Skocz do zawartości

Wzamcniacz/DAC/Karta zewnętrzna


TvSuperStar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

 

Otóż ja z szybkim pytankiem:

 

Potrzebuję czegoś do latopa, którym będzie MacBook Air lub Lenovo y50 albo MSI GE40 (nie potrafie określić.. ale kusi mnie strasznie Mac), a także apple ipod nano 6g.

 

Słuchawki to Monster Turbine lub ew. Creative Aurvana Live!2, AKG K550, Sony MDR 1R, Superlux HD681 EVO/HMC 631, Philips Fidelio X1. W pierwszej kolejności jednak te pierwsze.

 

I cena: coś do 200 zł najlepiej. Ew. za 200 zł. Bo gdy drożej to wolę dołożyć do Fiio E07k. Może to być dzwiękówka lub wzamcniacz lub DAC. Zalezy co (jakie źródło) "wzmocnienia" potrzebuje.

 

Z góry dzięki.

 

PS. Używki oczywiście mogą być.

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego DAC'a nie warto kupować, on nie jest w stanie wyprowadzić wystarczająco mocnego sygnału. Za 200zł już można kupić DAC/AMP, ale nie będzie rewelacji. Kup lapka i słuchawki posłuchaj jak to gra, wtedy możesz myśleć dalej,. Wybiegać w przyszłość i kupować coś "na zapas" nie ma sensu, bo może się okazać, że z dziurki zagrają lepiej, jak z rzeczonego DAC/AMP'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ogolem do PC wszyscy myślący poważniej o audio jako podstawę każą dodać cos wspomagającego. Nie wiem jak to jest Macami. Niektórzy twierdza, ze grają lepiej, ale żadnej karty dźwiękowej nikt nie zanotował o ile mi wiadomo..

 

Wiec anyway wziąłem to jako podstawę nowego komputera i/lub nie także iPoda.

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy myślący poważniej o audio w torze mają też kable po 6,5k PLN, więc nie trzeba się sugerować wszystkimi. Musisz wiedzieć sam czego oczekujesz, a znając życie sam nie wiesz i chcesz, żeby ktoś Ci na to pytanie odpowiedział. Jedyna metoda to metoda prób i błędów, póki nie posłuchasz to się nie przekonasz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisanie przeze mnie całościowo sposobu grania jaki chce otrzymać jest ciężkim zadaniem, ale uogolniajac szukam basowych (ale nie pompujacych tego pasma) słuchawek ze szczegółowymi, dociazanymi gitarkami, gdzie elektryki pokażą mięso a w akustyku każda struna jak i całość ładnie wybrzmi. Sekcja perkusyjna ma byc szczegółowa. Całość ma przedstawiać jak najlepsza scenę i separacje. Przekaz chciałbym ocieplony, ze złagodzoną i nieklujaca gora.

 

A teraz do pytania: czyli albo nic, albo dolozyc do E07K?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam te Monstery i myśle najbardziej nad K551/550 (551 chyba wychodzą taniej, a sa bardziej funkcjonalne, w dzwieku różnic nie ma z tego co wiem) lub Fidelio X1. Pózniej ew. Tymi droższych Soniaczami czyli 1R. Nie wiem jak na to patrzeć, ale AKG wszyscy raczej lubią podpinac pod cos datkowego, nie wspominając o Fidelio.

 

Edit: poza tym taK jak mówiłem najlepiej brać pod uwagę dwie opcje, bo jeszcze MSI i Lenovo mam względnie na oku.

iPod sie na pewno nie zmieni. Co najwyzej dojdzie iPhone od 5 w gore, jesli okaże sie jedna dobra rzecz ;)

Edytowane przez TvSuperStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisanie przeze mnie całościowo sposobu grania jaki chce otrzymać jest ciężkim zadaniem, ale uogolniajac szukam basowych (ale nie pompujacych tego pasma) słuchawek ze szczegółowymi, dociazanymi gitarkami, gdzie elektryki pokażą mięso a w akustyku każda struna jak i całość ładnie wybrzmi. Sekcja perkusyjna ma byc szczegółowa. Całość ma przedstawiać jak najlepsza scenę i separacje. Przekaz chciałbym ocieplony, ze złagodzoną i nieklujaca gora.

 

A teraz do pytania: czyli albo nic, albo dolozyc do E07K?

Opisane wrażenia z odsłuchu napewno zapewni Ci X1. W 55x musiałbyś chyba zrobić basmod.

Poza tym to różne od siebie konstrukcje.

Tak jak napisał już @szwagiero, kup najpierw słuchawki i zobacz jak to gra.

W/w słuchawki lubią być wzmacnianie, ale jak już o jakimś konkretnym wzmakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności