Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SMSL M2 info potrzebne


sp5it

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś na którejś stronie pisał, że dla niego wyjście lineout gra lepiej.

Ja pisałem na tym forum wielokrotnie(i parę razy po z nim) że lineout w m2 gra lepiej niż gniazdo słuchawkowe. Korzystałem z SMSL M2 jako źródła do UgzAMP'a, i napędzałem w ten sposób nawet ciut bardziej wymagające słuchawki na poziomie który do teraz potrafił bym zaakceptować :)

 

Szkoda że nie mam już swojego M2 bo z chęcią porównał bym go to tej nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam anniversary edition, już od 4 miesięcy prawie, szukałem jakiś czas temu info o niej ale nie znalazłem nawet na oficjalnej stronie.

Nie tykałem go i nie próbowałem apgrejdować, problemów póki co nie mam - może ta wersja jest mniej awaryjna i taki był zamysł.

 

Główne różnice to port microusb zamiast miniusb, no i co za tym idzie zmieniony kontroler a także kabelek microusb<==>microusb w zestawie.

Działa mi z xperią z2, z mx4pro i s4 nie chce działać.

Możesz odpisać jak zmusiłeś do pracy SMSL z smartfonem? Kupiłem kabel USB host Y i dalej nie ma dźwięku (lampka się pali).

Z LG G2 po prostu nie działa, a według ludzi powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, faktycznie coś było. dawno już miałem M2 ale kojarzę, że w tym wątku ktoś dawał link do sterów, które dostał od supportu producenta. sprawdzę czy nie mam ich gdzieś na kompie :P

Druga rzecz jak się zmieniło coś to po prostu wyskakiwał chyba błąd przy ustawieniu ASIO jako wyjścia i puszczeniu muzyki, a jak już działało to różnica w brzmieniu dla mnie było dość niewielka.

 

Na 2 screenie widać, że mogę wybrać smsl'a w foobarze ale nie słyszę żadnej różnicy między Asio. Asio M2 nie działa w ogóle. Czy to możliwe, że wzmacniacz działa, ale na słuchawkach superlux HD681 Evo nie usłyszę różnicy?

 

Więc może to po prostu pytający ma za duże oczekiwania względem tej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, znalazlem na mailu od nich takie cuś:

 

przy czym nie pamiętam, co jest czym. jedno to na pewno jakiś ster ASIO, a drugie chyba do flashowania eepromu czy coś w podobie.
Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dobra, znalazlem na mailu od nich takie cuś:

 

przy czym nie pamiętam, co jest czym. jedno to na pewno jakiś ster ASIO, a drugie chyba do flashowania eepromu czy coś w podobie.

 

Tylko my mamy nowszą wersję SMSL i sterowniki ASIO ani flash EEPROMu nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dobra, znalazlem na mailu od nich takie cuś:

 

przy czym nie pamiętam, co jest czym. jedno to na pewno jakiś ster ASIO, a drugie chyba do flashowania eepromu czy coś w podobie.

 

Tylko my mamy nowszą wersję SMSL i sterowniki ASIO ani flash EEPROMu nie działa.

 

Jaki macie błąd jak włączacie ASIO?

 

@DOWN

Ja też już nie mam smsl m2. Mam za to jeszcze eepromy, stery i flash xD

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja też posiadam anniversary edition, już od 4 miesięcy prawie, szukałem jakiś czas temu info o niej ale nie znalazłem nawet na oficjalnej stronie.

Nie tykałem go i nie próbowałem apgrejdować, problemów póki co nie mam - może ta wersja jest mniej awaryjna i taki był zamysł.

 

Główne różnice to port microusb zamiast miniusb, no i co za tym idzie zmieniony kontroler a także kabelek microusb<==>microusb w zestawie.

Działa mi z xperią z2, z mx4pro i s4 nie chce działać.

Możesz odpisać jak zmusiłeś do pracy SMSL z smartfonem? Kupiłem kabel USB host Y i dalej nie ma dźwięku (lampka się pali).

Z LG G2 po prostu nie działa, a według ludzi powinno.

 

Z xperią na strzała odpaliło, żadnego kombinowania. A użyłem tego kabelka co dali w zestawie. Niestety nikt ze znajomków nie ma już g2 więc nie mam jak sprawdzić swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

dobra, znalazlem na mailu od nich takie cuś:

 

przy czym nie pamiętam, co jest czym. jedno to na pewno jakiś ster ASIO, a drugie chyba do flashowania eepromu czy coś w podobie.

 

Tylko my mamy nowszą wersję SMSL i sterowniki ASIO ani flash EEPROMu nie działa.

 

Jaki macie błąd jak włączacie ASIO?

 

 

Device not found.

 

 

Ja też posiadam anniversary edition, już od 4 miesięcy prawie, szukałem jakiś czas temu info o niej ale nie znalazłem nawet na oficjalnej stronie.

Nie tykałem go i nie próbowałem apgrejdować, problemów póki co nie mam - może ta wersja jest mniej awaryjna i taki był zamysł.

 

Główne różnice to port microusb zamiast miniusb, no i co za tym idzie zmieniony kontroler a także kabelek microusb<==>microusb w zestawie.

Działa mi z xperią z2, z mx4pro i s4 nie chce działać.

Możesz odpisać jak zmusiłeś do pracy SMSL z smartfonem? Kupiłem kabel USB host Y i dalej nie ma dźwięku (lampka się pali).

Z LG G2 po prostu nie działa, a według ludzi powinno.

 

Z xperią na strzała odpaliło, żadnego kombinowania. A użyłem tego kabelka co dali w zestawie. Niestety nikt ze znajomków nie ma już g2 więc nie mam jak sprawdzić swojego.

 

Używałem tego krótkiego kabelka w zestawie, host usb, host USB-Y http://allegro.pl/9-adapter-kabel-otg-host-micro-usb-y-cable-power-i5440356892.html

Z każdym z tych kabelków pali się czerwona lampka (czyli DAC działa), HibyMusic normalnie wykrywa DAC USB (jest komunikat, że wykryto DAC USB), ale po odpaleniu piosenki nie ma dźwięku.

Chyba zostało tylko zmniejszyć mv w EEPROMie, ale nie da się, bo SMSL ma w tyłku swój nowy sprzęt i nie wydało żadnych sterowników czy update.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

zdecydowałem się na SMSL m2 z polskiej dystrybucji w obawie przed problemami :) Mam jednak pewne wątpliwości, może ktoś będzie mógł mi pomóc. Otóż po podłączeniu normalnie przez usb - wszystko działa, dźwięk jest OK, może nie ma aż takiego szoku jaki kiedyś przeżyłem podłączając laptopa pod wzmacniacz przez pro-ject usb dac, ale jest zauważalnie (słyszalnie) :) lepiej niż z karty zintegrowanej. Jedna rzecz jaka mnie niepokoi to przy szybkim przeskakiwaniu przez foldery w windowsie w przód i w tył (mam skrót na myszce) co któryś dzwięk systemowy jest jakiś dziwny - słyszę trzaski... Przy muzyce to nie występuje.

Druga sprawa- ściągnąłem sobie ze stronki producenta sterowniki asio (SMSL_M2_SwPkg_20140528_v2p3p48p1.zip) i po instalacji i odpaleniu audio control panel mam pusto i "No Device Available". Po lekturze forum zainstalowałem sobie Fidelity Beta, ustawiłem jak w tym wątku - ASIO Device - wybrałem M2. Jednak przy próbie odtworzenia muzyki wyskakuje komunikat : Error, Couldn't start ASIO driver.. I tyle. Nie mogę nic więcej zrobić.

Myślicie, że coś robię nie tak, czy może zainstalowałem zły sterownik ASIO? Tylko ten jeden był na stronie producenta. Próbowałem też z tym udostępnionym w tym wątku, z identycznym skutniem..

Czy coś jest może nie tak z moim urządzonkiem? Mam jeszcze 13 dni na zwrot jak coś :)

 

Jeśli to ma znaczenie to mam tą nowszą wersję - 6th an. version.

Dzięki!

 

Edit: trzaski pojawiają się gdy po prostu wchodzę do folderów w windowsie, dodam, że głośne trzaski. Nie zawsze, ale chyba tak nie powinno być?

Edytowane przez MFRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też mam mnóstwo problemów z smsl m2 i nie wiem czy to kwestia tego wzmakodaca czy mojego pc/ phableta. Nie instalowałem żadnych dodatkowych sterowników z neta. Naprzemiennie m2 działa ok albo pojawiają się trzaski i głośny szum podczas odtwarzania dźwięków, żeby jakoś zminimalizować te problemy zmuszony byłem przepiąć daca na front usb. Używanie iemów podłączonych do gniazda słuchawkowego też nie jest bezproblemowe, bo wyraźnie słychać szum, problem znika po podłączeniu do line outa, no ale chyba nie po to jest to urządzenie żeby podłączać tak słuchawki.

 

Mam win 10 x64 i płytę główną h110m-dgs asrocka.

 

Pytanie- czy to jest częsta przypadłość tego urządzenia, czy może jest wadliwe i warto udać się do seriwsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie też mam mnóstwo problemów z smsl m2 i nie wiem czy to kwestia tego wzmakodaca czy mojego pc/ phableta. Nie instalowałem żadnych dodatkowych sterowników z neta. Naprzemiennie m2 działa ok albo pojawiają się trzaski i głośny szum podczas odtwarzania dźwięków, żeby jakoś zminimalizować te problemy zmuszony byłem przepiąć daca na front usb. Używanie iemów podłączonych do gniazda słuchawkowego też nie jest bezproblemowe, bo wyraźnie słychać szum, problem znika po podłączeniu do line outa, no ale chyba nie po to jest to urządzenie żeby podłączać tak słuchawki.

 

Mam win 10 x64 i płytę główną h110m-dgs asrocka.

 

Pytanie- czy to jest częsta przypadłość tego urządzenia, czy może jest wadliwe i warto udać się do seriwsu.

Ja bym oddał do serwisu, bo coś jest nie tak.... u mnie działało bez problemu, zero szumów/trzasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś jeszcze ogarnia naprawę SMSL M2? Pewnego dnia po prostu przestał grać. Podłączony "świeci", wykryty w systemie, ale w menadżerze urządzeń oznaczony wykrzyknikiem. Kilka prób podłączenia pod inny port usb, niby instaluje sterowniki, ale zatrzymuje się z błędem. Podłączyłem do kompa z praktycznie czystym systemem, to samo, wykrywa, ale nie może do końca zainstalować nowego urządzenia USB.

Jakieś pomysły? Ktoś ogarnia naprawę jeszcze tutaj na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ogarnia naprawę SMSL M2? Pewnego dnia po prostu przestał grać. Podłączony "świeci", wykryty w systemie, ale w menadżerze urządzeń oznaczony wykrzyknikiem. Kilka prób podłączenia pod inny port usb, niby instaluje sterowniki, ale zatrzymuje się z błędem. Podłączyłem do kompa z praktycznie czystym systemem, to samo, wykrywa, ale nie może do końca zainstalować nowego urządzenia USB.

Jakieś pomysły? Ktoś ogarnia naprawę jeszcze tutaj na forum?

Mnie zostało jeszcze kilka eepromów które stosowałem do napraw. Gorzej z czasem w którym miał bym to zrobić, po za tym nie uważam się za doświadczonego wiec pozostawił bym się jako ostateczność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ogarnia naprawę SMSL M2? Pewnego dnia po prostu przestał grać. Podłączony "świeci", wykryty w systemie, ale w menadżerze urządzeń oznaczony wykrzyknikiem. Kilka prób podłączenia pod inny port usb, niby instaluje sterowniki, ale zatrzymuje się z błędem. Podłączyłem do kompa z praktycznie czystym systemem, to samo, wykrywa, ale nie może do końca zainstalować nowego urządzenia USB.

Jakieś pomysły? Ktoś ogarnia naprawę jeszcze tutaj na forum?

skad jestes? moze mam jesio w zapasie cosik => PW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz jest już wersja poprawiona, bez wadliwych Eepromów. IMO jeszcze przed recenzją którą niebawem zamieszczę mogę powiedzieć, że za taką cenę i przy tych gabarytach to petarda xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest już wersja poprawiona, bez wadliwych Eepromów. IMO jeszcze przed recenzją którą niebawem zamieszczę mogę powiedzieć, że za taką cenę i przy tych gabarytach to petarda xD

A kojarzysz może jak wypada względem wcześniejszych wersji dźwiękowo? Czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M2 kupionego zaraz po tym jak się pokazał na rynku, działa do dziś pod prądem 24/7

M

Warto jeszcze kupować ten sprzęt? Nadal jest mocno awaryjny? Zamierzam kupić z mp3store.

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz jest już wersja poprawiona, bez wadliwych Eepromów. IMO jeszcze przed recenzją którą niebawem zamieszczę mogę powiedzieć, że za taką cenę i przy tych gabarytach to petarda xD

A kojarzysz może jak wypada względem wcześniejszych wersji dźwiękowo? Czy coś się zmieniło?

 

Niestety nie miałem przyjemności z wcześniejszymi wersjami. Na testy dostałem egzemplarz obecnie dostępny w ofercie Mp3Store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności