Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Mam adres gościa, jego nr telefonu (dzięki bogom za rejestrację numerów) i nr konta bankowego. Także w razie W dobiorę mu się do czterech liter i będzie cienko śpiewał. A jak koszty rozprawy go trzepną po kieszeni, to będzie wesoło :D

A taki był ładny, amerykanski :-( . Ten sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Czy na Allegro to teraz normalne ? Wrzucam konkret w wyszukiwarkę a jako pierwsze pokazują mi się sponsorowane oferty, zupełnie niezwiązane z poszukiwanym przedmiotem.

 

Owszem, ale czymś tam są raczej związane, choćby są w podobnej kategorii cz coś :D

PS. Ma ktoś problem z wpisywaniem w wyszukiwarce allegro? Mi często kursor w trakcie pisania wraca na początek linijki.. Nie ma to jak ulepszenia..  W sumie na tym forum przy edycji postów mam podobnie :lol:

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2018 o 13:46, oblivion napisał:

 

Owszem, ale czymś tam są raczej związane, choćby są w podobnej kategorii cz coś :D

PS. Ma ktoś problem z wpisywaniem w wyszukiwarce allegro? Mi często kursor w trakcie pisania wraca na początek linijki.. Nie ma to jak ulepszenia..  W sumie na tym forum przy edycji postów mam podobnie :lol:

A co ma wspólnego Warhammer 40K z łańcuchami śniegowymi ? Albo z zasilaczem do lapka Asus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pod koniec listopada na allegro wzmacniacz od użytkownika FHU-JM. Wzmacniacz przyszedł i wszystko wyglądało ok do czasu aż po około 3tyg użytkowania/testowania stwierdziłem, że zaglądne do środka i go ewentualnie wyczyszczę z kurzu. Przyznam, że lekko się zdziwiłem gdy po zdjęciu pokrywy zobaczyłem pękniętą w dwóch miejscach płytę od zasilania (wzmacniacz mimo wszystko działał!!).

Dałem znać o tym problemie sprzedającemu.

To były ostatnie dni przed świętami a gwarancja kończyła się 25 grudnia. Prosili mne o kontakt po nowym roku i nie było z tego powodu problemu.

 

Rozmowa telefoniczna po nowym roku wyglądała w ten sposób, że zaproponowali wymianę uszkodzonej płytki na nieuszkodzoną z innego wzmacniacza, ale koszt przesyłki pokrywam ja. Mówili, że to nie musi być ich wina, bo płytka mogła pęknąć podczas transportu. Taa.. takie uszkodzenie a jakoś paczka była cała, w dodatku wzmacniacz był naprawdę solidnie zapakowany. Opcje są chyba dwie: albo celowo sprzedali taki wzmacniacz licząc, że ktoś się nie zorientuje, albo sprzedają taki złom bez ściągnięcia pokrywy żeby sprawdzić co i jak ze wzmacniaczem, który opisują jako w 100% sprawny.

 

Stwierdziłem, że jak mam sprzedać ten wzmacniacz jako uszkodzony za bezcen, to wolę już pokryć koszty przesyłki. Gdy wzmacniacz trafił do serwisu, to okazało się, że jednak nie mają takiej płytki na podmianę, ale starą pokleili :D i jeśli mi to pasuje, to mogą odesłać wzmacniacz. Gdyby zmienili płytkę na nową to ok, ale takie coś? Chciałem zwrotu pieniędzy na który się zgodzili, ale mam czekać 14 dni, bo jedzie po nowy towar na zachód :D Ostatecznie dzisiaj otrzymałem zwrot pieniędzy za wzmacniacz, ale oczywiście odesłałem wzmacniacz na swój koszt. Ok, machnę na to ręką, bo w sumie korzystałem ze wzmacniacza 3tyg.

 

Generalnie nie jestem zadowolony z tego zakupu, ale teraz wiem, że trzeba zawsze prosić o dokładne zdjęcia wnętrza wzmacniacza, bo jak się okazuje to, że działa wcale nie oznacza, że jest wszystko OK :)

 

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Widzę, że ten wzmacniacz jest znowu wystawiony na allegro i sprzedający nic nie wspomina o tym, że płytka była klejona, bo po co? Oczywiście nie mam 100% pewności, że to jest dokładnie ten sam wzmacniacz co ja reklamowałem, ale mam pewne powody żeby tak twierdzić. Widzę rysy na obudowie w dokładnie tych samych miejscach.

http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8670-mocny-wzmacniacz-stereo-i7130288861.html

 

 Zdjęcia pękniętej płytki.

VH0GGmtr.jpg

3LFrQnPr.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bakus1233 napisał:

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Widzę, że ten wzmacniacz jest znowu wystawiony na allegro i sprzedający nic nie wspomina o tym, że płytka była klejona, bo po co? Oczywiście nie mam 100% pewności, że to jest dokładnie ten sam wzmacniacz co ja reklamowałem, ale mam pewne powody żeby tak twierdzić. Widzę rysy na obudowie w dokładnie tych samych miejscach.

http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8670-mocny-wzmacniacz-stereo-i7130288861.html

 

 Zdjęcia pękniętej płytki.

 

 

Ja tam widzę numer seryjny, może po nim da się mieć pewność, czy to ten?

Takie podejrzenia możesz zgłosić Allegro. Na 99% nic z tym nie zrobią, ale możesz :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/16/2018 o 13:42, Lord Rayden napisał:

A co ma wspólnego Warhammer 40K z łańcuchami śniegowymi ? Albo z zasilaczem do lapka Asus ?

 

Po dłuższym namyśle stwierdzam, że łączy je użycie liter z alfabetu :D Albo tłumacz allegro interpretuje warhammer'a jako młot wojenny, a łancuch śniegowy powinien być w podobnej kategorii -mechanika/stal :P Co do warhammer'a, a zasilacz to akurat prościzna = elektronika/komputery :rolleyes:

 

@bakus1233 Hahah jeśli to ten sam wzmacniacz to nie kłamią, bo piszą tylko, że sprawny :P Co prawda powinien być w kategorii uszkodzony, ale wtedy nie dostaliby czterech stów, a pewnie góra jedną, jak nie mniej.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dwie osoby już kupiły. Ciekawe czy były świadome, że to podróbki. Napisałem do sprzedającego dlaczego taka niska cena i że pewnie podróbki sprzedaje. Otrzymałem taką odpowiedź

"jest to bardzo dobrej jakości kopia. Stosunek ceny do jakości jest świetny, sam ich używam jako monitory i bardzo polecam. Moim celem nie jest wciskanie bubla tylko zadowolenie obu stron."

http://allegro.pl/show_item.php?item=7196687724

Edytowane przez bakus1233
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 11:37, bakus1233 napisał:

Kupiłem pod koniec listopada na allegro wzmacniacz od użytkownika FHU-JM. Wzmacniacz przyszedł i wszystko wyglądało ok do czasu aż po około 3tyg użytkowania/testowania stwierdziłem, że zaglądne do środka i go ewentualnie wyczyszczę z kurzu. Przyznam, że lekko się zdziwiłem gdy po zdjęciu pokrywy zobaczyłem pękniętą w dwóch miejscach płytę od zasilania (wzmacniacz mimo wszystko działał!!).

Dałem znać o tym problemie sprzedającemu.

To były ostatnie dni przed świętami a gwarancja kończyła się 25 grudnia. Prosili mne o kontakt po nowym roku i nie było z tego powodu problemu.

 

Rozmowa telefoniczna po nowym roku wyglądała w ten sposób, że zaproponowali wymianę uszkodzonej płytki na nieuszkodzoną z innego wzmacniacza, ale koszt przesyłki pokrywam ja. Mówili, że to nie musi być ich wina, bo płytka mogła pęknąć podczas transportu. Taa.. takie uszkodzenie a jakoś paczka była cała, w dodatku wzmacniacz był naprawdę solidnie zapakowany. Opcje są chyba dwie: albo celowo sprzedali taki wzmacniacz licząc, że ktoś się nie zorientuje, albo sprzedają taki złom bez ściągnięcia pokrywy żeby sprawdzić co i jak ze wzmacniaczem, który opisują jako w 100% sprawny.

 

Stwierdziłem, że jak mam sprzedać ten wzmacniacz jako uszkodzony za bezcen, to wolę już pokryć koszty przesyłki. Gdy wzmacniacz trafił do serwisu, to okazało się, że jednak nie mają takiej płytki na podmianę, ale starą pokleili :D i jeśli mi to pasuje, to mogą odesłać wzmacniacz. Gdyby zmienili płytkę na nową to ok, ale takie coś? Chciałem zwrotu pieniędzy na który się zgodzili, ale mam czekać 14 dni, bo jedzie po nowy towar na zachód :D Ostatecznie dzisiaj otrzymałem zwrot pieniędzy za wzmacniacz, ale oczywiście odesłałem wzmacniacz na swój koszt. Ok, machnę na to ręką, bo w sumie korzystałem ze wzmacniacza 3tyg.

 

Generalnie nie jestem zadowolony z tego zakupu, ale teraz wiem, że trzeba zawsze prosić o dokładne zdjęcia wnętrza wzmacniacza, bo jak się okazuje to, że działa wcale nie oznacza, że jest wszystko OK :)

 

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Widzę, że ten wzmacniacz jest znowu wystawiony na allegro i sprzedający nic nie wspomina o tym, że płytka była klejona, bo po co? Oczywiście nie mam 100% pewności, że to jest dokładnie ten sam wzmacniacz co ja reklamowałem, ale mam pewne powody żeby tak twierdzić. Widzę rysy na obudowie w dokładnie tych samych miejscach.

http://allegro.pl/onkyo-integra-a-8670-mocny-wzmacniacz-stereo-i7130288861.html

 

 Zdjęcia pękniętej płytki.

VH0GGmtr.jpg

3LFrQnPr.jpg

Kilka lat temu sprzedałem na allegro świetnego daca Philips DAC960. Podpowiem tylko osobom, które o sprzęcie mogły nie słyszeć, że to konstrukcja bliźniacza do czołgu. Bardzo grube blachy, odlew z żeliwa jako korpus, masa ekranów i po prostu kawal solidnego sprzętu. Kupujący twierdził, że sprzęt dotarł uszkodzony mimo, że pudełko wyglądało tak jak je zapakowałem a sam sprzęt był świeżo po regeneracji - po prostu działał jak nowy. Nie mogąc uwierzyć kupującemu na słowo - pomyślałem, że się nie zna i nie może podłączyć, kazałem odesłać sprzęt żebym mógł go zweryfikować. I faktycznie. Z zewnątrz wszystko było w stanie takim jak wysłałem. W środku natomiast połamane były dwie płyty "główne".. jak zapałki. Sprzęt musiał bardzo solidnie upaść mimo że z zewnątrz był idealny.. Nie zdziwiłbym się, gdybyś miał podobny przypadek. To nie wina sprzedającego natomiast od niego zależy, czy wyjdzie z twarzą i zajmie się sprawą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Na olx gość o nicku dzenaj321interia z Mszany Dolnej (choć ja dostałem przesyłkę z Niedźwiedzia), obecnie sprzedaje jakąś podrzędną elektronikę, ale czasem jakieś kable do słuchawek. Sprzedaje jako nowe, nawet zafoliowane to, w rzeczywistości jest to zużyte. Kupiłem od niego kabel FiiO RC-UE1 do TF10, z którego zsunęła się objemka z jacka, bo nie zostało tam nic kleju, ale co najgorsze lewy kanał w ogóle nie gra. A to przecież pancerny kabel, gruby chyba na pół cm, nie wiem co za orangutan go używał ze zerwał Oo. Oczywiście gościu twierdzi, że wie co sprzedaje i ja uszkodziłem albo poczta.

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bokrug napisał:

Na olx gość o nicku dzenaj321interia z Mszany Dolnej (choć ja dostałem przesyłkę z Niedźwiedzia), obecnie sprzedaje jakąś podrzędną elektronikę, ale czasem jakieś kable do słuchawek. Sprzedaje jako nowe, nawet zafoliowane to, w rzeczywistości jest to zużyte. Kupiłem od niego kabel FiiO RC-UE1 do TF10, z którego zsunęła się objemka z jacka, bo nie zostało tam nic kleju, ale co najgorsze lewy kanał w ogóle nie gra. A to przecież pancerny kabel, gruby chyba na pół cm, nie wiem co za orangutan go używał ze zerwał Oo. Oczywiście gościu twierdzi, że wie co sprzedaje i ja uszkodziłem albo poczta.

O ile pamiętam, to kable Fiio nie cieszą się zbyt dobrą renomą za sprawą kiepskiej jakości wykonania, wysokiej awaryjności, a chyba nawet czytałem komentarze, że ktoś takim kablem rozwalił sobie słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piny wchodzą dobrze, a wspomniana objemka gdzie pod nią nie ma już nic kleju, wątpię żeby dało się to osiągnąć poprzez magazynowanie kabla choćby w jakichś niskich czy za wysokich temperaturach. Poza tym wspomniany Pan prowadzi swoją sprzedaż na lewo, nie wystawia paragonu, a wysyła z poczty z niedalekiej wsi wpisując na kopercie jej adres zamiast swojej firmy. Więc uznałem, że warto ostrzec, bo pojawiają się u niego 'nowe' kable słuchawkowe z 2 pin i mmcx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wylicytowałem iriver t60 w piątek za 26 pln + przesyłka http://allegro.pl/uszkodzony-odtwarzacz-mp3-iriver-t60-4gb-czarny-i7386448551.html    

Potrzebowałem obudowy a właściwie klapki baterii i dżojstika.

Dziś przed 12tą opłaciłem aukcję,mija 10 min i kolo wysłał email w którym pisze: " Dzień dobry.

 
Niestety popełniłem błąd przy testowaniu urządzenia - w rzeczywistości odtwarzacz działa, dlatego będę musiał unieważnić aukcję.
 
Przepraszam za problem i zamieszanie."
 
Wchodzę w jego aukcję i widzę "mój" odtwarzacz : http://allegro.pl/sprawny-odtwarzacz-mp3-iriver-t60-4gb-czarny-i7407975715.html
 
Co mogę z takim "poważnym januszem" zrobić?
 
pan "pomyłka" ma extra wyczucie czasu bo dopiero po wpłacie jego odtwarzacz zaczął działać,lub moje 34,60 pln ożywiło odtwarzacz.
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spark13 napisał:

Wylicytowałem iriver t60 w piątek za 26 pln + przesyłka http://allegro.pl/uszkodzony-odtwarzacz-mp3-iriver-t60-4gb-czarny-i7386448551.html    

Potrzebowałem obudowy a właściwie klapki baterii i dżojstika.

Dziś przed 12tą opłaciłem aukcję,mija 10 min i kolo wysłał email w którym pisze: " Dzień dobry.

 
Niestety popełniłem błąd przy testowaniu urządzenia - w rzeczywistości odtwarzacz działa, dlatego będę musiał unieważnić aukcję.
 
Przepraszam za problem i zamieszanie."
 
Wchodzę w jego aukcję i widzę "mój" odtwarzacz : http://allegro.pl/sprawny-odtwarzacz-mp3-iriver-t60-4gb-czarny-i7407975715.html
 
Co mogę z takim "poważnym januszem" zrobić?
 
pan "pomyłka" ma extra wyczucie czasu bo dopiero po wpłacie jego odtwarzacz zaczął działać,lub moje 34,60 pln ożywiło odtwarzacz.
 
 

Zgodził się chociaż oddać pieniądze?

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności