Skocz do zawartości

Zewnętrzna karta dzwiękowa USB do 350zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa,

Temat morze, wałkowany pewnie z miliony razy jak nie więcej, mianowicie stoję przed zakupem zewnętrznej karty dzwiekowej do laptopa. Dzwięku integry mam już dość, nie żeby był szczególnie uciążliwy dla słuchu ale preferuję ambitniejsze brzmienie, szczególnie, że zamierzam podpiąć lepsze słuchawki. Szukam czegoś do 350zł. Z tego co się zorientoałem wartymi polecenia w tym przedziale są Asus Xonar U7, recenzje na zagranicznych portalach są pozytywne, DAC zbiera szereg pochwał i wyróżnień, drugą pozycją jest FiiO E07K Andes. Zależy mi na dobrym brzmiemiu, a także żeby układ był w stanie napędzić dobre słuchawki o impedancji max 150 omów. Miałem uprzednio Creative X-fi HD USB. Miałbyć to sprzęt na topowych podzespołach - jak na tę cenę - i przyzwoitym wzmocnieniu słuchawkowym - do 300 omów - skonczyło się na tym, że nawet słuchawki od Note 3 zagraly na tym ledwo słyszalnie...Prawde mówiąc mój Note potrafi dać większego "kopa", nie mówiąc juz o integrze biggrin.gif Kartę oddałem, po zakupie pozostał niesmak. Nie chcę popełnić drugiego takiego błędu. FiiO ma podobno najlepsze wzmocnienie i brzmienie w tej cenie, jest to mobilne rozwiązanie, ale podobno nie ma możliwości podłączenia głośników 2.0/2.1. Nie ukrywam, że przydałaby się taka możliwość. Xonar natomiast ma możliwość podłączenia głośników nawet 7.1. W dodatku podobno niezle brzmi i ma przywoite wzmocnienie słuchawkowe. Jak to Panowie z tym jest, który lepszy będzie wybór? FiiO czy U7?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mi dźwięk Fiio po prostu nie odpowiada. Jest jakiś zmulony, i "gra w głowie". Ciężko mi określić co jest nie tak, ale po przesiadce na Sabre U2 jest bajka :) Jedyne co mi się podoba w Fiio to EQ, który działa naprawdę fajnie.

 

To samo jest po podłączeniu do Clipa+ gdy Fiio działa jako AMP - gra bardziej "w głowie" dźwięk jest ciemniejszy i jakby mniej szczegółowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności