Skocz do zawartości

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, Kocira napisał:

@bachankas A jak się słuchawki spisują w elektronice? np: w popularnym NCS itp.

Generalnie słucham mało elektroniki, nieco bardziej agresywnej w stylu Pendulum czy The Prodigy:



i na dodatek The Black Queen jako odskocznia



I jest fajnie, mimo lekkiej Vki nie ma chowania wokali czy gubienia średnicy, wszystko jest na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas Przejrzałem resztę stron i są chwalone co do elektroniki. Jednak zaniepokoiło mnie, że nie nadają się do e-booków (tak pisało kilka osób). Mam rozumieć, że słuchanie na nich jakiś słuchowisk itp będzie nieprzyjemne? Może zadaje głupie pytania, ale nie znam się jeszcze za bardzo ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bachankas napisał:

E-booki to raczej te czytanie :)
Do audiobooków to raczej słuchawki bez wyfocanej średnicy, aczkolwiek ja nie używam audiobooków - nie pomogę.

O dzięki, a jakie słuchawki byś polecił w tej cenie jak mówisz ,,bez wycofanej średnicy''. Obecnie używam SoundMagic E50 i przyjemnie się słucha.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szybkie pytanie.

Czy słuchawki mają możliwość regulacji wysunięcia wtyku?

Na tym zdjęciu http://theheadphonelist.theheadphonelist.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2014/01/RHA-MA750.jpg

wtyk wygląda na całkowicie wsunięty; na drugim http://www.rha.com.pl/images/ma750-3_1.png widać czarną tuleję już za samym wtykiem.

 

Pytam bo posiadam obudowę, która może utrudnić wprowadzenie "jacka" do otworu słuchawek i dobrze aby sama wtyczka będzie odpowiednio odsunięta.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

interesuje mnie wersja bez pilota, czyli z "trójelementowym" pinem. Tu https://farm6.staticflickr.com/5802/20856724672_c710cb8b96_b.jpg taka wtyczka, tym razem z wystającym czarnym "kołnierzem". Wygląda całkiem inaczej niż na pierwszym z moich wczorajszych zdjęć (tu coś podobnego http://www.audioholics.com/headphone-reviews/rha-ma750-in-ear-headphones-review/ma750_cylinder.jpg/image).

 

Czy to są różne wersje słuchawek oznaczonych podobnie, czy można to wyregulować poprzez obrócenie srebrnej tulejki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek długi. Opinie sprzeczne. Nie będę udawał, że przerobiłem go od deski do deski ale może ktoś mimo to odpowie mi na takie pytanie:

Jak grają MA750 względem KZ ZS5? O ZST czytałem ale to jednak inne granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Uuu... to akurat nie dobrze Trzeba będzie zatem sprawdzić. Muszę poszukać sklepu z takimi do odsłuchu. Zastanawiałem się jak to jest z tym napędzeniem słuchawki. Kablowe ponoć lubią prąd, a BT maja akumulator, tzn. że działa to jak głośnik aktywny i napędza je optymalnie?

Czy podłączając do innego źródła np shanling m2s będzie czuć poprawę? Mam dużo niewiadomych bo BT jest dla mnie zagadką i nie wiem czy to dobry kierunek w audio Kabel chyba bezpieczniejszy jeżeli chodzi o jakość dźwięku, ale mniej wygodny do ćwiczeń itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT zrobiło duże postępy. Użytkuje urządzeń głównie audio od kilkunastu lat. Nie ma się czego bać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzje na jakiejś angielskojęzycznej stronie, to ponoć wersja ma750 BT słabo wypadła. Co prawda nie wierze w recenzje, bardziej ufam forumowiczom lub własnym uszom, ale ciężko raczej porównać wersje z kablem i BT bo ta druga jakoś mało popularna mi się wydaje. Nawet mało który sklep je ma w ofercie.
Gdybym miał jacka w tel to brałbym jednak chyba kabel, ale apple wyciął takie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest różnica między BT a kablem ale nie na tyle duża by nie używać BT. Jak będziesz porównywał łeb w łeb to to zauważysz ale przy normalnym słuchaniu nie zwrócisz uwagi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

Na pewno jest różnica między BT a kablem ale nie na tyle duża by nie używać BT. Jak będziesz porównywał łeb w łeb to to zauważysz ale przy normalnym słuchaniu nie zwrócisz uwagi 

A którychś słuchałeś, że tak w ciemno piszesz?
 

45 minut temu, Grafii_ napisał:

Czytałem recenzje na jakiejś angielskojęzycznej stronie, to ponoć wersja ma750 BT słabo wypadła. Co prawda nie wierze w recenzje, bardziej ufam forumowiczom lub własnym uszom, ale ciężko raczej porównać wersje z kablem i BT bo ta druga jakoś mało popularna mi się wydaje. Nawet mało który sklep je ma w ofercie.
Gdybym miał jacka w tel to brałbym jednak chyba kabel, ale apple wyciął takie opcje.

Wg opisów powtarza się, że strojenie wersji BT jest trochę inne, że góra jest dosyć nieprzyjemna, teoretycznie znajdą się lepsze i tańsze doki bezprzewodowe.

 

A nie masz adapter po lightning? To by rozwiązało dużo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem więcej urządzeń BT niż ty znasz ze slyszenia i pisze z własnych doświadczeń a nie czyichś opinii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas nie chce mi się głupio przerzucać słowami. Jesteś teoretykiem i za bardzo wierzysz w słowo pisane. THE END 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności