewność, że DIY nie spali mi słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qaz12 napisał:

Jaka mam pewność, że DIY nie spali mi słuchawek?

DIY oznacza "zrób to sam", a ja sprzedaję produkty gotowe do użycia. Pewność tą daje konstrukcja wzmacniacza. Na temat szczegółów technicznych zapraszam na PW. Fabryczne pochodzenie wzmacniacza nie daje gwarancji spokoju, o czym mialem okazję sam się przekonać. Podobnie mój kolega, kiedy pewien wzmacniacz słuchawkowy w roli pre spowodował uszkodzenie wooferów w jego kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earia (Balantine) może dać dobitniejszą holografię, sopran bardziej rysowany "powietrzem", a nie konturem. Headonic ze standardowym op-ampem wejściowym będzie nieco ciemniejszy w dźwięku i zdystansowany, i pewnie przez to jest wrażenie, że nieco więcej rzeczy jest zobrazowane, a nie z naciskiem na fizyczne odczucie obecności. Niemniej, to są niuanse i jak się słucha Headonica III, to nie ma wrażenia niedostatków czy zubożenia np. holografii. Od kiedy weszła trzecia wersja Headonica, to ja bym patrzył na cechy użytkowe przy ostatecznym wyborze:

1. moc i wzmocnienie - Headonic ma 13dB standardowo, mocy ponad 2W przy 32 omach. Opcjonalnie może mieć jeszcze 0dB wzmocnienia - dobre do skutecznych słuchawek i cichego słuchania. Earia w średniej wersji wyciągnie do 4W na 40 omach, a najmocniejszej do 5,5W/50Ω. Wzmocnienie 16-19dB, na jacku o 6dB niższe od tego na XLR. Opcjonalnie przełącznik na XLR, żeby było takie jak na jacku.

2. Standardy połączenia - Headonic tylko jack. Może mieć 2, które obciążają osobne końcówki mocy, co jest pewną nowością w "trójce". Earia XLR i maksymalnie 2 jacki, przy czym słuchanie z 2 jacków jest mocowo niezależne od siebie, ale jack i XLR równocześnie to dociążanie tych samych układów wyjściowych. Jeśli używany ma być głównie jack, to jego jakość w Earii będzie nieznacznie ustępować tej z Headonica, ale to niuans.

3. W Headonicu jest więcej opcji "zmiany smaku" ze względu na dwustopniową architekturę. Earia nie ma op-ampa wstępnego, ponieważ pełniłby on wyłącznie rolę "poprawiacza dźwięku", nie wnosząc tych korzyści, które daje konstrukcji Headonica. Komuś natomiast może się podobać filozofia krótszej ścieżki sygnału w Earii / Balantine.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hedonica mogę polecić jak najbardziej, w tej cenie to nie wiem czy się da lepiej w ogóle. Parę razy droższe wzmacniacze potrafią grać gorzej. Jeśli wersja z PSU to się nie ma co zastanawiać nawet. U mnie sobie radzi z dość trudnymi do pobudzenia do życia słuchawkami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie Headonic gości od pół roku od tamtej pory przeszedł różne upgrady i modyfikacje. 

Finalnie podpięty do DVD Harman Kardon 25 i gra z Beyerdynamic T1 v1 po modach. 

Uważam, że jest to tor kompletny i jak dla mnie idealny. Poprzednia modyfikacja niezbyt przypadła mi do gustu, bo było kilka przypadków gdzie pojawiały się uderzenia perkusji zbyt ostre dla mnie.  Ostatnia modyfikacja odrobinę ciemniejsza już idealnie. 

Nie porównywałem z innymi wzmacniaczami w podobnej półce cenowej.

Miałem okazję porównać tylko z EarMan Tr-AMP (ok 1200 zł) Headonicka podpiętego bezpośrednio do wyjścia słuchawkowego kablem Coax > mini jack i Headonic zagrał lepiej. Bardziej uporządkowanym dźwiękiem z lepszym rozłożeniem instrumentów i separacją. Nic się nie zlewało. 

Podpięty do czegoś lepszego niż zwykłe wyjście słuchawkowe w komórce gra jeszcze znacznie lepiej. 

Ogólnie uważam, że nie ma co szukać za bardzo lepszego sprzętu, bo możliwość dostrojenia pod własne preferencję jest, a szukanie czegoś co by zagrało jakiś ułamek procenta lepiej to zapewne byłby już dużo wyższy wydatek. Pytanie tylko czy warto. Na to każdy musi sobie już odpowiedzieć sam. Ja już dalej nie szukam. 

Edytowane przez BearPL
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 14:35, BearPL napisał:

U mnie Headonic gości od pół roku od tamtej pory przeszedł różne upgrady i modyfikacje. 

Finalnie podpięty do DVD Harman Kardon 25 i gra z Beyerdynamic T1 v1 po modach. 

 

U mnie podobnie;)

HK 25 po modach -->Eximus DP1 --> IC Signature by Majkel --> Headonic --> T5p2 zamiennie z T1v2 . To co być może zrobię w tym roku to wstawię zamiast HK komplet od M2Tech i zmienię IC na wyższe też od @Majkel i poprawię T1. 

Majkelowego daca mam nadzieję posłuchać next week więc zobaczymy czy Eximus się utrzyma. Swój tor porównywałem z kilkoma bardziej klasowymi na papierze i biedy nie było, więc wniosek jest taki, że Majkel wie co robi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.02.2021 o 23:45, Maccoo napisał:

U mnie podobnie;)

HK 25 po modach -->Eximus DP1 --> IC Signature by Majkel --> Headonic --> T5p2 zamiennie z T1v2 . To co być może zrobię w tym roku to wstawię zamiast HK komplet od M2Tech i zmienię IC na wyższe też od @Majkel i poprawię T1. 

Majkelowego daca mam nadzieję posłuchać next week więc zobaczymy czy Eximus się utrzyma. Swój tor porównywałem z kilkoma bardziej klasowymi na papierze i biedy nie było, więc wniosek jest taki, że Majkel wie co robi. 

Taka to wiekszosc tych sprzetow, dobra ale na papierze. A jak trzeba zeby muzyka grala to czlowiek i tak musi sie zwrocic do niekonwencjonalnych tworcow i metod. Bo np wzmacniacz lampowy znanej marki za 6000zl psuje perksuje jak grajek za stowe :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Niedawno nabyłem od kolegi @majkela, drogą kupna, dwa cyfrowe kabelki: Coax'a Digix3 i USB Extreme v.2. Siedzą w dwóch odrębnych torach i w obu przypadkach dały sporą, zauważalną od razu, poprawę brzmienia praktycznie pod każdym względem. Kolejny zadowolony klient do odhaczenia ;) 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności