Skocz do zawartości

Mroczna, klimatyczna muzyka


Samuel_

Rekomendowane odpowiedzi

cieszyłoby mnie, gdybyśmy trochę więcej pisali o muzyce.

Jeśli znacie jakieś ciekawe albumy, zespoły grające taką muzykę, podzielcie się waszym osłuchaniem;

nie chodzi mi o muzykę:

- ludzi dziwnie wyglądających, odprawiających czarne msze;

- po wysłuchaniu której pozostaje jedynie strzelić se w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo w sumie to grupa folkowa ale zdarza im się tak zagrać jak w klipie dla mnie środek utworu to jak bezmiar kosmosu i kultowe DCD :

Edytowane przez Robert73
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to dark ambient, chodź jak zauważył paatos cześć może być zbyt mroczna :P Można spróbować np. Lustmord - Heresy

Warty uwagi jest noir jazz czyli takie połączenie jazzu i ambientu. Na przykład można przytoczyć świetny Bohren & Der Club of Gore, osobiście najbardziej podoba mi się surowy w brzmieniu pierwszy album.

W trochę innych, elektronicznych klimatach Kryptic Minds czy Clubroot W jeszcze innych Electric Wizard, OM, Godspeed You! Black Emperor (tutaj można podciągnąć dużą część post-rocka jak np. Mono czy Mogwai), Grails

 

EDIT

Post uzupełniony o trochę treści i odnośniki

Edytowane przez BamboszeK
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustmord, tutaj się podpisze zdecydowanie!

https://www.youtube.com/watch?v=pxLt-kIktGA

Coś z naszego "podwórka" :
https://www.youtube.com/watch?v=gS7CLOfl90Q


@Minczin Propsy za Burial :)

Edytowane przez rev92
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sephiroth, Ulf Soderberg, jeszcze Karl Sanders ma fajne płyty, gdzie jest dużo fajnych klimatycznych gitarowych melodii.



Z tego co już było zdecydowanie podpisuje się pod Procession Desiderii Marginis, genialna płyta. Clubroot, w szczególności płyta o tym samym tytule tez swietny, choć nie nazwałbym go mrocznym.

Z troche innego, klimatycznego darkambientu polecam Phelios'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że metal odpada, bo trzeba będzie pominąć sporo świetnych zespołów: My Dying Bride, Swallow the Sun, Agalloch, Evoken, Sun o))), Cult of Luna, Opeth, Isis, Negura Bunget, Katatonia, Neurosis, Novembers Doom

 

A tak poza tym soundtrack z Blade Runner, no i na przykład Pain Killer - Execution Ground

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko (więc bez linków) takie albumy do głowy mi przychodzą:

 

Atrium Carceri - Phrenitis

 

Lustmord - Zoetrope (soundtrack)

 

Arecibo - Trans plutonian transmissions

 

Biosphere - Substrata

 

Mathias Grassow - Himavat

 

Roger Eno & Peter Hammill - The appointed hour

 

Brian Eno - Apollo (Atmospheres & Soundtracks)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wątek.

Bardzo fajna muzyka.

Trafiło mi się tutaj kilka ciekawych nowych utworów.

Od siebie moge dodać może nie mroczną ale napewno klimatyczną płytę Jana Garbarka In Praise Of Dreams:

http://www.youtube.com/watch?v=LyrBep4n_Ug

Edytowane przez Compton
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sie widzę pięknie rozwija, więc jeszcze coś dorzucę

Kolejny utwór Xenomorpha (myslałem że będe pierwszy ale widze że jednak nie)

https://www.youtube.com/watch?v=yFSOhuSA1bM

Asianova, dla mnie świetna

https://www.youtube.com/watch?v=Raju-F2BnPk

Nieco etniczne Arbre Noir (dla mnie naturalne instrumenty, z naciskiem np na didgeridoo świetnie kreują klimat)



I może jak już tyle rzeczy na literę A, to do kompletu Asura, bardziej w strone typowo ambientowych dźwiękowych plam, przepiękna kompozycja, jego występny na żywo są własnie zaskakująco mroczne.



Niektóre utwory Carbon Based Lifeforms tez by zapewne się wpasowały, ze swoim lodowatym sterylnym brzmieniem. Generalnie starałem się wybierać bardziej "strawne" rzeczy, a nie np nasze krajowe Sui Generis Umbra np, które jest dość hardkorowe ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hehe

 

 

 

płytka IMO wybitna, chociaż to jedyny taki 'lajtowy' kawałek z całego albumu. reszta jest zdecydowanie mniej 'user friendly'

 

w sumie dapstepy też można wrzucić, jak ktoś lubi nieco mocniej

 

 

a i OSTy z Falloutów (od 2:50)

 

 

i z trochę innej beczki

 

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, następny fajny temat.

 

To tu ta klimatyczna część:

 

 

A tu ta mroczna partia, pewnego razu trafiłem przypadkiem na tą płyte, tu utwór ją otwierający, który pierwszy raz osłuchiwany gdzieś w środku nocy na słuchawkach wywołał u mnie całkiem realny niepokój :ph34r:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności