Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zgłaszajcie takie aukcje, bo znowu ktoś się wpakuje. Moje zgłoszenie poleciało. Ostatnio w ten sposób 2 aukcje komuś zamknąłem... chyba alledrogo się zaczęło przejmować.

 

Tylko nie poprzez "zgłoś naruszenie zasad".

 

Na dole wybieramy kontakt > bezpieczeństwo > mam podejrzenie, że sprzedający nie wyśle towaru. Wtedy można dodać opis i wytłumaczyć o co chodzi.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Jeszcze nie jestem pewna, czy konto zostało przejęte. Zablokowałam je do weryfikacji.

 

Dziękuję za zgłoszenie.

Życzę dobrego popołudnia,

 

 

Nawet jeśli jakimś cudem nie jest to wałek to niech się sprzedawca tłumaczy, trzeba było zdjęć nie podpieprzać. :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne oszustwo:

http://allegro.pl/sluchawki-yamaha-eph-100-i5597167552.html

Zakupiłem te same słuchawki u tego użytkownika, jednak nie zapłaciłem.
Sprzedający zaczął kręcić, że niby z Amazona ale po głębszym oglądnięciu widać, że to są podróbki z aliexpress.

Jak możecie to zgłaszajcie bo jest nowa aukcja i widzę, że ludzie licytują a szkoda by stracili pieniądze na jakiegoś oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne oszustwo:

 

http://allegro.pl/sluchawki-yamaha-eph-100-i5597167552.html

 

Zakupiłem te same słuchawki u tego użytkownika, jednak nie zapłaciłem.

Sprzedający zaczął kręcić, że niby z Amazona ale po głębszym oglądnięciu widać, że to są podróbki z aliexpress.

 

Jak możecie to zgłaszajcie bo jest nowa aukcja i widzę, że ludzie licytują a szkoda by stracili pieniądze na jakiegoś oszusta.

 

Pisałem w sprawie tych słuchawek z zapytaniem o gwarancję i miejsce zakupu.

Dostałem odpowiedź, że nie ma dowodu zakupu, nie wie gdzie kupione, słuchawki dostał dwa lata temu w prezencie i od tego czasu nie otworzył pudełka.

Chciałbym być tak bogaty aby nawet nie zainteresować się prezentem za 500 zł. Poza tym chyba prezentów się nie sprzedaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że allegro zapewne dalej pozwala na zmianę numeru konta, zmianę adresu bez autoryzacji przez SMS, to by dopiero utrudniło takie przekręty.
Choć i to da się przechwycić jak ktoś ma androida na fonie.
No ale jak zaczną być ciągani po sądach pomimo zapisu w regulaminie ze portal allegro nie jest żadną stroną w sporze (bo jednak oszustwo to oszustwo) to może pomyślą o zmianach :D

Ale to ludzie muszą zacząć wymagać takiej autoryzacji dla własnego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że allegro zapewne dalej pozwala na zmianę numeru konta, zmianę adresu bez autoryzacji przez SMS, to by dopiero utrudniło takie przekręty.

Choć i to da się przechwycić jak ktoś ma androida na fonie.

No ale jak zaczną być ciągani po sądach pomimo zapisu w regulaminie ze portal allegro nie jest żadną stroną w sporze (bo jednak oszustwo to oszustwo) to może pomyślą o zmianach :D

 

Ale to ludzie muszą zacząć wymagać takiej autoryzacji dla własnego bezpieczeństwa.

 

A co to za autoryzacja? Numeru nie można zmienić? Kupić karty prepaid?

Utrudnienie nie do przejścia normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda tylko że allegro zapewne dalej pozwala na zmianę numeru konta, zmianę adresu bez autoryzacji przez SMS, to by dopiero utrudniło takie przekręty.

Choć i to da się przechwycić jak ktoś ma androida na fonie.

No ale jak zaczną być ciągani po sądach pomimo zapisu w regulaminie ze portal allegro nie jest żadną stroną w sporze (bo jednak oszustwo to oszustwo) to może pomyślą o zmianach :D

 

Ale to ludzie muszą zacząć wymagać takiej autoryzacji dla własnego bezpieczeństwa.

 

A co to za autoryzacja? Numeru nie można zmienić? Kupić karty prepaid?

Utrudnienie nie do przejścia normalnie.

 

Chodzi o to, że te konta zazwyczaj są kradzione. E-złodziej zmienia dane konta aby do niego spływały pieniądze (a raczej do tzw. słupa). Mając przymus autoryzacji kodem sms by tego nie zmienił nie mając numeru prawdziwego własciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sluchawki-denon-ah-d7000-ahd7000-i5631597617.html

 

Wygląda na wałek z kilku powodów. Mało komentarzy i konto bez aktywności od kilku miesięcy, brak możliwości odbioru osobistego, słuchawki kupione w grudniu w sklepie (wątpliwe bo już chwile ich nie ma w ofercie) na gwarancji i ani słowa o tym że kabel zmieniony na zbalansowany który niby jest w komplecie tyle że d7000 nie mają odpinanego kabla :) Poprosiłem wczoraj rano o zdjęcie dowodu zakupu, oczywiście bez odpowiedzi.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda tylko że allegro zapewne dalej pozwala na zmianę numeru konta, zmianę adresu bez autoryzacji przez SMS, to by dopiero utrudniło takie przekręty.

Choć i to da się przechwycić jak ktoś ma androida na fonie.

No ale jak zaczną być ciągani po sądach pomimo zapisu w regulaminie ze portal allegro nie jest żadną stroną w sporze (bo jednak oszustwo to oszustwo) to może pomyślą o zmianach :D

 

Ale to ludzie muszą zacząć wymagać takiej autoryzacji dla własnego bezpieczeństwa.

 

A co to za autoryzacja? Numeru nie można zmienić? Kupić karty prepaid?

Utrudnienie nie do przejścia normalnie.

 

Tak to zmień bez kodu sms :) to chyba mało się orientujesz, albo nie kumasz jak to działa. Problem w tym że allegro obecnie tego nie stosuje :/

Nic nie zmienisz z strzeżonych danych bez dostępu do kodu z jednorazowych smsów tak jak nie zrobisz "przelewu".

Na to też jest obejście android i jego otwarty system pełen dziur :D bo jakoś ludziom z kont znikają pieniądze :)

 

Ale polecam np to, have fun androidowcy :D jak komuś popsułem humor bo kupił nowego andka sorry :) miłego grania :D

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ludzie na Allegro nabierali się np na to:

 

 

a nie jakieś pi*rd*oły w crackowanych gierkach, wyssane z Filipin ;)

Edytowane przez Robsonek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe że można sobie wachlowac danymi, skoro mi już kilkukrotnie odmówiono zmiany nr konta do wypłat z PayU tłumacząc, że podane dane nie zgadzają się z danymi banku. Chodzi tylko o to, że przy jednym rachunku (i to w ramach tego samego banku) wpisano moje dwa imiona, a w drugim już tylko jedno. Bzdura jakaś.

 

Sorry za OT.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zaś wrzucę screen w celach dokumentacyjnych. Warto zawsze samemu zrobić, aby można było potem analizować nowe aukcje, czy to nie przypadkiem comeback poprzednio zdjętego ogłoszenia.

 

5631597617.png

Mój kolega wygrał licytacje, umówił sie na odbiór osobisty i znak zaginął...klasyk :)

 

Ja zostałem oszukany na 2200 w maju też z denonami HD7000, tych nawet nie licytowałem bo byłem pewien że taki sam gnój. Niestety, ale na allegro ja już wysyłkowo nie kupuje. Bo kasę się odzyskuje, ale po paru miesiącach. Szkoda czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grado RS1

1300 KT

http://allegro.pl/sluchawki-grado-rs1-i5683481442.html

 

oczywiście -ostrożność- jak zawsze :)

 

 

Przenoszę do Oszustw wraz z dyskusją. Oferta zalatuje chomikiem i skisłymi jagodami. // Ev.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne niektórzy wiedzą że parę razy zostałem już oszukany na allegro.

Własnie zakupiłem hd800 w mega okazyjnej cenie, ale zamiast płacić, napisałem maila z prośbą o numer telefonu lub o kontakt pod mój numer, na pewno nie wysyłam kasy w ciemno, mają wysłać za pobraniem albo zgłoszę sprawę do allegro z uwagi na utrudnianie przebiegu transakcji przez sprzedającego...ciekawe co z tego będzie. 2 razy już w ciemno kasę wysłałem i na tym się transakcja kończyła więc już się nie dam nabrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności