Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Grafii_ napisał:

Z tego co piszecie to trzeba im dać czasu. Zapuściłem je na noc i dzień żeby sobie pograły, ale na razie bas w nich przeraża. Jest go rzeczywiście bardzo dużo i wali w łeb :( wolałbym żeby był łagodniejszy.
Zastanawiam się tez czy zamiana iP7 na jakiegoś grajka (do 1tys.) przyniosłaby wymierny efekt?

Nie oczekuj, że nagle się staną spokojne i potulne.
Możesz grzać i słuchać, ale chyba zmieniając słuchawki prędzej osiągniesz pożądany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... szok!!! Napisze bo może komuś się przyda.

Cały czas zastanawiałem się jakim cudem rha tak słabo gra, skoro tyle osób chwaliło te słuchawki. Podpowiadaliście żeby spróbować podłączyć do czegoś innego niż telefon... i przypomniało mi się że mam ale tylko starego Samsunga Galaxy S3... i.... (pisze na gorąco) jestem w szoku!!!

Samsung gra lepiej na oryginalnych słuchawkach od apple earpods, niż iPhone 7 na rha ma750i.

 

Najpierw aerpods...

W applu wszystko gra ściśnięte na środek głowy, zero stereofoni, jeden wielki bigos. Bas dominuje. Jednym słowem kupa.

W Samsumgu jest taka stereofonia, przestrzeń i równowaga tonalna ze aż ogłupiałem. Basu jest tyle ile ma być, gra to co najmniej o klasę lepiej i to wszystko na słuchawkach earpods!! Naprawdę dużo, dużo lepiej niż na jabłku.

 

No to myśle podłączę rha... o proszę... odrazu bas się uspokoił, tzn jest ale jaki fajny!!! Nie wali w czachę jak na dyskotece, tylko przyjemnie „mruczy”, średnica i wokale super zero wycofania, nie ma tego koca co w applu o którym pisałem we wcześniejszych postach, stereo rewelacja, efekty 3D takie że aż mnie ciarki przeszły. Dźwięki dochodzą z różnych stron, czuć przestrzeń i poukładanie całości. Aż chce się słuchać, naprawdę przyjemnie i nie męcząco, mięciutko, to mi się podoba. Wiec jednak się da na przenośnym sprzęcie

 

Jak dla mnie to jestem już pewny że iPhone 7 to gowno nie grajek. Szajsung odstawia go w przedbiegach, to całkiem inna liga (w kwestii grania).

 

Wszystko pisze niemalże na gorąco. Wszystkie odsłuchy tylko na tidal hifi. Nie twierdze że szajsung to najlepszy grajek, ale po takim czasie grania na jabłku, nie mogłem uwierzyć ze może być taka różnica (na sprzęcie mobilnym). Dla posiadaczy appla... lepiej zmieńcie telefon niż słuchawki. Większy efekt jest na S3+earpods, niż iP7+ma750i bynajmniej stereofonią i przestrzenią.

 

Teraz muszę poszukać grajka do rha, bo leciwy s3 ledwie ciągnie tidala i czasami się przycina. Co byście proponowali do 750ek? Z tidal na pokładzie raczej będzie ciężko chyba?

 

P.S.

Tylko nie proponujecie nowszych szajsungow bo telefonu na androidzie nigdy nie miałem i nie chce mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze, kwestia synergii, iPhone lepiej zagra z innymi słuchawkami, Samsung z innymi. Ważne, że znalazłeś remedium dla siebie.

Ze streamingiem krucho, zostają grajki na Androidzie.

Jest np. opcja taka, że kupujesz Shanlinga M1 albo Cayina N3 I streamujesz muzykę że smartfona po BT - telefon widzi grajka jak urządzenie multimedialne, a do grajka wpiete słuchawki.

 

Ale funkcjonalnie I tak najlepszy będzie smartfon, jeżeli Ci zależy na Tidalu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Shanling M2s by się tu zgrał? Ma ponoć więcej mocy to mógłby być opcją na przyszłość do innych słuchawek.

Posłucham i za kilka dni napisze na spokojnie swoje uwagi, ale jak narazie różnica jest gigantyczna. Tu nie chodzi o niuanse, tylko o fundamenty. To całkiem inne granie. A tak zawsze negowałem szjsungi (jako telefony), aż głupio teraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te doki dużo mocy nie potrzebują. Sam słucham z M1 I na high gain na mieście 40-45/100 używam, a mi jeszcze wyrównywanie głośności przycisza muzykę.


M2s sam z siebie jest bardziej basowy od M1 i z tymi dokami dla mnie jest za dużo dołu, choć dobrze brzmiącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich słucham wyjściowo z telefonem Meizu Mx4 PRO. Bardzo zgrany duet. Ogólnie ten telefon to wg. mistrzostwo jeśli chodzi o "telefonowe" sq w rozsądnej cenie. Używany można dostać za jakieś 500 ziko. Gra kapitalnie ze świetną holografią, z 750 to sama przyjemność jeśli ktoś lubi neutralne granie ze szczegółową i szeroką sceną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze, kwestia synergii, iPhone lepiej zagra z innymi słuchawkami, Samsung z innymi. Ważne, że znalazłeś remedium dla siebie.
Ze streamingiem krucho, zostają grajki na Androidzie.
Jest np. opcja taka, że kupujesz Shanlinga M1 albo Cayina N3 I streamujesz muzykę że smartfona po BT - telefon widzi grajka jak urządzenie multimedialne, a do grajka wpiete słuchawki.
 
Ale funkcjonalnie I tak najlepszy będzie smartfon, jeżeli Ci zależy na Tidalu.
Ja właśnie zacząłem korzystać tak jak pisze@bachankas telefon plus M1 po bluetooth, rewelacja :)
(Ciekawostka - gęsta sieć trakcji dla trolejbusów mocno zakłóca pracę bt)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, donpedro1979 napisał:

Ja właśnie zacząłem korzystać tak jak pisze@bachankas telefon plus M1 po bluetooth, rewelacja :)
(Ciekawostka - gęsta sieć trakcji dla trolejbusów mocno zakłóca pracę bt)

BT jest formą fal elektromagnetycznych, a przewody tworzą pole elektromagnetyczne, więc zakłócają łączność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki_w1 proponuję powtórkę z fizyki szkoła średnia. Tam ci lepiej wytłumaczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dziś na iPhone 5S i tam nie ma tego problemu z brakiem stereofonii i ściśnietą sceną co w iP7. Zarówno przez złącze jack 3,5 mm jak i Lightning. Nie wyczuwałem się w szczegóły, ale gra podobnie do Galaxy S3.
Różnica jest bardzo duża między iP5s oraz iP7, na niekorzyść iP7. W necie nie znalazłem nic żeby ludzie na to narzekali. Może mam felerny egzemplarz telefonu :( Jeszcze nie wiem jak, ale muszę to jakoś zweryfikować i może oddać tel na reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać ze chyba stary i głupi już jestem ;) Okazało się ze miałem jakieś ******ły poustawiane w konfiguracji telefonu. Nie wiem czy to efekt niedawno podłączanej słuchawki bluetooth, w każdym razie po przywróceniu ustawień telefon gra znacznie lepiej. Podobnie do S3. W iP7 wokale są bliżej i lepiej słychać np. oddech, w S3 wokal jest lekko odsunięty, ale dzięki temu trochę lepiej słychać rozlokowanie dźwięków na scenie. Nieco inny jest tez bas, w jabłku wydaje się on nieco bardziej dynamiczny, nie ma go więcej ale wydaje się mieć większego kopa. Różnice nie są duże ale odczuwalne. Które granie lepsze? Nie podjąłbym się oceny. Oba maja w sobie coś... wydaje mi się że jabłko jest nastawione nieco bardziej na rozrywkowo-muzykalne granie, na pierwszy rzut ucha wydaje się lepiej niż na S3, bo średnica jest mniej wycofana. Jednak S3 wydaje się grać bardziej kulturalnie, mniej efekciarsko ale interesująco. Jedyna rzecz to w S3 bardziej słychać szumy na początku/końcu utworu. Ale czy to go neguje? Moim zdaniem nie, to trochę jak namiastka grania ze starego gramofonu, ma swój klimat.
Pod względem wygody jabłko bije starego samsunga choćby automatycznym wyłączaniem muzyki przy odłączeniu słuchawek, o płynności działania nawet nie mówię, ale to pare lat różnicy w sprzęcie. Pod względem grania S3 może się podobać, bynajmniej mi :).
Przez to całe zamieszanie z tel, przez przypadek udało min się porównać brzmienie 2 tel, na co normalnie pewno bym nie wpadł, z racji ze ten drugi wydaje się być mocno przestarzały.
Teraz nabrałem apetytu na odsłuch jakiegoś fajnego plajerka przenośnego, choć sam nie wiem czy się zdecyduje bo chciałbym chyba z tidal na pokładzie. Na siłownie tidal jest bardzo wygodny, a te słuchawki głównie tak chce wykorzystywać, chyba ze jakość grania to zrekompensuje to oleje tidala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 1.09.2015 o 15:57, Vaiet napisał:

T10 posłucham, jak będę miał iModa, bo podłączanie ich pod Z2... no cóż :D

Poza tym zapomniałem dodać, że MA750 lubią prąd. Jak wrzuciłem Hi-Gain na wzmaku, to dosłownie urosły brzmieniowo do postaci giganta :D

 

Hej, chce je zakupić tylko że u mnie źródłem będzie fiio btr1 - myślicie że dadzą radę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Powróciłem przedwczoraj do RHA T20. Z Fiio BTR3. Już zapomniałem jak fajnie grają te słuchawki. Potrzebują napędu, grają elektronikę lekko twardo, wyrażnie rysują dżwięk. 

Całkiem miło. Jak to u mnie - ciężko tipsy dobrać. Obecnie lecę na średnich "Sony" z zieloną tulejką (oraz na Biflange z kompletu). No i kabel ciężki (za to mocny) i ciut za długi, taki gumiasty. Póżniejsze CLki miały śliczny kabel pleciony. Za to wymagały naprawdę dobrego "napędu"

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2018 o 16:36, majmaj napisał:

Jedynie muszę skrócić troszkę kabel, ktoś się orientuje czy mini jack jest rozkręcalny? Bo nie chce na siłę próbować. 

 

Wtyk jest zalewany. A metalowa obudowa montowana na wcisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności