Skocz do zawartości

Sony NWZ-ZX1


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy pierwszego Walkmana w na Audio i Voodoo. Wydaje się, że sprzęt idealny dla każdego grubasa (czyli dla mnie). Strasznie lubię słuchać muzyki, a lekarz kazał dużo spacerować. Do tego cena, która spowodowała, że przez jakiś czas lodówka pusta będzie. Nie jest to oczywiście poziom abstrakcji cenowej serwowanej nam przez irivera, ale też iriver nie namawia do chodzenia. Widać Japończykom bardziej na zdrowiu zależy niż Koreańczykom. Zresztą u nich na północy stoi braterska armia w pogotowiu, czekając aż będzie mogła odchudzić południowych braci...

 

 

2014-06-05 07.20.35.jpg

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2014/06/kupi-sony-i-jest-wychudzony-testujemy.html

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyłeś głośność? Ja znalazłem coś takiego:

 

Here is the way to increase the ZX1's output power

1. Make sure the xLoud & Clear Phase was checked in the sound setting

2. Lower down the volume

3. Go to Setting / Apps / ALL / Sound enhancements / then push "Disable"

4. Enjoy!

After disable the Sound enhancements, EQ won't work anymore.

You have to restart the ZX1 to make it work again.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększyłeś głośność? Ja znalazłem coś takiego:

 

Here is the way to increase the ZX1's output power

1. Make sure the xLoud & Clear Phase was checked in the sound setting

2. Lower down the volume

3. Go to Setting / Apps / ALL / Sound enhancements / then push "Disable"

4. Enjoy!

After disable the Sound enhancements, EQ won't work anymore.

You have to restart the ZX1 to make it work again.

Zrobiłem Droota i w powerAMP wygrałem obcję bezpośredniego zarządzania głośnością.

Bardzo przyjemnie się czyta Twoją recenzję, chociaż o dźwięku się nie rozpisałeś :D

Tańsza alternatywa dla ZX1 to podobno NWZ-F886

Pytaj, odpowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK120 podobno ma sygnaturę dźwięku analogową, więc czy ZX1 prezentuje tak samo dobry bas ?

Grajki Sony ogólnie są chłodne, jednak skoro T70 dobrze się zgrywają, więc ten chyba odebrałbym faktycznie jako lekko ocieplony.

Scena jest lekko wysunięta ?

Określiłbyś Sony jako przyjemny w odbiorze, czy raczej nakierowany na analize ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK120 podobno ma sygnaturę dźwięku analogową, więc czy ZX1 prezentuje tak samo dobry bas ?

Grajki Sony ogólnie są chłodne, jednak skoro T70 dobrze się zgrywają, więc ten chyba odebrałbym faktycznie jako lekko ocieplony.

Scena jest lekko wysunięta ?

Określiłbyś Sony jako przyjemny w odbiorze, czy raczej nakierowany na analize ?

Grajki Sony są chłodne? Które konkretnie bo ja znam głównie lekko ocieplone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK120 wg mojej oceny należy raczej do analitycznych grajków. To dokładnie druga strona barykady w stosunku do takiego X5 czy X3. Ma przy tym niesamowitą rozdzielczość. ZX1 prezentuje podobną górę, też super rozdzielczą, też precyzyjną i szczegółową, bardzo analityczną. Daje jednak nie ocieplenie dźwięku a dociążenie. Delikatnie zagęszcza dolne rejestry. Jest równocześnie muzykalny i analityczny.

 

Tego określiłbym jako neutralnego. Mam jednego grajka od Sony i jest raczej ciepły, mocno basujący. Mam też discmana, i ZX1 bardzo blisko do tego właśnie odtwarzacza.

 

Scena jest faktycznie delikatnie wysunięta przed słuchacza, ale bardzo szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso

Czyli ZX1 gdybyś miał miał wziąć pod uwage tylko jakość dźwięku to pomiędzy jakimi grajkami byś go ustawił?

Jeśli tylko jakość - to to klasa AK120, ColorFly C4, AK240. Jeśli jakość i obsługa, to zdecydowanie najlepiej. W kwestii brzmienia ustępuje tylko HM-901, który nie powinien być w ogóle klasyfikowany jako portable.

IMHO w kwestii zasilania IEMów i CIEMów ZX1 to "best buy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie X1060, E443, A845 są chłodne.

 

E443 chłodny? Co do reszty... A845 słuchałem i nie jest tyle chłodny, co nakierowany na średnicowe granie, coś jak HiFiMan RE-400 tyle, że z szerszą sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony da sie wykorzystać jako telefon ? Z bramki internetowej po WiFi . Ma głośniczek i mikrofon, a może tylko za pomocą odpowiednich słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie X1060, E443, A845 są chłodne.

 

E443 chłodny? Co do reszty... A845 słuchałem i nie jest tyle chłodny, co nakierowany na średnicowe granie, coś jak HiFiMan RE-400 tyle, że z szerszą sceną.

 

 

Fakt, mój błąd, teraz sobie szczegółowiej przypomniałem jego brzmienie na tle Clip+

Jednak A845 odbieram jako zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności