Skocz do zawartości

Imod : SSD / CF / CF->SD (128gb)


truskawkowetango

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam ten wątek ponieważ stałem się posiadaczem iModa 32GB opartego o kartę CF.

Chciałbym rozwinąć pojemność do 128gb.

Wstępnie pojawiły się następujące pomysły :

 

- Dysk SSD 128gb 1,8 (najtańszy na allegro 310zł)

- Karta CF 128gb (najtańsza "otworzona" na allegro 600zł)

oraz najciekawsza opcja, bo wydaje się całkiem "bezpieczna" to

- adapter SD>CF (jest kilka na allegro) ceny to 65-100zł przy czym w tych tańszych mam w opisie "obsługa do 32gb", co na chwilę obecną jest dla mnie nie jasne, zwłaszcza, że nie wiele różnią się od pozostałych. oraz karta sdhc (sdxc?) 128gb, która kosztuje 240zł.

Czyli podsumowując kosztuje to tyle co dysk SSD.

 

Odnośnie dysku SSD nie wiem czy to będzie działać - czy ktoś ma doświadczenia z taką kombinacją?

To samo pytanie tyczy się ostatniej opcji.

 

Dzięki uprzejmości kolegi patricyoung otrzymałem takowe informacje, które mogą być pomocne :

 

http://www.tarkan.info/20121226/tutorials/ipod-and-sdhc-sdxc-cards

http://www.head-fi.org/t/643307/ipod-classic-hdd-to-sd-cf-conversion-tarkan-akdam-iflash-mkii

 

W drugim linku przeraził mnie "błąd" na zdjęciu jednego z użytkowników. - zwłaszcza, że chciałbym oczywiście mieć Rockboxa

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia/wiedzę w tym temacie?

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję pobawić się w moim w adapter ZIF-mSATA i zakup dysku 120 GB. Tylko przy dyskach pamiętaj, że muszą pracować na 3,3V bo 5V nie będzie funkcjonowało.

No i w sumie najważniejsza rzecz: masz 5gen czy 5.5gen? Pytam, bo 5gen (32 MB cache) nie obsłużą niczego ponad te 32 GB...

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie 5.5 ale muszę wpaść do mieszkania i sprawdzić :)

Btw. znalazłem teraz "ten najtańszy" dysk jeszcze trochę taniej :

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-347921-ADATA-SSD-128GB-XPG-SX300-mSATA-SATA-6Gb-s.html

 

Niestety nigdzie nie mogę odszukać specyfikacji czy jest 3,6V czy 5.

Edytowane przez truskawkowetango
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam - mam pytanie odnosnie iPod Classic 6-7th wersja slim/thin na CF mod.

Mam przejsciowke na karte SD/CF no i sam adapter - calosc jest jakos 1mm grubsza od standardowego dysku HDD - pytanie czy sie zmiesci? :)

Znaczy sie - zamknalbym sobie tego iPod i sprawdzil - lecz kazdy kto otwieral takowego iPod'a wie - jaka to gehenna go otwierac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak ale nie sprawdzane, dyski mają pianki chroniące go od wstrząsów na które pamięć nie jest aż tak wrażliwa. Owa pianka to 1-1,5mm na oko ..

Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz

 

Sek w tym iz polozylem obok siebie wyciagniety dysk HDD (wraz z piankami) i ta przejsciowke CF..... przejsciowki (na karte SD) i......... calosc jest grubsza o jakos 1mm od dysku HDD z piankami (po obu stronach).

 

Przeszukiwalem juz od jakos 1h cale Google, Youtube i takiego iMod nigdzie nie ma (sa ale do np. do iPod classic 6th thick/grubego) co jest oczywiste ze zmiesci sie bez problemu.

 

 

Na zdrowy rozsadek, Apple zaprojektowalo ten HDD z tymi gabkami "na styk" tak by te gabki sie z 1mm scisnely miedzy obudowa a szkieletem obudowy - czyli nawet jakbym mial przejsciowke ktora bylaby tak samo gruba jak HDD wraz z gabkami - to i tak by sie nie zmiescil :(

 

Tak samo bateria w nim jest "na styk" lekko napecznieje i..... juz "wylany" ekran jest - bo uciska go lekko napeczniona bateria.

 

No ale to tylko moje gdybanie :)

 

Chetnie bym sprobowal zamknac go zamknac - ale nie dosyc ze ryzykuje jeszcze wieksze "zmielenie" obudowy od ponownego otwierania - to jeszcze zduszenie calego tandemu przejsciowki i uszkodzenie......... 128GB karty SD :( W dodatku zamykajac iPod Classic 6/7th nawet z oryginalnym HDD trzeba uzyc pewnej sily - gdzie zamykajac go z CF-->SD poprostu uzywajac tej samej sily nie wyczuje sie czy sie miazdzy calosc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPoda Video 5.5gen z CF Modem. Plecki pochodzą z 7th gen Classic 120GB (cienkie) i wszystko się mieści. Nie wiem, niestety, jak różni się wewnątrz konstrukcja Classica i Video.

 

A która część Ci wystaje? Bo jeśli to adapter ZIF-CF to może warto rozejrzeć się za mniejszym?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPoda Video 5.5gen z CF Modem. Plecki pochodzą z 7th gen Classic 120GB (cienkie) i wszystko się mieści. Nie wiem, niestety, jak różni się wewnątrz konstrukcja Classica i Video.

 

A która część Ci wystaje? Bo jeśli to adapter ZIF-CF to może warto rozejrzeć się za mniejszym?

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No wlasnie najbardziej wystaje ta przejsciowka z CF na SD :( Znaczy sie - nie wystaje tylko za gruba - bo o dlugosc sie nic nie martwie - moge jej uciac brzeszczotem nawet i z 5cm bo to tylko pusta plytka.

 

Obecnie poddalem sie i planuje zakup iPod classic 7th "slim" z zepsutym HDD + nowy przod i "gruba" obudowa tyl - tyle ze Chinczyki pisza ze caly szkielet + jack i te tasiemki z tego slim - nie bedzie pasowac do ich obudowy "grubej" :(

 

Czy to prawda ze cale "bebechy" iPod classic "gruby" roznia sie od "cienkiego"?

 

P.S. Nie wiem czemu mi sie moja odpowiedz zrobila "w cytat" :(

 

P.S 2 . A to tyl od Twojego iPod classic 5th pasuje do Classic 6th? Aby ten z 6th nie ma wiecej "zatrzaskow"?

Edytowane przez the_bart123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5,5g 30gb czyli slim oraz 7g 120gb slim oba plecki są tej samej wysokości więc wymiana nie tu sensu po za wyglądem.

 

Jak już masz wszystko to sprawdź poskładaj nie ściskaj obklej taśma aby było w kupie, nie musisz używać karty 128, można użyć już min 2-4gb

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5,5g 30gb czyli slim oraz 7g 120gb slim oba plecki są tej samej wysokości więc wymiana nie tu sensu po za wyglądem.

 

Jak już masz wszystko to sprawdź poskładaj nie ściskaj obklej taśma aby było w kupie, nie musisz używać karty 128, można użyć już min 2-4gb

 

 

Ano tak - ale...:

 

1. Tak czy siak musze dosc mocno scisnac by obudowa sie zamknela

2. Instalowanie innej karty nim moja obacna nic nie zmienia gdyz bede musial przechodzic znowu przez gehhene otwierania go znowu i jeszcze mocniej niszczyc obudowe.

3. Oklejanie tego calego tandemu tasma tylko jeszcze go pogrubi - ja juz wogole myslalem sciac "Boszem" ta gorna czesc przejsciowki CF na SD ( w sumie to tylko sa plastik) a zyskalbym ten jakos 1mm odchudzenia i wtedy tasma cienko oblepic karte SD by niewypadala od przejsciowki - pomysl spartanski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem żeby zamknąć obudowę, napisałem by obkleić by trzymało się w kupie (nie zamykając),

Używasz jakiegoś nowego wynalazku - nie sprawdzonego adaptera wiec pytanie czy to w ogóle ruszy ....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO troszkę nie opłaca się w iPoda inwestować tak drtogich jeszcze kart/dysków SSD. Powyżej 100 GB jeszcze HDD wystarczy + nie rzucanie iPodem w kolegów.

 

Ja mam takie pytanie poza modami a propos obudowania Toshibki 240-gigowej.

Czy te plecki, które np. RapidRepair albo inne chińskie ibeje oferują w zestawie maja tę samą grubośc co plecki od starego dwutalerzowego iPoda? U znajomych czy na innych złomowiskach by się takie znalazło, a i szybciej i taniej znajdzie się offertę samego dysku, a nie dysku, plecków i jeszcze tych cudownych otwieraczy iPoda, bez których się obejdę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem żeby zamknąć obudowę, napisałem by obkleić by trzymało się w kupie (nie zamykając),

Używasz jakiegoś nowego wynalazku - nie sprawdzonego adaptera wiec pytanie czy to w ogóle ruszy ....

 

Wlasnie jestem pewny iz caly ten tandem dziala - i to nawet z Classic 5th jak i 6th i 7th bo testowalem bez oblepiania - "na luzno" :)

 

Wogole to mnie szlag trafil i kupilem 3 "zestawy" obodow - ogolnie cena jednego £13 - cena 1 zestawu = nowa tylnia i przednia obudowa + Click Whell + to centralne kuleczko

IMHO troszkę nie opłaca się w iPoda inwestować tak drtogich jeszcze kart/dysków SSD. Powyżej 100 GB jeszcze HDD wystarczy + nie rzucanie iPodem w kolegów.

 

Ja mam takie pytanie poza modami a propos obudowania Toshibki 240-gigowej.

Czy te plecki, które np. RapidRepair albo inne chińskie ibeje oferują w zestawie maja tę samą grubośc co plecki od starego dwutalerzowego iPoda? U znajomych czy na innych złomowiskach by się takie znalazło, a i szybciej i taniej znajdzie się offertę samego dysku, a nie dysku, plecków i jeszcze tych cudownych otwieraczy iPoda, bez których się obejdę.

 

Czy ja wiem czy drozej - 128GB SD Kingston jakos 30MB/s kosztowala mnie jakos £35 - a dysk Toshiba....... 80GB £30, 160GB jakos £45.

 

Zatem caly tandem przejsciowek z 128GB kosztowal mnie jakos £40, a sam dysk 160GB £45 - co na moje oko - wychodzi na to samo - bo 128GB jest £5 tansze ale mam jakos 40GB mniej pojemnosci a.......... DLUUUUGA liste zalet takiego zastosowania

 

P.S. Nie trzeba rzucac kolego iPod'em - wystarczy tylko spojzec na dluuuuga list uszkodzonych HDD w iPod na eBay :)

 

Poprostu z iPod z HDD trzeba sie obchodzic jak z jajkiem - a nawet jeszcze DOLIKATNIEJ (bo na dochodzi do tego uwazanie na temperatury)

Edytowane przez the_bart123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej Panowie,

 

Mam mały problem z iPodem Classic 6G. Zamontowałem mu dysk SSD Plextora 128GB przez przez adapter msata-zif i niestety po uruchomieniu mam czerwony krzyżyk. iPod nie jest wykrywany w takim trybie przez komputer. Mogę wejść w "tryb serwisowy", tam mi pokazuje nawet dane dysku typu S/N, FW. Mogę odpalić go w trybie "Disk Mode", iTunes wtedy go wykrywa jako uszkodzonego, odtwarza i uruchamia się ponownie z czerwonym krzyżykiem... Jakieś rady?

Edytowane przez tafit2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności