Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki DAC dla Grado 325is?


nUmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od ponad roku posiadam słuchawki Grado 325 is które wykorzystuję wespół z Asus Xonar Essence STX.

Szukam wzmacniacza głównie dla jazzu (mniej pop oraz czasami poezja śpiewana).

 

Plan mam taki, by przewodem coaxailnym podłączyć się do DACa z wyjścia Asusa Xonara Essence.

Takie rozwiązanie mi pasuje, ponieważ korzystam z linuksa, co pozwoli mi na zdalną kontrolę głośności poprzez tuner DVB-t.

 

Przypatruję się nowemu DAC Beresford TC 7533, ponieważ ma również wyjście na RCA które mógłbym puścić na wzmacniacz stereo Harman/Kardon HK 980.

Poprawy jakiego zakresu mógłbym się spodziwać w stosunku do wzmacniacza Asusa?

 

Czy warty jest uwagi w zakresie do 1100 złotych? - czy może są inne rozwiązania w tej cenie.
(Do Black Perla zamierzam podejść w ostateczności (przekroczony fundusz jaki zamierzam na ten cel przeznaczyć) gdyby wspomniany Beresford się nie sprawdził.)

 

 

Ewentualnie, może są inne wzmacniacze warte uwagi mając na uwadze wytyczne którymi się kieruję?

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez nUmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresford to combo DAC/AMP. dużo się piszę o modyfikacjach Xonara + jakieś wymiany opampów, które potrafią wycisnąć z niego siódme poty. IMO lepiej kupić za tę cenę porządnego wzmaka (pierwsze, co mi przychodzi do głowy, to jakiś klon Lehmana, ale to dlatego, że ostatnio na nie spory hype był) + właśnie ulepszyć Xonara, no ale to jest tylko moja propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - dzięki za tak szybki odzew, ale podpowiedzcie mi gdzie kupić ów FCL? - czy to jest jakiś skrót który w wersji handlowej występuje w rozwinięciu? - przeglądam allegro, ceneo .... i nie mogę się doszukać.

 

Jak się ten wzmacniacz podłącza? - RCA z Asusa mam zajęte przez Harman/Kardon, jedynie SPDiF pozostaje, czy takie połączenie ma sens?

 

Compton, dzięki za grzeczność. Postaram się odszukać @maciekp711 i dopytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem, oraz pokierowanie po FCL.

Dziś otrzymałem paczkę. Zarówno jako przedwzmacniacz jak i wzmacniacz sł. spisuje się świetnie - pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Gra on muzykalniej, gęściej, plastyczniej ... słowem coś wspaniałego.

 

Dzięki Panowie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności