Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Final Audio u Kuropa we Wrocławskim MP3Store


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Patrzcie jakie gadżety przyjechały. Można się umówić na odsłuch. Słuchawki będą u mnie przez około tydzień.

 

Tak, te złote są za 11k :D to Piano Forte VIII

20140709_115424.jpg

20140709_115430.jpg

20140709_115437.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jakie gadżety przyjechały. Można się umówić na odsłuch. Słuchawki będą u mnie przez około tydzień.

 

Tak, te złote są za 11k :D

Kuropie-> Czy u Wojtka też będzie można ich kiedyś posłuchać (i porównać z moimi AKR03), a jeśli tak, to kiedy?

 

No i podstawowe pytania: 1) jak one Twoim zdaniem grają (w odniesieniu do AKR03 i Lime Ears LE3SW) i 2) czy są one warte 11 kzł?

 

Kurczę... Ale by mi pasowały tym złotym kolorem do mojego złotego HTC One M8 ;) ;) ;)

 

 

Jeśli jest możliwość, że słuchawki będą w Łodzi, to pozwolę sobie wpisać się na listę (tylko proszę o dostępność w Łodzi dopiero na początku sierpnia z uwagi na mój urlop):

 

1) wulkan

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

cześć, będę je w przyszłym tygodniu wysyłał do Wojtka,

 

zwróć uwagę że piano forte nie mają tipsów a co za tym idzie izolacji. Grają trochę jak pchełki na sterydach :D Zupełnie nie takie granie jak le3 czy akr03. Mam zapalenie ucha, przez dzień-dwa nie mam jak słuchać więc nie będę jeszcze pisał konkretów bo nie słyszę tak jak powinienem.

 

Na pewno piano forte nie nadają się do słuchania poza cichymi pomieszczeniami. Za to wygląd... i waga...ważą z 50 gramów

 

 

to jest najtłustsza wersja, są jeszcze 2 czy 3 inne z innych materiałów i każde grają inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, będę je w przyszłym tygodniu wysyłał do Wojtka,

 

Nie da się przełożyć wysyłki do Wojtka na sierpień (w sobotę wyjeżdżam na dwa tygodnie na urlop)?

Albo czy udałoby się, żeby Wojtek mógł je zatrzymać przynajmniej do 28. lipca włącznie (bo akurat tego dnia mógłbym do niego podejść)?

 

ŻYCZĘ CI KUROPIE SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA!

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

dzięki,

od wczoraj mamy termin 14 dni (teroretyczny); zagadaj do Wojtka jak już u niego będą to się okaże czy da się go przedłużyć. W razie czego może uda się wypożyczyć je jeszcze raz

 

 

11k za doki... :D:D

to nie do końca doki są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11k za doki... :D:D

Jak kable sieciowe do stacjonarnego sprzętu audio potrafią kosztować nawet 15 kzł (lub więcej), to czy z tej perspektywy 11 kzł (w końcu za przetworniki) to naprawdę tak dużo?

od wczoraj mamy termin 14 dni (teroretyczny); zagadaj do Wojtka jak już u niego będą to się okaże czy da się go przedłużyć. W razie czego może uda się wypożyczyć je jeszcze raz

 

Myslę, że Wojtek prędzej czy później włączy się w tę dyskusję i sam podejmie decyzję.

No chyba, że stwierdzi na podstawie odsłuchu, że te słuchawki nie są specjalnie dużo warte, to nie będę sobie zawracał nimi głowę.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem z zasilającym red dawn który jest duzo tańszy i zmian nie odczułem żadnych ani na torze słuchawkowym ani na torze stereo...:)

Za to furutechy są świetne, nie mogłem uwierzyć jak bardzo zasilający potrafi dodać jak podpiąłem evolutiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze kable zasilające, jakie słuchałem u siebie to Bertram Audio Ultima Flow - 12,9 kzł za odcinek 1 m (wg cennika polskiego dystrybutora), ale faktycznie są kable sieciowe, które dużo kosztują, a różnic specjalnie nie słychać.

W przypadku mojego sprzęt właśnie na kablach zasilających słyszę większe różnice, niż w przypadku interkonektów XLR i kabli głośnikowych (ale oczywiście w przypadku innych systemów wnioski mogą być zgoła odmienne).

Sorry za off-topic.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak je zobaczyłem na tych zdjęciach, to pierwszym moim skojarzeniem była nautilusowa tubka firmy Bowers&Wilkins, a drugim... krążek przytrzymujący płytę gramofonową w adapterze Bambino z moich młodzieńczych lat (też był w kolorze złotym) :D

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

cytując opis jednego ze sklepów:

 

Słuchawki zainspirowane budową kolumn tubowych.
Pozwalają odczuwać przyjemność z wyjątkowo naturalnie brzmiących dźwięków.

Unikatowy kształt i elementy designu kolumn tubowych dają poczucie otwartej przestrzeni, zabierają nas do sali koncertowej tak, że odczuwamy muzykę niemalże na żywo. Seria Piano Forte X wyrzeźbiona jest w miedzi chromowej. Jest to materiał wyjątkowo trwały i pogłębiający czystość słyszalnych dźwięków. Tłumi wszelkie niepotrzebne podgłosy i pozwala odczuwać naturalne ciągłe dźwięki.

Miedź chromowa to twardy a równocześnie lepki materiał - jest niezmiernie trudny w obróbce i w związku z tym bardzo kosztowny. Materiał ten w sposób jedyny w swoim rodzaju pięknie i czysto przekazuje zmniejszanie amplitudy drgań.
Jeżeli polubimy ten wyjątkowo piękny sposób w jaki zanika dźwięk, nie będziemy w stanie rozstać się z tym czarującym modelem.

Specyfikacja:
16 mm φ przetwornik dynamiczny
Czułość: 108db/mW
Impedancja: 16Ω
Dł.przewodu: 1.4m
Waga: 38g

Trzymają się całkiem nieźle tak btw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które to Heaven, V czy Aging? Tych bym chyba chętniej posłuchał niż drogich Piano.

 

Kończę zabawę z Heaven II i Pandora Hope VI, będę musiał jeszcze coś od FAD wypożyczyć, bo fajne zabawki. Ciekaw jestem najbardziej jak poprowadzili serię Heaven, w porównaniu do II i IV (AKR01).

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zdecydowanie preferuję kobiety ;)

Patrzcie na filmik jak to wygląda ciekawie i dziwnie zarazem

 

 

 

@Maciux to są heaven aging, ciepłe i basowe. Podobne do AKR01. Posłucham na spokojnie w weekend i dam znać.

Pandory Hope miażdżą wyglądem chętnie bym posłuchał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni te tulejki ze złota poodlewać wtedy to były "fiul eksklusiw"...Xba-3 ważyły 10g i było narzekanie, ze duże i ciężkie a tu mamy 50g...

Sam kształt przypomina nieco FX700. Tylko, ze one ważyły 8g i miały tipsy a i tak po więcej niz godzinie słuchania był pewien dyskomfort...

Edytowane przez Nemrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności