Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony NWZ-ZX1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wreszcie recenzja, na którą czekałem. @ Fatso masz jakieś odniesienie ZX1 do DX90 jeśli chodzi o moc i jakość dźwięku?

iBasso ma większą moc, jakości nie oceniałem niestety 1:1 Ale pewnie będzie okazja.

 

Jak będzie okazja to napisz koniecznie. ;) Jestem ciekaw czy może się uzupełniać z DX90 tak jak piszesz o HM-901 (o którym mogę tylko pomarzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie się czytało. Widać, że masz w tym dużą swobodę i napisane właściwie jednym ciągiem.

Aczkolwiek brakuje trochę więcej o dźwięku i pozostałych aspektach jak jakość, jasność, czułość wyświetlacza, ile trzyma bateria, wykonanie itd.

Gdyby wpakowali taki układ dźwiękowy do Xperia Z2 lub ZX1 stał się smartfonem z dobrym aparatem to po prostu szarpałbym jak Reksio szynkę :-D.

Pewnie nie da rady go podłączyć jako DAC?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemnie się czytało. Widać, że masz w tym dużą swobodę i napisane właściwie jednym ciągiem.

Aczkolwiek brakuje trochę więcej o dźwięku i pozostałych aspektach jak jakość, jasność, czułość wyświetlacza, ile trzyma bateria, wykonanie itd.

Gdyby wpakowali taki układ dźwiękowy do Xperia Z2 lub ZX1 stał się smartfonem z dobrym aparatem to po prostu szarpałbym jak Reksio szynkę :-D.

Pewnie nie da rady go podłączyć jako DAC?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Nie działa jako DAC, chociaż pewnie w playstore coś się znajdzie, żeby zadziałał. Jakość ekranu jak to w Soniaczach - Bravia Engine daje radę. Ekran zdecydowanie deklasuje grającą konkurencję.

 

Jest jeszcze jedna cecha - ZX1 nie wzbudza się nawet jak leży na telefonie który właśnie dzwoni...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Sony musi dojść do wniosku, że masowy odbiorca tego chce i potrzebuje - a tego bym się nie spodziewał :-P. Chociaż pakują co raz lepsze słuchawki do flagowych telefon, wiec może kiedyś się pojawia lepsze układy DAC. No i jednak trochę tam upakowali skoro ZX1 ma taki garb na spodzie.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso wiedz ze nic ostatnio mnie tak nie zaskoczylo i ucieszylo jak dzisiaj twoja recenzja oraz fakt ze przed jej lektora nie bylem nawet swiadomy ze sony cos takiego przygotowuje. Ostatnio nosze sie z zamiarem wymiany dx50. Bardzo go lubie a z rockboxem nawet bardziej ale kaprysy softu/hardware'u w tym playerze wykraczaj poza granice mojej tolerancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba. Zero wyczekiwań na lepszy soft, bardziej pasująca bibliotekę kodeków lub wieczne dopytywanie o nowe funkcje. Jest dobra jakość dźwięku, porządne wykonanie i elastyczny system (Android), dzięki któremu można sobie dopasować urządzenie pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso a jak Twoim zdaniem wypada ZX1 do NWZ-F866 ?

W sumie mają ten sam wzmacniacz S-Master HX, a ktoś pisze, że F866 ma małą moc, skromną dynamikę i kontrolę nad dźwiękiem.

http://rms.pl/odtwarzacze-przenosne/sony-nwz-f886-testy-recenzja-opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i po zastanawianiu. Poszła ;) Kurde, przeczekałem szał na iBasso, ale tym razem chyba ulegnę.
EDIT:
Za 1500 była jedna sztuka z podejrzanym numerem kontaktowym oraz zdjęciem ściągniętym z head-fi.org

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności