Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

 

I nic nie załatwiaj przez telefon. Tylko korespondencja mailową, to będziesz miał do czego się odwołać.

Przez telefon jest inna rozmowa ;) a jak trzeba, to zawsze można nagrać.

 

 

Nie mozesz nagrywać bez wiedzy i zgody drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I nic nie załatwiaj przez telefon. Tylko korespondencja mailową, to będziesz miał do czego się odwołać.

 

Przez telefon jest inna rozmowa ;) a jak trzeba, to zawsze można nagrać.

Nie mozesz nagrywać bez wiedzy i zgody drugiej strony.

Jeśli uczestniczę w rozmowie, to mogę nagrywać. Dlaczego nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze jest jakis paragraf w kodeksie cywilnym, z którego mozna sie później sądzić. Zależy na jakiego oszołoma trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam rozczeniowiec nie wykaże chęci do rozmowy telefonicznej, ja pierwszego kroku nie zrobię.

Sam jestem nauczony załatwiać wszelkie sprawy mailowo, w/g zasady co nie jest napisane, nie istnieje.

Narazie cisza - brak odpowiedzi z jego stony. Albo się wycofał albo już jestem zgłoszony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I nic nie załatwiaj przez telefon. Tylko korespondencja mailową, to będziesz miał do czego się odwołać.

Przez telefon jest inna rozmowa ;) a jak trzeba, to zawsze można nagrać.

Nie mozesz nagrywać bez wiedzy i zgody drugiej strony.

Jeśli uczestniczę w rozmowie, to mogę nagrywać. Dlaczego nie?

 

Możesz zawsze nagrywać bezkarnie, jeden warunek, musisz na samym początku poinformować, że nagrywasz rozmowę i jeśli druga strona nie wyrazi zgody powinna się rozłączyć. W innym wypadku na nic ci te nagrania. Tylko są dla ciebie, bo każde użycie może cię kosztować kilka super hiper zestawów audio. Nie zapomnij o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True, zawsze jak ktoś dzwoni z oficjalną sprawą i nagrywa rozmowy, to informuje o tym na początku rozmowy i zaznacza, że w przypadku braku zgody na to trzeba się rozłączyć. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli się nie rozłączysz to wyrażasz zgodę. Nawet jak zaczniesz zabraniać to nic nie znaczy. Jedynym sposobem nie wyrażenia zgody jest rozłączenie. Miałem jakiś czas temu z miernotą prawniczą takie pierepałki. Biedny adwokacina niedouczony powoływał się na jeśli pamięć mnie nie zawodzi na 9 paragrafów, ale sędzia powiedział mu, że przecież był poinformowany i mógł się rozłączyć, a ponieważ nie zrobił tego jego rozmowa nagrana była dowodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kasę mu oddałem, ale nie zapłaciłem mu za przesyłkę (chciał, żeby mu zwrócić). Nie prowadzę działalności, więc nie muszę. Powinien się cieszyć, że w ogóle na zwrot się zgodziłem, bo nie miał spisanego protokołu niezgodności, ani niczego.

 

a dlaczego miałbyś ponosić dodatkowe koszta ? bo jakiś Rysiu ma taki kaprys? ;)

 

 

Wiem, ale pewnie dostanę negatywa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na szczęście uniknąłem większych problemów na aukcjach. Zawsze kontaktuję się ze sprzedawcą przed zakupem i na szczęście do tej pory udawało mi się wyczuć krętaczy.

Z ostatnich aukcji to na święta koleś chciał mnie namówić na ps4 w promocyjnej cenie, ale coś mi nie pasowało i poczekałem chwilę a koleś po 2 dniach wystawił jeszcze aukcję na xboxa one w równie dobrej cenie i niestety ktoś dał się nabrać bo pisali na grupie fb, że to oszust.

 

Podstawowe zasady wg mnie:

1. Nie napalać się za bardzo i nie działać na zasadzie "ale cena dobra, okazja! Biere od razu bo ktoś mi zwinie sprzed nosa"

2. jeżeli jest to aukcja z mniej znanych portali to poprosić o wystawienie aukcji na alle.

3. jak czegoś nie ma w opisie do dopytać się emailowo, grunt żeby było na papierze.

4. nie wierzyć w super hiper promocje. Jak ktoś ce coś sprzedać szybko a cena jest zbyt piękna to lepiej odpuścić, chyba, że koleś ma konto z tysiącami pozytywów za udane transakcje, bo w tym wypadku raczej ma dobrze zabezpieczone konto przed kradzieżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa, nabyłem sprzęt (allegro) przed zakupem pytając sprzedającego o ubezpieczoną przesyłkę do paczkomatu (w ofercie był i pozostał kurier). Człowiek poszedł mi na rękę, ale wysyłając nie zaznaczył ubezpieczenia i jak na złość inpost pierwszy raz paczkę gdzieś zapodział. Jeżeli przesyłka się nie znajdzie, to czeka mnie batalia o zwrot pieniędzy. Dobrze się z tym nie czuję, szarpać się nie chcę, ale kwota niemała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa, nabyłem sprzęt (allegro) przed zakupem pytając sprzedającego o ubezpieczoną przesyłkę do paczkomatu (w ofercie był i pozostał kurier). Człowiek poszedł mi na rękę, ale wysyłając nie zaznaczył ubezpieczenia i jak na złość inpost pierwszy raz paczkę gdzieś zapodział. Jeżeli przesyłka się nie znajdzie, to czeka mnie batalia o zwrot pieniędzy. Dobrze się z tym nie czuję, szarpać się nie chcę, ale kwota niemała.

 

Ale to on musi składać reklamację bo to on zawarł umowę na dostarczenie paczki z przewoźnikiem.

 

Ty żądasz zwrotu od sprzedającego, skoro nie dostarczył przedmiotu zgodnie z umową, a to sprzedający musi się starać o odszkodowanie od inpostu. Proste.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Jednak sprzedający twierdzi, że skoro zgodził się na wysyłkę w innej formie niż ta z aukcji, to odpowiedzialność przeszła na mnie. Uważa, że jedyną podstawą prawną jest zawarcie umowy przez platformę allegro, w której jasno określona jest przesyłka kurierska, a zmiany w umowie proponowane przez jedną ze stron są rozstrzygane na niekorzyść proponującej i ustalenia z korespondencji mailowej nie mają wartości prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupoty ******li. Był kurier? Ma podpisany odbiór paczki? Jest dowód z paczkomatu, że paczka odebrana? Nie? No właśnie. A mejle jak najbardziej są wiążące. Tak samo jak umowa o pracę może być zawarta nawet w postaci ustnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie. Jednak sprzedający twierdzi, że skoro zgodził się na wysyłkę w innej formie niż ta z aukcji, to odpowiedzialność przeszła na mnie. Uważa, że jedyną podstawą prawną jest zawarcie umowy przez platformę allegro, w której jasno określona jest przesyłka kurierska, a zmiany w umowie proponowane przez jedną ze stron są rozstrzygane na niekorzyść proponującej i ustalenia z korespondencji mailowej nie mają wartości prawnej.

Jak wyżej, farmazony gada. Jaki kurier? DPD ma w standardzie ubezpieczenie do jakieś tam kwoty.

 

IMO nie przyjmą od Ciebie reklamacji nawet bo nie jesteś strona w transakcji między wysyłającym a dostawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający reklamację złożył, zapewne inpost wypłaci standardowe odszkodowanie. Ja chciałbym odzyskać pełną kwotę zapłaconą za przedmiot, który nie został wysłany zgodnie z zapisem w aukcji lub w sposób o jaki poprosiłem. Sprzedawca umywa ręce uznając, że alternatywna forma dostawy uwalnia go od odpowiedzialności za przesyłkę, nawet jeżeli wykonał ją niezgodnie z ustaleniami, gdyż nie były one wiążące (do tego zapytanie złożyłem przed kupnem). Doskonale wiem jak to brzmi. Pytanie raczej jak uzyskać zwrot bez wchodzenia na drogę sądową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spór na allegro > brak rozwiązania > negatyw > zgłoszenie na komendzie > zgłoszenie się do POK o odzyskanie kasy (jeśli płaciłeś przez PayU).

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiłem używany interkonekt na Giełdzie HiFi.

Zgłosił się chętny, przesłałem zdjęcia na maila, odpowiedziałem na pytania, między innymi, że kabel kupiłem używany, że nie mam paragonu, nie znam pochodzenia, itp.

Transakcję sfinalizowaliśmy przez Allegro - aukcję wystawiłem i przesłałem linka do niej. Po kilku minutach zainteresowany klikął, zapłacił przez Pay-U i ja wysłałem kabel.

Po tygodniu pisze mi, że kabel to podróbka, że nie brzmi jak oryginał i zażądał zwrotu gotówki przed zwrotem kabla, bo jak nie, do zgłasza mnie do Allegro, że handluję podróbkami i zatajam prawdę.

Czy mam się czuć jak oszust i grzecznie zwrócić mu pieniążki i czekać aż odeśle mi kabel?

z ciekawości - jak rozwinęła się sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Czyli wychodzi na to Robciu, że chciał Cię puknąć na kasę, cwaniaczek

To być może jakaś nowa forma wałka - kupić coś drogiego, potem zrobić scenę jak ten typek - a nóż widelec uda się wyłudzić jako pierwszy kasę i potem... albo zero odzewu, albo list wysłany nierejestrowanym "ekonomikiem", który na pewno zginie podczas transportu - albo już typowa chamówa - jakiś "wonsz" z Lerła Merlę w paczce :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja na V20

http://allegro.pl/lg-v20-i6748717218.html

Przestrzegam, raz opis niemożliwy, bo Morele tego nie ma w ofercie, dwa, zdjęcie kradzione z ogłoszenia z grudnia 2016. łatwo poznać po specyficznym tle.

Niech ktoś się nie rozpędzi zaślepiony "okazją".

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i nie ma takiej wioski jak "Lupowiec" Kościelny :D

http://sprzedajemy.pl/smartfon-muzyczny-lg-v20-h990ds-titan-64-gb-made-in-korea-nr46505937

może pomylił Kielce z tym Lipowcem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności