Skocz do zawartości

Sony NWZ-ZX1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Brak informacji o bebechach, pozwala sądzić, że będzie on oparty o podzespoły "telefoniczne" tak jak iPody. Co raczej nie wróży "Audiofilskości".(...)

Edytowane przez yesoos1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zwiększyłeś głośność? Ja znalazłem coś takiego:

 

Here is the way to increase the ZX1's output power

1. Make sure the xLoud & Clear Phase was checked in the sound setting

2. Lower down the volume

3. Go to Setting / Apps / ALL / Sound enhancements / then push "Disable"

4. Enjoy!

After disable the Sound enhancements, EQ won't work anymore.

You have to restart the ZX1 to make it work again.

Zrobiłem Droota i w powerAMP wygrałem obcję bezpośredniego zarządzania głośnością.

Bardzo przyjemnie się czyta Twoją recenzję, chociaż o dźwięku się nie rozpisałeś :D

Tańsza alternatywa dla ZX1 to podobno NWZ-F886

Pytaj, odpowiem :)

 

Witam serdecznie.Nazywam się Krzysztof Arciszewski

I mieszkam w Świnoujściu.Muzyka to moje życie!!!

Jestem trochę starej daty i zaczynałem słuchać muzyki na adapterze potem magnetofonie szpulowym.Pierw dwugłowicowy a potem udało mi się nabyć używkę czterogłowicowy i tak dalej

Piszę do pana ponieważ od paru miesięcy posiadam Sony NWZ-ZX1 i mp3store czytam pana recenzje i wypowiedzi

Mam do pana prośbę!!!

Jak zrobić żeby grał głośniej????

Tu przytoczę pana wypowiedz:

Zrobiłem Droota i w powerAMP wygrałem obcję bezpośredniego zarządzania głośnością

Ale powiem szczerze że nic mi ta terminologia nie mówi!!!!

Jakie pana zdaniem najlepiej zgrywają się słuchawki????

Ja osobiście używam do niego AKG 551

Szukam też do niego jakiś dobrych dokanałówek???

Pozdrawiam Krzysztof

Podaje namiaryP:

E-mail-loczek11@uznam.net.pl

Telefon 725053000

P.s

Życzę miłego wieczoru i stosunkowo udanej nocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywania root nie polecam jesli nie wie Pan co to jest. Co do samej glosnosci to juz w tym temacie kolega podal recepte. Jesli mimo to jest za cicho prosze sprobowac volume booster z playstore

 

Wysłane z mojego WALKMAN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się też opcjami przestrzennymi - genialna sprawa.

 

Ale po wszystkim wróciłem do Poweramp. Daje się podbić gaina, daje się direct volume control, wreszcie sam pobiera okładki i paruje z albumami. Normalnie jestem happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki chichot? Sony wzięło Androida, swoją najlepszą kostkę DAC, dotąd nigdy nie używaną w telefonach. Dołożyli do tego całkiem porządny wzmacniacz, i się zachichotali na śmierć.

 

Założenie było właśnie, że Sony wykastruje jakiś telefon z telefonu i sprzeda odgrzewanego kotleta. Sony zrobiło coś nieprzewidywalnego, czego raczej korporacje nie robią. Postanowili potraktować klientów poważnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy najlepszą kostkę. Z tego co wyczytałem, nie mieli innego wyjścia (http://www.head-fi.org/t/680853/sony-nwz-zx1-35th-walkman-anniversary-model/285 ).

 

There's no third party DAC chip.



S-Master is a special variant of pulse-width modulation (the DSP technique used in Class D amps), where the digital signal is converted to analog and drives the earphones simultaneously. Read about S-Master here, or read about PWM D/A conversion via a TI document here.



This kind of implementation requires a custom IC by Sony, so there won't be anything from Wolfson, ESS, Analog Devices, TI Burr-Brown, Cirrus Logic, Asahi Kasei, or any other company associated with making high-end audio DACs.

 

Inny sposób poradzenia sobie z sygnałem, ot i tyle.

 

 

I jak rozumiem, stosowali ją już wcześniej w grajkach przenośnych:

 

http://www.sony.pl/hub/1237476511614/5/2

 

NWZ-1050 miało S-master'a

 

http://www.sony.co.th/product/nwz-x1050?site=hp_en_TH_i

 

A tu troszkę papki marketingowej:

http://www.sony.pl/hub/1237476511614/3/2

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności