Skocz do zawartości
  • 0

Przestrzenne słuchawki do 400zł pod FiiO e07k


Aquerr

Pytanie

Witam forumowiczów! Niedawno oddałem na gwarancję HMC-631 i zastanawiam się nad wymianą ich na jakiś innym model, grają dla mnie zbyt równo, mało przestrzennie i są za mało szczegółowe. Poszukuję słuchawek w granicach 400zł które podpinał będę pod FiiOe07k. Słucham reggae, metalu,rocka, ewentualnie jakaś elektronika (Wszystko we FLAC.), słuchawki często będą mi służyć również do gier. Uwielbiam gdy dźwięk jest szczegółowy, jasny, klarowny i czysty. Oczekuje przestrzenności większej niż w 681b, troszkę łagodniejszej góry i bardziej głębokiego basu, bardzo dobrej separacji, szerokiej sceny. Słuchawki otwarte/półotwarte, zastanawiałem się nad Pioneer SE-A1000. Z góry dziękuje za pomoc ;)


Mam pytanie, czy FiiO e07k uciągnie te pioneery?

Edytowane przez Aquerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli chcesz przestrzenności i szerokiej sceny to lepiej na początek wymień e07k, bo jest kiepski. Próbowałem się do niego przekonać ale po 2 tygodniach go sprzedałem. Hifimediy u2 + wzmacniacz to świetne połączenie dzięki któremu uzyskasz to co chcesz.

Co do słuchawek to trochę się niektóre oczekiwania gryzą z typem słuchawek np. dobra separacja z konstrukcją otwartą. Jednak dobrymi słuchawkami są beyery dt880 lub 990. Osobiście mnie bardziej podobają się dt880, które grają wyrównanym pasmem z niezłym dociążeniem. Jednak barierą może być cena. Jak masz koło siebie sklep mp3store to posłuchaj taksów hi2050, może Co się spodobają.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem że mnie z lekka załamaliście, nad wyborem DAC'a ślęczałem z tydzień i wszyscy wskazywali na E07k, który miałby być królem DAC'ów w tym przedziale. Myślałem że Audiofanatyk to zaufane źródło.

Edytowane przez Aquerr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Koledzy, którzy tak jadą po E07K mają chyba audiofilskie wymagania co do sprzętu za trzy stówki. Mam tego wmaka-daca i mogę powiedzieć, że jako wzmacniacz do telefonu S3 mini gra muzykalnie i dynamiczniej w stosunku do samego telefonu i wreszcie bas nie jest rozlazły. Oczywiście jest różnica w stosunku do stacjonarnego X-Can Musical Fidelity w zakresie przestrzenności i szczegółowości ale jako portable jest zupełnie przyzwoity i lepszy moim zdaniem od O2, którego sprzedałem.

Natomiast jako dac do laptopa jest b. dobry i kładzie na łopatki Prodigy HD2 (po wymianie opampów) w stacjonarnym kompie.

Charakter prezentacji dźwięku E07K jest nakierowany na neutralność a nie na analityczność. Sposób prezentacji basu i średnicy jest jak dla mnie na wysokim poziomie, jedynie góra mogła by być bardziej selektywna, co wiąże się z odbiorem dźwięku jako bardziej przestrzennym, niosącym więcej informacji.

 

Urządzenie skierowane jest do osób, które słuchając muzyki nie chcą słuchać syczących zgłosek w wokalach, a jednocześnie lubią gdy są namacalne i ciepłe. Gdy zagra forte sekcja dęciaków nie popłynie krew z uszu, a nagminnie kaszanione płyty z loudnes war na poziomie kilku dB po pół minucie nie wylądują od razu w koszu.

Lubię to pudełko za to, że nic nie upiększa i nic w odsłuchu mnie nie denerwuje jak w wielu innych, często droższych urządzeniach, można wreszcie się skupić na słuchaniu muzyki,

Zaryzykuję twierdzenie, że E07K jest dla trochę bardziej osłuchanych osób, słuchających np. jazzu, muzyki klasycznej, i innych gatunków, w których ważna jest neutralność przekazu, nawet kosztem najwyższego pasma i tej mitycznej szerokiej sceny. A właściwie po co mi ten stadion, gdy bardziej mnie bierze mały klub, czy kameralny koncert i bliskość wykonawców.

Się rozpisałem, ale nie mogłem.. po niektórych postach.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności