Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 2k z rewelacyjnym basem


Ray

Pytanie

W moich m50 pękło połączenie muszli z pałąkiem, a Triple.Fi są reshellowane w LE, więc zostałem bez słuchawek, a i tak potrzebowałem drugie nauszne. Szukam dobrych słuchawek z bardzo dobrym basem. :) Po przejrzeniu przez chwilę internetu myślę nad Ultrasone Pro 900, chociaż mają wadę, że mają welurowe nauszniki. Jakieś inne propozycje słuchawek? Czy w Pro 900 można wymienić pady na niewelurowe?

 

Edit:

 

Na allegro znalazłem takie:

http://allegro.pl/audio-technica-ath-w1000x-grandioso-i4341082599.html

 

Jakieś opinie?

Edytowane przez Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie gniewaj się, ale mnie się wydaje, że jak ktoś chce wydać 2000 zł na słuchawki, to raczej powinien szukać ideału niezakłóconego, naturalnego przekazu, a nie łupnięcia basowego. Takie, co łeb urywają a jednocześnie mają ten bas dobry są dziesiątki nawet to 500 zł. Nie mam aż takiego rozeznania w drogich konstrukcjach, ale jak dale mnie, to słuchawki w okolicach 2000 zł będę już wyłącznie nastawione na naturalność przekazu, a nie efekciarstwo. No chyba, że gustujesz w "Bitsach" to tam są modele po 1600 zł o dźwiąku z poziomu efekciarstwa za 150 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Te ATH odradzam. To nie są słuchawki do łupania basem.

Denony D600 lub D7100 na pewno będą lepszym wyborem w tym zakresie. No i może JVC SZ2000, które uchodzą za jedne z najlepszych basowych potworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W1000X to czarowanie dźwiękiem, nie zaznasz tam dużej ilości głębokiego i nisko schodzącego basu. Weź sobie K550, zrecabluj i zakup sensowny tor :) Ewentualnie JVC HP-DX1000, ponoć mają swietny bas, ale drogie są i ciężko z dostępnością + podzielone opinie + nie słuchałem osobiście. Ewentualnie jak mówią koledzy D7100, jeśli masz już porządny tor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pytanie jaki ma tor. Bo równie dobrze możesz wziąć za śmieszne pieniądze k551, i jak się nimi dobrze zaopiekujesz to ładnie ci zagrają. Wiem co mówię, bo leżą obok mnie razem z m50 :) I zostanie kupa kasy, którą możesz wpakować w tor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po kolei:

 

1) Tor jest w planach, niestety przez zaistniałą sytuację zakup się przesunie. Wolę kupić droższe słuchawki teraz i później dokupić odpowiedniego daca/wzmacniacz niż teraz podzielić tą kasę na pół.

2) Ultrasone Pro 900 takie kiepskie?

3) JVC SZ2000 wydają się całkiem spoko, niestety brak ich w Polsce chyba. Na Amazonie z tego co patrzyłem można kupić.

4) JVC HP-DX1000 Da je radę znaleźć za 2 tysiące?

5) D7100 To chyba najgorszej wyglądające słuchawki po beatsach jakie w życiu widziałem...

6) D600 nie jestem specem od robótek ręcznych i przyklejanie czegoś i rozmontowywanie słuchawek odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Denony odpuść ;) D600 mają plastikowy dźwięk a bas dudni jak ze studni (nawet się zrymowało) :D

D7100 są od nich na pewno lepsze ale nie warte swojej ceny (jak dla mnie). Bas nawala jak z subwoofera i po 5 minutach zatkały by Ci się uszy, zalewa resztę pasm :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo ich nie słuchałes albo miałes uwalony egzemplarz. Posiadałem d600 posiadam d7100 i są to rewelacyjnie grające słuchawki jesli zapewni im sie odpowiednie towarzystwo wynagradzaja to wielkim dzwiękiem a bass to poezja. Nie zalewa innych pasm bo są to rozdzielcze słuchawki wbrew pozorom nie ustępuja rozdzielczoscią se535 a dopełnienie dolnych rejestrów jest spektakularne muzyka jak na koncercie gra. Trzeba dac im troche czasu pierwsze wrazenie na niewygrzanym egzemplarzu mogą sprawiac takie jak pisał kolega wyżej ale tylko pierwsze. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo ich nie słuchałes albo miałes uwalony egzemplarz. Posiadałem d600 posiadam d7100 i są to rewelacyjnie grające słuchawki jesli zapewni im sie odpowiednie towarzystwo wynagradzaja to wielkim dzwiękiem a bass to poezja. Nie zalewa innych pasm bo są to rozdzielcze słuchawki wbrew pozorom nie ustępuja rozdzielczoscią se535 a dopełnienie dolnych rejestrów jest spektakularne muzyka jak na koncercie gra. Trzeba dac im troche czasu pierwsze wrazenie na niewygrzanym egzemplarzu mogą sprawiac takie jak pisał kolega wyżej ale tylko pierwsze. Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Dokładnie, bierz D7100 albo popytaj o Fidelio L2, L1 miały całkiem fajny bas ale reszta nie była rewelacyjna, ponoć się to poprawiło w L2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

L2 sa fajne. Nie maja takiej sceny i rozdzielczosci jak d600. Graja blizej glowy. ale bogatsza srednica, rowniejsze granie. Takie bardziej relaksujace... no i ladniejsze:)

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Denony odpuść ;) D600 mają plastikowy dźwięk a bas dudni jak ze studni (nawet się zrymowało) :D

D7100 są od nich na pewno lepsze ale nie warte swojej ceny (jak dla mnie). Bas nawala jak z subwoofera i po 5 minutach zatkały by Ci się uszy, zalewa resztę pasm :P

 

Mam takie samo zdanie o D600. Dziś ich słuchałem... Bas jest strasznie kiepski; dudniący (boomy), bez jakiejkolwiek faktury. Ogólnie dźwiękowo mało wyrafinowane słuchawki i do tego jazgotliwe. Zaraz po D600 słuchałem Momentum i to IMO są słuchawki 2 klasy lepsze :).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

akurat w kwestii D600 trudno mi się z poprzednikami zgodzić - niezłe basowe słuchawki, z jasną górą i niezłą sceną, w dodatku mega wygodne, łatwe do napędzenia - jedyny minus to, że potrzebują dużej głowy do noszenia :)

edit

choć mając do wydania 2k poszukałbym czegoś klasę wyżej :)

Edytowane przez coolmen77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem dzisiaj w Saturnie(Z innych powodów niż słuchawki, ale jak już byłem i zobaczyłem półkę ze słuchawkami to postanowiłem podejść)

Sprawdziłem na szybko:

Jakieś Sony z serii MDR możliwe, że 1RNC - Werdykt? Po prostu nie

D600 - Bas nie powala, ale nie odrzucają tak jak te od Sony. Chociaż i tak nie nadają się dla mnie do noszenia, ponieważ na maksymalnie zsuniętym pałąku(Inaczej się zsuwały) i tak musiałem je dociskać aby mieć odpowiednią izolację. Serio. A M50 używałem raczej na rozsuniętym pałąku.

Fidelio L1 - Niestety nie działały:/

 

Obecne plany:

Pójść do sklepu audio może do mp3store alb do media-centrum tam w końcu kupiłem M50 więc czemu znowu by się tam nie wybrać i zobaczyć:

Shure 1540

Dać szansę wyglądową Denonom D7100(W końcu liczy się dźwięk, a nie wygląd...)

Jakieś Fidelio jeśli będą

 

Chociaż obecnie największą szansę i tak ma zakup w ciemno JVC SZ2000 poleconych przez Inszego i jakiegoś ampa do nich, bo za dużo się o nich naczytałem na Head-Fi jakie to one mają wspaniały bas i jak dobrze są podatne na zabawę EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności