Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnych z Krakowa i okolic zapraszam na odsłuch wzmacniacza symetrycznego Balantine w mocniejszej odsłonie. Dzięki koledze Barthuss są u mnie Yamahy YH100 z kablem symetrycznym. Dysponuję również Beyerdynamikami T90 oraz DT880 600 omów i Sennheiserami HD565. Kabel symetryczny od nich pasuje też do wielu innych modeli tego producenta, które można do mnie przynieść. :) Szczególnie ciekawy jestem HiFiManów HE-6 oraz AKG K1000, Sennheiserów HD800S i Beyerów T1 v2. Uzasadnienie poniżej w postaci wyrywkowych parametrów technicznych.

- impedancja wyjściowa 0,4Ω

- moc wyjściowa na kanał > 5W przy 50Ω, ~ 2W przy 150Ω, ~ 1W przy 300Ω, itd.

- sprzężenie stałoprądowe od wejścia do wyjścia przy offsecie < 0,5mV

- czas pracy na dedykowanej baterii do 43 godzin - pasuje również ta od Black Pearl rev. C i starszych

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogłem sobie odmówić wizyty odsłuchowej u Majkela.

Poszedłem do niego z przekonaniem, że skuszony możliwością zarobku na owieczkach, uwarzył Majkel jakieś efektowne, komercyjne brzmienie dla pospólstwa.

Siedzę sobie teraz zmartwiony, bo istnieje uzasadnione podejrzenie lepszości Balantine od Headonika, do brzmienia którego jestem (byłem? :woot:) przywiązany jak pies do budy.

Muszę w najbliższej przyszłości dokonać porównania łeb w łeb...ale kurczę co za wyrazista faktura dźwięku!!! Bez żadnych szpilek!!!

Na wszystkich sprawdzanych słuchawkach (hołki, dt880 600ohm, t90, yh100 Barthusa) było doskonale.


Polecam wszystkim, którzy mają możliwość, odsłuch u Majkela.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u Majkela w celu posłuchania Balantine i Headonic-a. W szczególności interesowało mnie jak te wzmacniacze sobie radzą z AKG K1000.

Headonic z K1000 zagrał przeciętnie, ogólnie nie polecałbym go do tych AKG, natomiast Balantine zagrał z nimi rewelacyjnie. Na tym wzmacniaczu usłyszałem jaki K1000 potrafią mieć bas :o

Tak przy okazji, to muszę napisać, że również dobre wrażenie zrobiły na mnie stare Yamaszki YH-100 ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem udostępnienia słabszej i mocniejszej wersji wzmacniacza słuchawkowego z wyjściem symetrycznym (nazwa robocza Balantine, bo nie znalazłem na razie bardziej mi odpowiadającej). W komplecie bateria do zasilania i ładowarka automatyczna. Wszystko jak na zdjęciach kilka postów wyżej. Wzmacniacze różnią się:

1. mocą - silniejszy ma około 4x więcej, np 1,3W kontra 5,8W przy 50Ω

2. czasem pracy na baterii - słabszy do 65h, mocniejszy do 42h

3. gabarytem ładowarki - mocniejszy ma znacznie większą i szybszą w działaniu, choć jest opcja szybkiej ładowarki także do tego słabszego

4. wzmocnieniem - 12dB kontra 18dB. Silniejszym można, a nawet zaleca się napędzać np. AKG K1000, jak również HiFiMan HE-6 powinny zostać syto nakarmione.

5. architekturą - słabszemu można dobrać op-amp wejściowy. Silniejszy nie posiada stopnia wstępnego.

 

Propozycje nazw wzmacniaczy mile widziane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symmetronic :D

 

Tak swoją drogą, to z powyższych zdjęć wynika, że bardzo ładnie wygląda niebieski Hammond z czarnymi ramkami i potencjometrem. Szczególnie w połączeniu z czerwoną obudową na baterie. Choć mój cały czarny Headonic też mi odpowiada i pasuje do Lampucery.

 

Ciekawe, czy taki wzmacniacz ma sens do słuchawek nisko- i średnioohmowych jako oferujący inne niż Headonic/Sonic Pearl brzmienie, czy przewidziany jest tylko dla wysokoohmowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Libra OK, lybra pisali na lancii i pewnie stąd mi się wzięło. ;) Co do Major/Minor - niegłupie, tylko skoro mamy być łacińskimi purystami, to coś mi się zdaje, że w tym języku nie było litery J i musiałoby być Maior, żeby ktoś z angielskim nie kojarzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W łacinie na pewno nie ma "j".

Cieszę się, że wreszcie naprawdę mocny wzmak się pojawił w ofercie firmy. :)

Maior bardziej byłby "większy".

Bardziej poprawnie byłoby "inferior" (niższy), "superior" (wyższy).

Ewentualnie mocniejszy model nazwać używką młodszego pokolenia "mocarz" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starożytna łacina - owszem, nie miała w alfabecie litery "J", ale od XV wieku jest, więc można uznać, że już się przyjęła. :) Np. Ursa Major i Ursa Minor, czyli Wielka Niedźwiedzica i Mała Niedźwiedzica. Nawiasem mówiąc, można to uznać za dodatkowe (astronomiczne) nawiązanie do niektórych poprzednich nazw, typu Moonlight czy Sunrise.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) Perun dla mocniejszego ampa.

 

Perun jest bardzo chwytliwe lecz i podchwytliwe. :) Perun to taki troszkę Zeus słowiański. Użycie tej nazwy sugerowałoby, że konstruktor stworzył swoje Opus Magnum, lub ( co zapewne większość "zawodowych kpiarzy" by wykorzystała) jest megalomanem. To tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Libra mi się bardzo podoba. Do tego stopnia, że jestem skłonny sprowadzić ofertę do jednego modelu z opcją konfiguracji parametrów, np. wzmocnienia. Szczególnie, że "mocarz" może udawać "słabeusza", gdzie ten ostatni nie da rady być tym pierwszym. ;) Słowo "libra" saute jest zgrabne. Z przymiotnikami już nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • majkel zablokował(a) i odblokował(a) ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności