Skocz do zawartości

Test słuchawek Focal Spirit Professional


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Następne Spirity.

 

Focal Spirit Professional to jedne z najnowszych słuchawek w ofercie Focala, a także sprzęt kierowany do użytku studyjnego i konsumenckiego. Co można dostać w zamian z 899 zł?

 

Focal to znany producent kolumn, który wraz z premierą modelu Spirit One w roku 2012 wszedł w sektor słuchawek. Start nie był łatwy, miały miejsce pewne problemy techniczne, a i same słuchawki zyskały mieszane opinie, a mnie zawiodły. Pod koniec 2013 roku wprowadzono do oferty dwa nowe modele – Professional i Classic, oba wykorzystujące konstrukcję znaną ze Spirit One. Tym razem Focal narobił więcej hałasu…

 

Test: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-focal-spirit-professional/

 

6.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ano, świetne są :)

 

Simple, przypomnij mi, co w nich Ci nie pasowało? Za dużo góry? Mi w sumie sopranu trochę brakuje. Może to kwestia toru. Na ODAC i O2, DX90 góra jest precyzyjna, naturalna, ale chciałbym trochę mocniejszej. Kombinowałem z interkonektami, jak połączę sprzęty posrebrzanym 7N to góra jest bardziej krystaliczna, ale też krótsza, za szybka - już tak fajnie nie wybrzmiewa. Ogólnie czułe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przyzwyczajony byłem do ciemniejszych słuchawek z dużo mniejszą ilością detali, także "wydawało" mi się, że Focale bardzo atakują wysokimi i męczą przy dłuższym odsłuchu. Przyzwyczaiłem się i doceniłem w pełni.

Podzielam w pelni twoje wrazenie co do FSP. Na poczatku ich szczegolowosc, ciasna scena i totalny atak pomimo ze wlasnie tym imponowaly to po pewnym czasie zaczynaly meczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie przyzwyczajony byłem do ciemniejszych słuchawek z dużo mniejszą ilością detali, także "wydawało" mi się, że Focale bardzo atakują wysokimi i męczą przy dłuższym odsłuchu. Przyzwyczaiłem się i doceniłem w pełni.

Podzielam w pelni twoje wrazenie co do FSP. Na poczatku ich szczegolowosc, ciasna scena i totalny atak pomimo ze wlasnie tym imponowaly to po pewnym czasie zaczynaly meczyc.

 

 

Stąd też nie mogę wybrać pomiędzy K551 a Professional. Gdy AKG mi się nudzą spokojem, swobodą, pewnym dystansem, to potem mam opad szczęki na Focalach, ale po czasie wracam do K551 i tak w kółko :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux - masz "Syndrom Pana Owcy" :D tylko Ty nie latasz z nimi na zmianę od "sprzedam" po "kupię" :)

Dla mnie K550/1 są fajną namiastką Focali, ale jednak precyzja Spirit Pro jest mi bliższa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux ja mam tak z Nad hp50, jak mnie Spiryty zmecza. Ogonie jednak uwazam tez ze hp50 są lepszymi nausznikami niż focale, zdecydowanie bardziej uniwersalne i scena jak na zamknięte imponująca. K551 słuchałem tylko stockowych i dosłownie przez kilka minut ale pamiętam ze nie zrobiły na mnie wrażenia.

Edytowane przez OldTomFrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat Focale > NADy. Scena rzeczywiście robi wrażenie, ciekawy front, trochę "kolumnowo", ale u mnie brzmiały za łagodnie, tak ogólnie. Sytuacja rzeczywiście podobna, z tym że w porównaniu do kopa Focali, to alternatywa w HP50 jest bardziej w muzykalność i relaks, a w K551 neutralność. Bo jednak NADy mocniejszy dół i cieplejsze brzmienie od K551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak NAD są relatywnie blisko neutralnego grania, na pewno jednak nie są tak równe jak Focale. Za to jednak mam jedna uwagę do hp50 - na głowie wyglądają kosmiczne głupio. Kto tego na żywo nie zobaczy nie zrozumie tego widoku :D

Edytowane przez OldTomFrost
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciux a jak bys je porownal do senkow hd25? czy senki sa duzo gorsze pod wzgledem szczegolowosci?

Senki są DUUUŻO mniej szczegółowe i kluchowate na dole. To typowe DJ-ki w mocnym basem i przyjemnym, dynamicznym graniem. Nie można ich porównywać do Focali.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności