Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Może być ok bo to lombard 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Jaworrr Ze swojego doświadczenia powiem, Może nie być ok, bo to lombard :)

 

Ostatnio widziałem kilka "oryginalnych" kart w jednym z lombardów. Więc zdecydowanie byłbym ostrożny. Nadruk wszystko przyjmie. Lewuchy "sprzedawcy" często upłynniają przez net albo w lombardach, bo przecież nie w normalnych sklepach. A tutaj mamy dubla, obie opcje w komplecie. Pozostaje więc życzyć powodzenia z zakupami :D

 

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/sluchawki-denon-ah-d600-bcm-i7043185216.html - dokładnie te same słuchawki wystawione na olx (https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-przewodowe-denon-ah-d600-uzywane-w-bardzo-dobrym-stanie-CID99-IDqbDZZ.html), oczywiście w podejrzanie niskiej (nawet zważywszy stan) cenie. Co ciekawe, sprzedający na pytanie (zapytanie do oferty na olx) o możliwość wysyłki za pobraniem odpowiada danymi swojego konta i prosi o przelew :) Aukcja kończy się w niedzielę co oczywiście uniemożliwia dojście przelewu; dodatkowo wylicytowano już większą cenę niż ta z olx. Wałek jak nic.

Edytowane przez smar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, smar napisał:

http://allegro.pl/sluchawki-denon-ah-d600-bcm-i7043185216.html - dokładnie te same słuchawki wystawione na olx (https://www.olx.pl/oferta/sluchawki-przewodowe-denon-ah-d600-uzywane-w-bardzo-dobrym-stanie-CID99-IDqbDZZ.html), oczywiście w podejrzanie niskiej (nawet zważywszy stan) cenie. Co ciekawe, sprzedający na pytanie (zapytanie do oferty na olx) o możliwość wysyłki za pobraniem odpowiada danymi swojego konta i prosi o przelew :) Aukcja kończy się w niedzielę co oczywiście uniemożliwia dojście przelewu; dodatkowo wylicytowano już większą cenę niż ta z olx. Wałek jak nic.

 

W tego typu wątpliwych przypadkach, nie należy pytać o wysyłkę za pobraniem, a o odbiór osobisty. Nawet jak nie mamy takiej możliwości, to jako pytanie kontrolne, nadaje się idealnie. 

Przy pobraniu można mieć różne obiekcje natury logistycznej, wiele osób nie lubi nic za pobraniem wysyłać, bo czasem się czeka i czeka na zwrot pobrania. Czasem druga strona paczki nie odbiera, albo długo z odbiorem zwleka. Za to na pytanie o możliwość odbioru osobistego, to krótki kaszel. Jak się ktoś miga, to wiadomo że wałek jest wysoce prawdopodobny. Co do samych słuchawek, to pady wyglądają jak krowie z gardła wyjęte. To już wystarczy żeby stracić zainteresowanie. Bo nawet jeśli nie wałek, to aby tak styrać słuchawki, to trzeba się mocno napracować.   Więc można przypuszczać, że reszta też może wskazywać na wysokie zużycie eksploatacyjne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem do tego typa. To wał na 100% ! Tak jak @smar pisał na pytanie o przesyłkę pobraniową dostaje email zwrotny z danymi do przelewu, dziś! Gdzie aukcja na allegro zakończyła się w niedzielę :) Gość twierdzi że padł mu tel i nie ma się jak do niego dodzwonić. Na OLX już nie ma w ofercie niczego gdzie jeszcze wczoraj miał kilka przedmiotów wraz ze słuchawkami za 90zl ;) Radzę uważać i trzymać się z daleka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To może nie do końca podpada pod oszustwa na allegro, ale jak zobaczyłem opis aukcji, to jakoś mi się humor poprawił, a do okazji wstawić za bardzo nie mogę.

http://allegro.pl/audioquest-nighthawk-protein-leather-earpads-i7089903849.html

 

Wszystko fajnie, nie ma się do czego przyczepić aż do fragmentu "Posiadam je od 2 lat".  Seeeeeeeeeeeeerio?

Bo aukcja, z której je ode mnie kupił zakończyła się 15 maja 2017. Słuchawki może i mają ze 2 lata, ale ten skrócik myślowy trochę nie przystoi. No i jeszcze te pady, które @audionanikściągał z Holandii, czy skądśtam.

 

Takie niewinne kłamstewko, ale widać jednak ludzie nie lubią jak ktoś napisze, że sprzęt miał kilku właścicieli :D

Edytowane przez Firegon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Firegon napisał:

Takie niewinne kłamstewko, ale widać jednak ludzie nie lubią jak ktoś napisze, że sprzęt miał kilku właścicieli :D

 

Potencjalni kupujący nie lubią, miałem ze 2-3 przypadki, w których kontakt urywał się po stwierdzeniu, że jestem drugim właścicielem jakiegoś sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gorionn napisał:

 

Potencjalni kupujący nie lubią, miałem ze 2-3 przypadki, w których kontakt urywał się po stwierdzeniu, że jestem drugim właścicielem jakiegoś sprzętu. 

No wiem, no wiem ... ehhh co zrobić.

 

Ja nawet tego Pana nie potępiam, smutne jest to, że ludzie tak dziwnie reagują na informacje o N-tym właścicielu. W handlu na forum to ma mniejsze znaczenie, bo przecież często wiemy u kogo coś wcześniej zawitało, ale i tak jakoś ludzie strasznie to wyolbrzymiają.

 

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Niby nic wielkiego, ale dzięki za czujność. Tak sobie myślę, nawet że gdyby nie te kłamstwo to byłaby to okazja. Pady są warte ze 200 zł więc same słuchawki wyjdą mniej niż 1200 zł

 

No i w zestawie zdaje się jest jeszcze przejściówka XLR-jack. Ja ją dorzuciłem, widzę też na trzecim zdjęciu, że jest taki prążkowany kabel przed jackiem. To chyba była robota Chickenka, ale głowy nie dam. No i zawsze można gościa zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Firegon napisał:

Ja nawet tego Pana nie potępiam, smutne jest to, że ludzie tak dziwnie reagują na informacje o N-tym właścicielu. W handlu na forum to ma mniejsze znaczenie, bo przecież często wiemy u kogo coś wcześniej zawitało, ale i tak jakoś ludzie strasznie to wyolbrzymiają.

 

Ja tak się z tym chyba ani razu nie spotkałem, żeby ludzie pytali, który właściciel, więc nie ma po co ściemniać w opisach, bo tak jak wyżej to i tak w praniu wyjdzie i niektórzy będą unikać aukcji. Zresztą też jest takie zjawisko, że jak np. niektórzy coś sprzedają, to piszą, że przedmiot używała tylko kobieta (bo one zazwyczaj mniejsze psuje są :P )

Jeśli chodzi o słuchawki to jednak nie wiem, czy to takie nieistotne ilu właścicieli. Jak paru to zawsze większe ryzyko, że któryś mało je szanował, czy będą przesiąknięte zapachem petów czy będą miały pałąk rozciągnięty itp. Chociaż jak miały jednego właściciela co nie szanował to będzie najgorzej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.06.2014 o 15:03, nismovsky napisał:

@up - ewidentnie powinien zwracać, bo jest niezgodny z umową, którą zawarł na Allegro. To uszkodzenie nie wyniknęło w trakcie użytkowania, a istniało już w momencie zakupu, ale zostało zatajone.

 

Jednak robią ludzie sobie świństwa .Zdarzają  się często takie numery słyszeliście coś na ten temat.

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, andrzej7896 napisał:

Jednak robią ludzie sobie świństwa .Zdarzają  się często takie numery słyszeliście coś na ten temat.

 

Za mało zacytowałeś, post z 6/27/2014, gdzie tego szukać :P Widzę, że ktoś wątek dobrze przestudiował :D

 

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Allegro to teraz normalne ? Wrzucam konkret w wyszukiwarkę a jako pierwsze pokazują mi się sponsorowane oferty, zupełnie niezwiązane z poszukiwanym przedmiotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam, czy nie padłem ofiarą wałka z telefonem z Plusa, ale wyjdzie w praniu. :D Najwyżej zrobię komuś krzywdę :)

 

Póki co, cieszę się Ósmym Notesem :)

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam adres gościa, jego nr telefonu (dzięki bogom za rejestrację numerów) i nr konta bankowego. Także w razie W dobiorę mu się do czterech liter i będzie cienko śpiewał. A jak koszty rozprawy go trzepną po kieszeni, to będzie wesoło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej być przygotowanym na najgorsze i wiedzieć, co da się zrobić, niż zostać zaskoczonym ze spodniami spuszczonymi do kostek i wypiętym tyłkiem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności