Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

A mam takie pytanie: jak oceniasz postęp w jakości dźwięku Black Pearl vs Headonic? Nie chodzi mi o charakterystykę, bo wiem, że jest odwrotna - Black Pearl ma charakterystykę U a Headonic odwrócone U (oczywiście lekkie U a nie tak jak korektorem można zmienić), tylko o szeroko pojęte SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie: jak oceniasz postęp w jakości dźwięku Black Pearl vs Headonic? Nie chodzi mi o charakterystykę, bo wiem, że jest odwrotna - Black Pearl ma charakterystykę U a Headonic odwrócone U (oczywiście lekkie U a nie tak jak korektorem można zmienić), tylko o szeroko pojęte SQ.

Jest wyraźny postęp w swobodzie dźwięku. Trzeba posłuchać obecnej wersji Headonica, bo z tym odwróconym U to bym nie powiedział. Kolega z Warszawy będzie używał wzmacniacza kilka dni, potem mogę go przekazać innej osobie. Inny uprzejmy Warszawiak będzie miał zrobiony upgrade SP2 do obecnej wersji.

 

Black Pearl rev. C miał właśnie delikatnie opadające skraje pasma ze względu na skrętkę użytą do połączenia z baterią w recenzji W. Pacuły. Przy użyciu prostego kabla Black Pearl gra bardziej konturowo i dynamicznie, stąd może być skojarzenie z lekkim U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to była rev. C - wzmak ma ok 2,5-3 lat. Na pewno przy odsłuchu jest wrażenie grania w (delikatne) U, może nie tyle podbicie skrajów pasma co ten środek taki z oddali, nie jest taki swobodny i pełen życia. Środek z Sonic Pearl 2 zdecydowanie bardziej mi się podoba, natomiast scena w SP2 sporo bliżej. W sporej części jest to kwestia charakterystyki - zawsze wycofanie środka daje wrażenie dalszej sceny.

SP2 może nie tyle ma charakterystykę odwróconego U (porównując do BP to ma) co bas i niższe średnie są lekko w tyle za wyższymi średnimi i wysokimi. Nie słuchałem go zbyt długo to nie będę stwierdzał kategorycznie ;) . Poza tym to już ponad pół roku temu było a pamięć ludzka jest zawodna.

 

Ten przyrost mocy w drugiej generacji to dzięki opampowi na wejściu, czy jakieś dodatkowe wzmocnienie na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest wyraźny postęp w swobodzie dźwięku. Trzeba posłuchać obecnej wersji Headonica, bo z tym odwróconym U to bym nie powiedział. Kolega z Warszawy będzie używał wzmacniacza kilka dni, potem mogę go przekazać innej osobie. Inny uprzejmy Warszawiak będzie miał zrobiony upgrade SP2 do obecnej wersji.

 

 

 

Dzięki uprzejmości Majkela mój SP2 będzie upgradowany (dziękuję). Mogę wpaść do Ciebie Sebastian z tą najnowszą wersją któregoś dnia. Wezmę też mój egzemplarz na meet forumowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że to o Ciebie chodzi z tym " Inny uprzejmy Warszawiak" ;) . A już wiadomo w jakim terminie będzie ten upgrade? Chętnie bym posłuchał SP2 rev.B :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perul,

BP rev. C ma bogatrzą średnicę od poprzedników.

Z tego co się orientuję, to o obecnym SP2 też należy mówić rev. C, ale to już wprowadza zbyt duże zamieszanie w nomenklaturze ;)

 

"bogatszą" miało być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że to o Ciebie chodzi z tym " Inny uprzejmy Warszawiak" ;) . A już wiadomo w jakim terminie będzie ten upgrade? Chętnie bym posłuchał SP2 rev.B :) .

Akurat z Warszawą dużo wspólnego nie mam, bo dopiero 3 rok tu mieszkam :)

Co do terminu upgrade, to wyślę SP 2 jutro do Majkela. Jak dojdzie do mnie, to oczywiście dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z Warszawą dużo wspólnego nie mam, bo dopiero 3 rok tu mieszkam :)

 

Ja prawie 15 lat, ale też do końca Warszawiakiem się nie czuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyruszyła paczka do kolegi Baele z:

 

- Headonic GS/P Box w kolorze ocean blue i rodowanymi gniazdami RCA

- ładowarka automatyczna + kabel zasilający

- prototypowe kable RCA z dokręcanymi wtykami Furutech

 

Wzmacniacz nie posiada opisanych wejść i przełączników, co by nie skalać jego estetyki. ;) Tył wzmacniacza powinien się podobać fanom złotej ery motoryzacji w USA. :) Poniżej krótka instrukcja.

Para gniazd po stronie potencjometru to wejście liniowe, a para po przeciwnej stronie, za gniazdem jack, to wyjście liniowe. Kanał prawy jest oznaczony na czerwono, na dole, a lewy u góry z czarnym pierścieniem. Przełącznik na panelu przednim odpowiada za wzmocnienie. Wajcha na dół ustawia je na 0dB, a do góry na +12dB. Z tyłu są dwa przełączniki. Służą one do prawidłowego załączenia zasilania w taki sposób, żeby nie włączyły się zabezpieczenia baterii wewnętrznej, a była dostępna pełna moc i wydajność prądowa zasilania. Jeśli obydwa przełączniki są ustawione na dół, to wzmacniacz jest wyłączony. Włączanie robi się w 3 krokach:

1) Przestawić przełącznik po stronie wejścia liniowego do góry

2) Po zapaleniu się diody na panelu przednim (czas < 1s) ustawić w pozycję górną przełącznik po stronie wyjścia liniowego

3) Przestawić na dół przełącznik od strony wejścia

Ustawienie przełącznika z punktu 2) w pozycję górną przy wyłączonym wzmacniaczu może zaowocować włączeniem zabezpieczenia elektronicznego baterii zamiast wzmacniacza. Wówczas dioda LED się nie zapali, a w słuchawkach będzie słychać tylko lekki szum. Wyłączenie tego przełącznika i ponowny rozruch według procedury 1-2-3 uruchomi wzmacniacz.

Dioda LED jest wskaźnikiem naładowania baterii. Jeśli świeci jasno, to nie trzeba ładować wzmacniacza, jeżeli nie świeci mimo, iż wzmacniacz gra, to należy się ładowanie. Gniazdo dla ładowarki jest z tyłu wzmacniacza pośrodku. Można słuchać muzyki podczas ładowania, ale jakość dźwięku może wtedy spaść, bo ładowarka jest zbudowana w technice impulsowej. W skrajnym przypadku rozładowania baterii, objawy będą jak przy nieprawidłowym rozruchu - nie świeci dioda i lekki szum w słuchawkach bez odtwarzania muzyki. Należy wówczas naładować baterię przynajmniej we wstępnej fazie na wyłączonym wzmacniaczu.

 

Jeszcze a propos interkonektów - źródło podłączamy pod te wtyczki, nad którymi są białe koszulki, a odbiornik po przeciwnej - tam, gdzie jest czerwona lub czarna rurka. Wtyczka jest maksymalnie poluzowana, kiedy ją przekręcimy do oporu w prawo i oprze się o pierścień górny. Dokręcanie na gnieździe RCA odbywa się poprzez kręcenie w lewo, i wtedy korpus przemieszcza się w stronę pinu, zaciskając jednocześnie masę. Stan kabla i wtyczek w normie prototypu. ;) W razie spodobania się, model trafi do oferty po dopracowaniu estetycznym.

 

Wzmacniacz będzie w rękach kolegi Baele maksymalnie do soboty 28.03 i wówczas poproszę o zaaranżowanie przekazania wzmacniacza innej osobie z Warszawy. Roześlę informację osobom deklarującym zainteresowanie testami w ostatnich miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak do mnie dotarł, późnym popołudniem spróbuję go podł±czyć.

 

Kto dalej będzie w kolejności?


Na gorąco tylna ścianka Headonica, póki co nie podłączany, dochodzi do temperatury pokojowej w towarzystwie Ultrasone Edition 5 Limited :-)

headonic_tyl.jpg

Edytowane przez Baele
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak Michał pisze, kolor wpada w turkus. Naprawdę fajnie wygląda.

 

Zdradzę w tajemnicy, że to ja wybrałem kolor obudowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości. :) Miałem w czasach studenckich sztruksy w podobnym, acz ciemniejszym kolorze i dumnie je nosiłem, a jestem 100% hetero. Natomiast stwierdziłem, że przy tej obudowie muszę zainstalować rodowane gniazda, żeby to wyglądało odpowiednio. Niemniej klient może o wszystkim sam zdecydować - jakiego koloru obudowa, gałka potencjometru i gniazda. Jack może być z chromowaniami lub cały czarny. Gałka srebrna lub czarna, do tego wzory kombinowane. Dioda LED to już mój wybór, a przeleciałem wszystkie dostępne kolory. Stanęło na białym ciepłym znanym z Black Pearl, ale morski zielony też ciekawie wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie no... Oczywiście sobie żartuję. Fajnie, że wychodzisz na przeciw klientowi z szeroką gamą dodatków i wzornictwa. Jeśli komuś taka wersja się podoba, to nic mi do tego. Ważne, żeby nabywca był zadowolony.

A mi bardzi się podobają rodowane gniazda RCA. Brakuje mi jedynie jakiegoś loga. Niech ono będzie jedynie dodatkiem, ale jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • majkel promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności