Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Bose SoundLink Mini - najlepszy z najmniejszych


Rekomendowane odpowiedzi

9e5650277c2aeaaf90f9ac772c2f3889_L.jpg



Przenośne głośniki, a zwłaszcza te wielkości połowy zeszytu A5 mają jedną, ogromną wadę –grają po prostu kiepsko. Nie ma więc co porównywać ich do domowych kolumn, a zwłaszcza w podobnej kategorii cenowej. Jednakże firma Bose zdecydowała się wyjść na rynek z czymś lepszym od „pierdziawek” konkurencji prezentując model SoundLink Mini. My oczywiście postaramy się sprawdzić na co go stać, a pomoże nam w tym jego największy rywal – Beats Pill.



Po więcej zapraszam tutaj. :)


  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedługo mam zamiar przetestować paręnaście głośników przenośnych, także go skonfrontuje z droższymi i tańszymi modelami innych producentów. Maciux stworzył w Logo coś podobnego, z tym że ja chcę porównać więcej głośników i z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo mam zamiar przetestować paręnaście głośników przenośnych, także go skonfrontuje z droższymi i tańszymi modelami innych producentów. Maciux stworzył w Logo coś podobnego, z tym że ja chcę porównać więcej głośników i z wyższej półki.

 

Jakie modele z wyższej półki planujesz testować? Słuchałeś może dużego Soundlinka?

 

Sam ostatnio dalej męczę głośniki, szykuję test 28 modeli :) Mam przedział 60 - 2000 zł, ale Bose dalej w czołówce, brzmi ponad swój rozmiar :)

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niedługo mam zamiar przetestować paręnaście głośników przenośnych, także go skonfrontuje z droższymi i tańszymi modelami innych producentów. Maciux stworzył w Logo coś podobnego, z tym że ja chcę porównać więcej głośników i z wyższej półki.

i, szykuję test 28 modeli :) Mam przedział 60 - 2000 zł,

 

Czy Ty czytasz mi w myślach? :woot:

 

Myślałem o wyższych modelach H&K, dużego Soundlinka, ktoś tam mi jakiegoś Zalmana polecił, Bitsy (w tym Pill XL), coś tam od Logi, Pioneera, JBL oczywiście, Bose itd.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dłuższego czasu to męczę, więc byłem pierwszy :P

 

A tak serio, to ogólnie fajna zabawa. Dużego Soundlinka nie będę miał, chętnie poczytam u Ciebie, ale Pill XL w tym tygodniu będzie. JBL ma spoko sprzęty, więc warto. Spróbuj wypożyczyć Philipsa BR-1X - jeden z moich ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. :P

 

Sądzę, że lepiej nie powtarzać testów i jak będziesz już wiedział, co weźmiesz do siebie, to byłbym rad, gdybyś mi chociaż parę napisał na PW - wezmę wtedy co innego. :)

 

Na razie odezwałem się tylko do H&K, JBL i Bose, więc dużo załatwiania jeszcze przede mną.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe opinie, świetnie przedstawione, ale detali brak. Chociaż ja wolę od UE Mini Boom Jabrę Solemate Mini, a z parowaniem Soundlink mini nie miałem problemów. Flipa 2 też uważam za lepszego od Mini Boom. Szkoda, że często niełatwo o testówki, a modeli od cholery.

 

iDaft, dobrze się powtarzać, wtedy można się uzupełniać, wnioski potwierdzić :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda, że często niełatwo o testówki, a modeli od cholery.

No i to jest najgorsze. Z pół godziny szukałem maili do PR paru firm, aż tu niechcący natknąłem się na ciekawego linka z całą listą dystrybutorów. :woot: Jest tylko parę błędów z np. JBL.

 

Sol Republics na pewno nie ma w PL, Jawbone, Soundfreaq i paru innych fajnych też...

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem już kompletować sprzęt - dziś dotarły od zalmana głośniki ZM-S500 i ZM-S600B.

 

Ten pierwszy, jak na swoje rozmiary gra zaskakująco dobrze, a jeżeli jeszcze dodać do tego cenę (ok.100zł), to mamy udany mini-głośniczek. Do tego ma czytnik kart mSD, ale brak BT. Maksymalną głośnością też nie powala.

10557169_428336410641166_329575759888662

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zalman gra super jak stoi na biurku czy szkle ale w terenie jak nie ma na czym go postawic to czar pryska. Ogolnie i tak super glosnik jak na 100zl

 

Paczanga kiedys go testował dla cd action i bylismy w szoku ze takie male cos gra takim duzym dzwiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft, nie, nie znam.

 

Miałem ciekawy wibracyjny - kawał metalu, który robił pudło rezonansowe z powierzchni. Chyba sprawdziłem w domu jak gra każdy mebel :) Ale niestety nie miał BT (a miał mieć), więc się nie załapał do testu.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części jest tak z Bose tzn. IMHO najlepsze jego ustawienie, to parenascie cm od ściany, bo on ma tylko z jednej strony głośniki i chyba też z tylu jakis bas reflex, bo jest ogromna różnica w niskich tonach, jak ma jakaś powierzchnie za sobą.

 

Zalman jest naprawdę zaskakujący, ale na wyższych glosnosciach dzieje sie to samo, co z Beatsem Pillem - dźwięk jest wtedy płaski, choć S500 ma wtedy duzo basu, to jakos jeszcze fajnie brzmi, ale Pill najniższego pasma nie ma prawie wcale i gra jak głośniki z laptopa. No i Zalman jest zdecydowanie za cichy, zeby zabrać go na jakies ognisko czy cos.

 

Dostałem tez głosniczki BT, jeszcze mniejsze od S500, a mianowicie ZM-S600BT. Myslalem, ze bedą to take dwa głośniejsze S500 z bezprzewodowa komunikacja. Niestety, gra tragicznie. Bedzie miał chyba najniższe noty z testu, bo gra na poziomie glosniczka z ajfona.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDaft, ogólnie jest zasad, że przy bass-reflexach z tyłu trzeba dawać większy odstęp, te 10 - 15 cm. powinno być już wystarczające przy takich gabarytach, stąd wtedy to lepiej brzmi.

 

Jak już zrobiliśmy z tego wątku ogólnogłośnikowy, to ja dostałem do testu dzisiaj dużego pilla i to:

marshall_stanmore_speaker_1.jpg

Bydle zasilane z sieci, ale brzmienie rewelacja - Marshall nie jedzie całe szczęście na marce. Muszę pracować, a siedzę i słucham Led Zeppelin B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zapomniałem o Marshallu! Dzieki, maciux!

 

Jutro bedzie u mnie Bits Boombox i Creative Roar. Z Jabry wziąłem Solemate i Solemate Mini. Logitech niestety ma urlop, a Philips wymienia sample w tym tygodniu.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boombox. :) Nie chcę testować głośników zasilanych z sieci, dla mnie to one nie są portable. :P

 

 

 

Philips wymienia sample, czyli? Ja dalej trzymam BR-1Xa :P

Czyli, że stare pewnie zwraca, a nowe produkty wędrują do agencji. BR-1X możesz mi odesłać, jak Ci nie potrzebny. :D

 

Kurcze, co ten Soundlink III ma za akumulator? Drugi dzień, co najmniej 10h grania i dalej bateria zielona. :o

 

Edifier jeszcze do mnie jedzie - nigdy nie miałem żadnych ich głośników, ciekawe jak się sprawdzi.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności