Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza Astell&Kern AK240


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Flagowiec moim uchem, moim sprzętem, moim okiem :)

 

AK240 to flagowy odtwarzacz muzyki ze stajni Astell&Kern. Wielofunkcyjne i rozbudowane urządzenie wyceniane jest na… 10 000 zł…

Cóż za ładna, okrągła sumka, a należy doliczyć do niej także 849 zł za stację dokującą i 199 zł za pilot Bluetooth, które także otrzymałem do testu.

Astell&Kern to marka kontrowersyjna, która spotyka się jednocześnie z uwielbieniem fanów oraz krytyką, choć ta ostatnia ma związek głównie z wysoką ceną produktów. Robienie z AK240 skandalu w stylu: „odtwarzacz mp3 za 10 000 zł!” jest jednak chybione, to w końcu dużo bardziej rozbudowane i wielofunkcyjne urządzenie, audiofilski all-in-one, a nie tylko banalny odtwarzacz. Urządzenie oferuje obsługę gęstych formatów, muzyki DSD, wyposażone jest w łączność Wi-Fi do obsługi serwera muzyki i aktualizacji oprogramowania, wbudowany Bluetooth, wyjście zbalansowane, opcję DAC-a USB, a to wszystko zamknięte w odważnej obudowie.

 

Test: http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-astellkern-ak240/

 

1.jpg

17.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

". Robienie z AK240 skandalu w stylu: „odtwarzacz mp3 za 10 000 zł!” jest jednak chybione, to w końcu dużo bardziej rozbudowane i wielofunkcyjne urządzenie, audiofilski all-in-one, a nie tylko banalny odtwarzacz"

 

Między innymi za słowa prawdy lubię Kolegę Maciuxa. Skandalem są nasze zarobki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego w USA to 2500 dolarów, więc trochę taniej :)

Biorąc pod uwagę to ze w usa można kupić za te 2500 $ mniej więcej tyle co u nas za 10000 PLN to raczej niewiele to zmienia. Faktem pozostaje również bardzo kiepski stosunek ceny do możliwości - w cenie AK240 można mieć niewiele gorszy odtwarzacz wraz z topowymi IEM/Ciem lub dużymi słuchawkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za xxxxxx kasy można mieć jakiś dobry samochód a nie Lambo, Ferrari itp. gdzie gumy do wymiany po 300 km, a pali tyle ile do niego nalejesz, a psuje się częściej niż pogoda. Kasa to rzecz względna, jeden ja ma inny nie. Biorąc pod uwagę jedynie aspekty audio to jednak AK240 wypada pozytywnie. Dopiero jego cena przesłania te zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego w USA to 2500 dolarów, więc trochę taniej :)

 

A 2500$ dla Amerykanina to mniej więcej tyle co 2500 pln dla Polaka. Średnia płaca w USA to jakoś 3800$.

Maciek, znów świetna recenzja, dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux słuchając go od razu wiesz że to AK a nie DX90, czy trzeba się wsłuchać?

 

z wifi se nie poradzili :) słychać tak jak przypuszczałem

 

Od razu w scenie, potem w ilości/charakterze basu, ale to znów nie kosmiczne różnice. DX90 jednak bliżej pierwszy plan i węższa scena, chudszy. Rozdzielczość też po stronie AK, ale DX90 bardziej uniwersalny.

 

Nie poradzili w sensie słychać zakłócenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAPów HiFiMANa rzeczywiście nie miałem, ale muszę przyznać, że absolutnie mnie nie interesują. DX100 a chętnie pomęczyłbym, ale właśnie problem z dostępnością. Terra to w ogóle byłby deal cena/jakość :) ZX1 ma podobno nie być w Polsce...

 

Najpewniej niedługo zajmę się AK100 II i AK120 II.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów opisywanie sceny jako szerszej. Czy to ma w ogóle koniec ?

poukładanie wszystkich dźwięków względem siebie wpływa pozornie na szerokość sceny ponieważ inaczej ja postrzegamy natomiast ona pozostaje identyczna w zależności od driverow w konkretnym typie obudowy Np. Hd800 i t1 pochylenie przetworników względem ucha oraz k1000, regulacja driverow względem ucha płynna.

dlatego tez w takich sluchawkach typu custom szerokość sceny postrzegana jest przez separacje elementow tonów względem siebie. Scena jako baza jest taka sama

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No faktycznie. Nie miał jeszcze recki 901, co do 802 to jestem dość sceptycznie nastawiony bo 801 była dla mnie farsą za taką kasę....

DX100 i Terra Player = praktycznie zerowa dostępność.

802 gra fajniej od 901. I nie jest to juz cenowa farsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aallen, mam świadomość, że scena to złudzenie, wypadkowa wielu czynników, ale opisuje właśnie to złudzenie jako wypadkową wielu czynników :) Stąd odebrałem AK240 jako szerzej grające cacko, właśnie przez powietrze, separację, ekspozycję instrumentów, itd.

Zxzxxcxc, może rzeczywiście będzie trzeba zająć się HiFiManami, mimo że do mnie nie trafiają. Antoni Woźniak z HD Opinie bardzo mi polecał. Zniechęcił mnie kiedyś jakiś wykres FR i impedancja jednego z nich, nie pamiętam już któregoś, a potem lektury testów Fatso - stwierdziłem, że to nie dla mnie :)

 

Lordzie, służę ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aallen, mam świadomość, że scena to złudzenie, wypadkowa wielu czynników, ale opisuje właśnie to złudzenie jako wypadkową wielu czynników :) Stąd odebrałem AK240 jako szerzej grające cacko, właśnie przez powietrze, separację, ekspozycję instrumentów, itd.

 

tak tylko warto byłoby jednak to rozgraniczać z prostego powodu. Mimo wielu recenzji na forum w dalszym ciągu są pewne składowe przypisywane osobno słuchawkom i osobno odtwarzaczom. Ba sam wielokrotnie czyniłem takie opisy.

Dlatego też uważam że należałoby to na przyszłość jakoś rozgraniczyć bo w kontekście

 

1. odtwarzacza mówi się o scenie jako o poukładaniu i holografii

2. słuchawek, tu z kolei ma się na myśli faktyczną szerokość podyktowaną konstrukcją

 

i nagle jakiś demon uwierzy że k1000 fizycznie najszersze słuchawki świata staną się jeszcze szersze za sprawą audiofilskiego odtwarzacza a że on ich nie napędzi i się scena faktycznie spłyci to druga sprawa. To taki kontrargument by pokazać słuszność tego myślenia.

 

 

 

Bardziej funkcjonalny od taczki i wygodniejszy od clipa? Śmiała opinia, ale masz do niej prawo

 

tu akurat zgadzam się z przedmówcą. Wątpie by był bardziej funkcjonalny przynajmniej od Toucha. Podejrzewam jednak że bardziej chodziło o skrót myślowy i o serie tych najnowszych audio hi-fi odtwarzaczy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności