Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do dyskusji na temat produktów Ear Stream w niniejszym wątku. Linki do recenzji zebrane są tutaj. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i rozważę propozycje produktowe. Jeśli autorzy nie będą mieli nic przeciwko, to będę się starał cytować tutaj wypowiedzi na temat moich popełnień rozsiane w różnych miejscach internetu. Mam trochę korespondencji, w której klienci chwalili przeróbki sprzętu audio, kable analogowe, cyfrowe, słuchawkowe oraz USB, autorskie wzmacniacze słuchawkowe i zasilacze.

Edytowane przez majkel
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą - porcja cytatów z korespondencji:

 

Wzmacniacz Matrix M-Stage USB tuning całościowy + kabel USB Optimal

Witam! Piszę do Pana słuchając muzyki przez wzmacniacz po Pana
modyfikacji. Bardzo dziękuję, ponieważ jest to ten styl prezentacji
muzyki, który chciałem osiągnąć w tym wzmacniaczu. Nic nie buczy i nie
kuje w uszy, a przy tym zachował swoje brzmienie. jeszcze raz dziękuję i
do zobaczenia, usłyszenia w przyszłości. Z poważaniem ********** :-)

 

Kabel do słuchawek Sennheiser HD650 - ten sam klient co powyżej

Witam. Kabel dotarł już wczoraj. Dziękuję za szybką wysyłkę i świetny
kabel. Pozdrawiam *******

 

 

Kabel "dual mono" do Audeze LCD-2

Cześć Michał,

Kabelek dotarł szczęśliwie, a już bałem się że dzisiaj nie dotrze.
Fajny ten oplot , sztywnawy ale lekki i nie zwija się ,łatwo rozplątać.
Piękna sprawa, warto było kupić ten kabel pod te xlr 2*3piny...
Większa separacja kanałów, oddalona sporo scena, wygładzony przekaz....same zalety
Firmowy miał lekką ziarnistość w przekazie co mogło się podobać ale jednak wolę ten gładszy przekaz Sonolene.
Dobra robota Michał, dzięki!


Pozdrawiam

*****
Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

PW na temat SP2 w budżetowej obudowie.

 

Cześć,
Słucham wieczorami prawdziwymi bo wyjątkowo późno z pracy ostatnio wychodzę.
Jedna rzecz mi się nie składa...


Jak kurcze to może tak dobrze grać jak siedzą tam op ampy a nie lampy? No kurcze detal jest fenomenalny, przestrzeń, szybkość, mikro i makrodynamika... Ciężko się oderwać. W ogóle nie czuć braku baterii - ten nowy układ zasilania dla mnie jest wyczuwalnie lepszy niż w starym Sonicu więc tutaj masz potwierdzenie swoich eksperymentów.

Rapture gra jak to pisze Ryka 'popisowo'. Jest szybki, dynamiczny, ma wykop. Ale niuanse u Ciebie są lepiej wyczuwalne. Wokale bardziej obecne. No kurcze czuje się hi-end: Lampziator + Sonic + DT150 na przeciętnych kabelkach po ok 1K pln...

W zasadzie tradycyjnie powiem ze przydałby się lekki boost na wyższym basie :) Ale to już moje zboczenie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I like all of this :) so much :)

Thank you. :) And the next PM says

 

cudownie gra ten sonic, aż żal oddawać. Fenomenalna separacje zdarzeń muzycnych. Warto było podziałać z zasilaniem, bo gra lepiej niż bp na baterii..

Jeszcze przeklejka z innego forum

 

Witajcie,

Jakiś czas temu męczyłem Majkela o odsłuch Headonica. Zaineterosowanie było dużo i nie udało mi się dostać sztuki na odsłuch. Ale kilka dni temu wylądował u mnie Sonic Pearl z nową (sieciową) wersją zasilania. Z całej stajni Ear Stream moim faworytem zawsze była Black Pearl z zasilaniem bateryjnym. Ten wzmacniacz miał w sobie coś takiego organicznego, nie czuło się zbędnego tranzystorowego napięcia w graniu. Sonic Pearl w wersji standardowej grał już nieco inaczej i poza świetnym wrażeniem jakie robiła obudowa jakoś nie polubiłem wielce tego sposobu grania. Sonic Pearl który zagościł teraz u mnie jest wyczuwalnie inny. Łączy kulturę przekazu BP na baterii z bardzo wysoką rozdzielczością i bardziej obszerną sceną… Nowy

 

Sonic gra świetnie:

 

separacja wokoło zdarzeń muzycznych jest znakomita

nie ma napięcia w brzmieniu jakie spotyka się w wielu tranzystorach

jest poczucie obecności dźwięku (ale wymaga to bardzo dobrego źródła)

potencjometr nie ‚szura' jak BP

jest wybitna szybkość

odsłuch wciąga bo ciągle coś zaskakuje w materiale muzycznym

czuje się lata pracy nad układem i kontynuację filozofii brzmienia

 

Sonic (który jest u mnie) VS Rapture MK1

 

Oba sprzęty grają bardzo dobrze. Śmiało mogą konkurować z tranzystorami za > 6K PLN. Poniżej podam wnioski ogólne:

 

Obudowa Rapture jest bardzo dobra, spasowana, solidna, wszystko działa i jest wykończone jak powinno. Obudowy Ear Stream są świetne dopiero od poziomu modelu Sonic Pearl.

Kontakt z oboma konstruktorami jest bardzo dobry.

Ear Stream ma większą tradycję. Mikołaj612 choć ma udany debiut działa od niedawna.

Nikt kto szuka tranzystora najwyższej klasy nie zawiedzie się kupując bądź to Rapture, bądź BP bądź SP.

Ear Stream Sonic Pearl lepiej prezentuje subtelności, aurę, Rapture gra bardziej popisowo (może rockowo, mocno?)

 

Który ze wzmacniaczy sam bym wybrał? Lubię takie pytania. Bo odpowiedź nie jest jednoznaczna.

 

Rapture jest dobrze wyceniony i zbudowany z punktu widzenia użytkowego bezbłędnie. Jest też tańszy niż SP. Ale charakter jego grania według mnie lepiej się spisuje przy głośniejszej muzyce, przy bardzo dynamicznym graniu, przy wielkich składach. To są wnioski który nasuwają mi się instynktownie po odsłuchach.

 

Sonic Pearl (w wersji obecnej) wspaniale spisuje się z kameralistyką, muzyką akustyczną. Nie wiem jak, ale wokale mają lampowy feeling, choć nie tak dociążony jak w lampie. Jest bardzo szybki, i znakomicie różnicuje i separuje względem siebie zjawiska muzyczne. Rocka też dobrze zagra ale jest mniej 'zaczepny' i dosłowny. Ale jest też w sumie 2 razy droższy. Ta proporcja stanowi poważny próg dla wielu polskich audiofilów. Jednak gdyby nie względy finansowe mój palec wskazujący bardziej skłaniałby się w stronę SP. Ale wiem że Rapture MK II już się buduje… Więc bądź tu mądry.

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś więcej Synthax ma napisać (znaczy pełną recenzję, bo to wygląda jak podsumowanie recenzji ;) ), czy to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to poniekąd zrobił u Filasa:

http://forum.mp3store.pl/statuses/user/40790-filas/?status_id=17543

 

Strona jest zawieszona prawdopodobnie przez masowe wejścia z wykopu. Mi też skakało to punktowo pod sam sufit (ponad 13k w jeden dzień), gdy podejmowali temat mojego felietonu dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel wielu chcialo by zobaczyć sensowny jakościowy produkt który sonicznie zachwyci a przy tym są osoby które nie chcą placic za finezyjna obudowę prosta zwykla obudowa z profilu wystarczy aż z zapasem. Choć rozumiem oburzenie klientów ze za ladne pudelko musieli doplacic X zl. Daj ten wybór odjęcia zbędnych sporych kosztów. To tak wprost ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel wielu chcialo by zobaczyć sensowny jakościowy produkt który sonicznie zachwyci a przy tym są osoby które nie chcą placic za finezyjna obudowę prosta zwykla obudowa z profilu wystarczy aż z zapasem. Choć rozumiem oburzenie klientów ze za ladne pudelko musieli doplacic X zl. Daj ten wybór odjęcia zbędnych sporych kosztów. To tak wprost ....

Przecież możesz sobie kupić sam wzmacniacz z baterią i automatycznym ładowaniem. Będzie taniej i może nawet lepiej dźwiękowo. (3000zł)

Headonic + zasilacz Sonic PSU = 3800zł (czyli taniej)

Edytowane przez cherubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 15.10.2014 o 00:11, cherubim napisał:

 

W dniu 14.10.2014 o 23:50, retter napisał:

Majkel wielu chcialo by zobaczyć sensowny jakościowy produkt który sonicznie zachwyci a przy tym są osoby które nie chcą placic za finezyjna obudowę prosta zwykla obudowa z profilu wystarczy aż z zapasem. Choć rozumiem oburzenie klientów ze za ladne pudelko musieli doplacic X zl. Daj ten wybór odjęcia zbędnych sporych kosztów. To tak wprost ....

Przecież możesz sobie kupić sam wzmacniacz z baterią i automatycznym ładowaniem. Będzie taniej i może nawet lepiej dźwiękowo. (3000zł)

Headonic + zasilacz Sonic PSU = 3800zł (czyli taniej)

 

Jest też opcja zapakowania bebechów Sonic Pearl 2 do obudowy z Hong Kongu w całkowitej cenie 3000zł.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro opcja jest to patrz jak działa marketing, że nawet z ciekawości ja nie wiem jak inni nie zajrzeli nie zapytali bo uznali ze i tak Twoje produkty są za drogie na czyjąś kieszeń. A 3k jest zacznie lżej wydać niż 6k, choć są ludzie dla których taka obudowa też ma swoją wartość dodaną bo traktują to jako nowoczesną sztukę użytkową, bo jest ładna.

 

Czy taka obudową z HK jest w czymś gorsza od tej znanej z recenzji etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka obudową z HK jest w czymś gorsza od tej znanej z recenzji etc?

Jest mało oryginalna, bo to model powszechnie znany choćby z ebay, ze srebrnym lub czarnym frontem. Pewnie nieco gorzej tłumi mechanicznie i elektromagnetycznie, bo ma cieńsze ścianki, ale za to znacznie lżejsza jest. Chyba dodam info o takiej alternatywie na stronie www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy taka obudową z HK jest w czymś gorsza od tej znanej z recenzji etc?

Jest mało oryginalna, bo to model powszechnie znany choćby z ebay, ze srebrnym lub czarnym frontem. Pewnie nieco gorzej tłumi mechanicznie i elektromagnetycznie, bo ma cieńsze ścianki, ale za to znacznie lżejsza jest. Chyba dodam info o takiej alternatywie na stronie www.

 

I jeszcze fotkę, albo nazwę i model obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest powód aby poszukać inną gdzie są grubsze blachy, tak aby jakościowo był tak samo dobra ale nie tak reprezentacyjna. Inna rzecz że dla kogoś ta biała może być przekombinowana a dla innych częścią produktu bo można się pochwalić :) tą obudowę rozpozna wiele osób.

 

Reszta PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze fotkę, albo nazwę i model obudowy

I może cenę zakupu hurtowego? Przecież potem zacznie się "skoro obudowa jest warta np. 1500 zl mniej to czemu obnizka jest tylko o 1000?"

Ludziom nie dogodzisz... Daj tylko zdjęcie takowej obudowy i będzie okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt jest niemal na żywca odjęty od ceny. Info już dodałem. Mam tylko odrobinę więcej roboty z rozmierzaniem i wierceniem otworów na spodzie. Poza tym brzmienie jest na tyle satysfakcjonujące, że zdecydowałem się zaoferować taką opcję oficjalnie. Zresztą Sonic Pearl poszedł w paru sztukach w tej obudowie, jeden już przerobiony na "dwójkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni testuję headonika, w którym Majkel wykonał małe zabiegi na obydwóch stopniach. Spora ilość materiału muzycznego przesłuchana na w/w wersji (bez przełącznika wzmocnienia), pozwala mi jednoznacznie stwierdzić, że w przypadku hd800 pojawiły się następujące zmiany:

- poprawa rozdzielczości (nie sądziłem, że to możliwe),

- rozciągnięcie pasma w górę, tzn przełom średnicy i góry jest mniej "ściśnięty" i bardziej dźwięczny,

- lepsza gradacja planów i więcej mikroinformacji w tych dalszych,

- złagodzona twardość wyższej średnicy - dla niektórych to może być regres - ja uważam, że tak jest lepiej.

- naturalność głosów ludzkich (również zwierzęcych np. nagrania ze śpiewem ptaków) oraz większości instrumentów jest zaskakująca.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W sumie też by się przydało napisać kilka słów. Nie będzie to recenzja, ale kilka wolnych myśli, subiektywnych wrażeń.

Generalnie zgadzam się z @audionanik.

Czuć, że Sonic Pearl Headonic ma więcej mocy od poprzednika, poprawioną rozdzielczość; także jest tu dobrze uporządkowana scena. Pędzi bez problemu T1 oraz K701. Ostatnio gra, z dość dobrym skutkiem, w parze z k340, które trochę prądu potrzebują.

Jedyną rzeczą na mały minus, przynajmniej jak dla mnie, jest wrażenie mniejszej przestrzeni niż w SP (czasem chciałoby się jej mieć odrobinkę więcej w muzyce klasycznej). Oczywiście coś za coś. Jedne rzeczy kosztem drugich.

Nie żałuję zakupu :) Dodatkowym plusem jest dobry kontakt z Majkelem i możliwość dostosowania Headonika pod indywidualne preferencje (w moim wypadku pod T1).

Jestem ciekaw następnych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszedłem do kolejnych zmian w konstrukcji Headonica i Sonic Pearl 2. Tak przygotowany wzmacniacz zamierzam wysłać do jednego z forumowiczów z Warszawy w nadchodzącym tygodniu. Jest to wersja z wewnętrzną baterią, rodowanymi gniazdami i w nowym kolorze, dołączającym do dotychczasowego wyboru. Być może kolega zgodzi się dać posłuchać lub udostępnić urządzenie innym zainteresowanym Warszawiakom, gdyż jest kilka takich osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • majkel promował(a) i przestał(a) promować ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności