Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie etui od RHA nie spełnia swojej roli - jest za cienkie przez co dobrze nie ochrania słuchawek. Polecam to od Mee M6, które kolega wstawił wyżej. Fajne, twarde.

Edytowane przez Weird_O
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te od Meeaudio M6Pro są bardzo porządne mam 2 sztuki dodatkowe oprócz tego od M6Pro. Można oprócz słuchawek wiele rzeczy zabrać. Polecam 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wersje MA750i. Słucham ich co prawda dopiero kilka godzin, ale na razie nie specjalnie mi podeszły. Tyle pochlebnych opinii użytkowników, recenzji, itp., a wg mnie dupy nie urywają.

Może po kolei.... porównuje je tylko do standardowych eatpods apple oraz stacjonarnego sprzętu audio. Do napędzania iPhone 7.
Pierwsze minuty słuchania i od razu słychać dużo lepszą separacje dźwięku niż w słuchawkach apple, tam wszystko grało w kupie, jeden wielki bigos, tu jest pod tym względem dużo lepiej, ale kompetnie zero niskich tonów... o co kaman myśle? Jak to ma być to dobre granie to nie dla mnie. Po 2 min okazało się że trzeba je mocniej wcisnąć w uszy :)... odrazu lepiej, pojawiły się niskie tony. No.... teraz jest cały zakres. Cały czas słuchałem na ok 40% głośności z tel. Po kilkudziesięciu minutach podkręcam głośność do ok. 60% i jestem w szoku jak to wali basem. O rany myśle, niby super, ale zaraz stracę bębenki w uszach :) Kurczę to chyba znowu nie dla mnie.... Hmmm... może trzeba im dać trochę czasu myśle. Po kilku h słuchania wszystko się bardziej wyrównuje i tonalnie niby ok, ale....
Gra to niby ok, nie brakuje ani basu, wokal dużo lepiej i bezpośredniej niż w earpods’ach, lepsza separacja wszystkich dźwięków nie ma takiego bigosu, nie gra to tak ściśnięte w głowie jak earpodsy. Tonalnie ok. Wszystko niby ok, ale....
Jak dla mnie to mało realistycznie i przede wszystkim mało muzykalne to gra. Słuchanie muzyki nie wciąga i nie angażuje tak jak by się tego oczekiwało. Od po prostu zwykle granie bez jaj. Tutaj stacjonarny sprzęt audio rozkłada to granie na łopatki. Nawet earpodsy pomimo swoich wszystkich wad starają się grać przyjemniej i muzykalniej. RHA grają jak dla mnie trochę przymulenie, jakby trochę z za koca. Przypomina mi to stare głośniki audio itp.
Powiedzcie mi proszę gdzie jest problem?
1. Taki urok tych słuchawek?
2. Potrzebują więcej czasu na wygrzanie?
3. IPhone to za słaby grajek do nich?
4. A może coś jeszcze innego? Ale co?

Proszę o podpowiedz. Nastawiałem się na przyjemne granie. Wszystkie odsłuchy na standardowych gumkach które są oryginalnie. Nie zmieniałem na inne. Te nawet pasują, choć sam sposób noszenia tez dla mnie jest kompletną nowością i mało wygodnie i przyjemne jest to wciskanie słuchawek do uszu :). Czuję się jak z korkami w uszach, ale do tego można się raczej przyzwyczaić. Po paru minutach jest ok. Nigdy nie miałem słuchawek takiej konstrukcji. Te od apple pod względem wygody są dużo lepsze, ale nie tłumią tak jak te od otoczenia. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie trochę czasu na adaptację własnego słuchu.

One bardziej subbasem niż midbasem grają, to może sprawiać wrażenie małego wykopu + to jednak Vka, może potrzebujesz słuchawek z mniej schowaną średnicą.

Pytanie również o zgranie ze źródłem. Z M1, który sam z siebie ma mało basu, zgrywają się dobrze. Trochę mi w tych dokach czystości sopranów brakuje, ale nie powiedziałbym, że grają bez jaj.

Spróbuj posłuchać ich z innym źródłem, podłącz do stacjonarki i sprawdź, czy tak samo to brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała uwaga. Przetwornik w MA750 jest na tyle specyficzny, że potrafi się układać ponad 250h, o czym było już pisane w internetach. Potrafią wręcz zmienić się do tego stopnia w trakcie wygrzewania, że bas w nich zrobi się oszczędny i suchy, żeby potem wrócić ze swoją mocą. Niemniej są to słuchawki chłodne w brzmieniu, więc jeżeli szukasz ciepełka, miękkości i muzykalności, to nie znajdziesz tutaj tego w takiej formie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Niemniej są to słuchawki chłodne w brzmieniu, więc jeżeli szukasz ciepełka, miękkości i muzykalności, to nie znajdziesz tutaj tego w takiej formie.

 

Chyba właśnie tego bym chciał, miękkości i muzykalności z lekkim ociepleniem jak to ładnie ująłeś. Nie jestem audiofilem, dlatego wole raczej proste wciągające granie. Jakie zatem słuchawki proponujesz do sprawdzenia?

 

Do stacjonarki nie podłączę bo nie mam wzmacniacza słuchawkowego :( Innych źródeł nie mam poza stara Sansa ma mp3 z przed 10 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RHA bardzo walą basem :/
Słuchanie w nich jest męczące jak dla mnie niestety.
Ale cały czas daje im szansę, grały dopiero z 20 godzin.
Czekam teraz na M1 ciekawe czy poczuje różnicę (teraz grają z Xiaomi Redmi 3s)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RHA bardzo walą basem :/
Słuchanie w nich jest męczące jak dla mnie niestety.
Ale cały czas daje im szansę, grały dopiero z 20 godzin.



Ja nie odczuwam żeby basu było za dużo. Może to kwestia źródła? A może moje się jeszcze nie rozkręciły bo grały na razie z 5-8h. Tonalnie jest całkiem ok, przestrzeń całkiem fajna, ale jak dla mnie to one grają jakoś mało muzykalnie, trochę bez życia. Może to tez wina źródła - iPhone 7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać im te 20-30 h choćby i można coś osądzić. One są basowe, tego się ukryć nie da. Jak ma się i źródło basowe, to to męczyć potrafi.
 

1 godzinę temu, Grafii_ napisał:

Ja nie odczuwam żeby basu było za dużo. Może to kwestia źródła? A może moje się jeszcze nie rozkręciły bo grały na razie z 5-8h. Tonalnie jest całkiem ok, przestrzeń całkiem fajna, ale jak dla mnie to one grają jakoś mało muzykalnie, trochę bez życia. Może to tez wina źródła - iPhone 7.

 

Muzykalne to są na pewno, może potrzeba Ci średnicy mniej schowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Muzykalne to są na pewno, może potrzeba Ci średnicy mniej schowanej.


Przyznam że nie znam się, po prostu słucham, z muzyki dobry nie byłem :), ale może o średnice chodzi. Mój wzmacniacz stacjonarny kładzie raczej nacisk na średnice więc może za bardzo się przyzwyczaiłem do takiego grania.
Skoro piszecie ze bas się poprawia po wygrzaniu, to pytanie czy średnie tez? :) Zastanawiałem się nawet czy mogę je oddać (zakup internetowy), ale chyba nie bo je rozpakowałem ;) Z drugiej strony wyglądają na super wykonane i aż szkoda oddawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grafii_ napisał:

Przyznam że nie znam się, po prostu słucham, z muzyki dobry nie byłem :), ale może o średnice chodzi. Mój wzmacniacz stacjonarny kładzie raczej nacisk na średnice więc może za bardzo się przyzwyczaiłem do takiego grania.
Skoro piszecie ze bas się poprawia po wygrzaniu, to pytanie czy średnie tez? :) Zastanawiałem się nawet czy mogę je oddać (zakup internetowy), ale chyba nie bo je rozpakowałem ;) Z drugiej strony wyglądają na super wykonane i aż szkoda oddawać.

 

Dużo się pisało, że trzeba swoje "wygrzać". Ja słyszałem jakąś poprawę. Generalnie najlepiej by było posłuchać paru par, żeby jakieś odniesienie mieć, bo inaczej można tylko zgadywać, co się kryje za "mało muzykalnie".
Jeżeli zamówiłeś i opłaciłeś przez internet, to masz te 14 dni na zwrot i co najwyżej od kwoty zakupu odliczą jakiś procent z racji rozpakowania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tak: mialem okazje sluchac 750 w salonie kortlanda, nowki sztuki i porownac je z moimi, ktore kupilem uzywane, z przebiegiem grubo ponad 200h. To bylo jak sluchanie innych sluchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Weird_O napisał:

To ja powiem tak: mialem okazje sluchac 750 w salonie kortlanda, nowki sztuki i porownac je z moimi, ktore kupilem uzywane, z przebiegiem grubo ponad 200h. To bylo jak sluchanie innych sluchawek.

Ja cały czas je w uszach miałem, więc może skalę różnic mam inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to trzeba im dać czasu. Zapuściłem je na noc i dzień żeby sobie pograły, ale na razie bas w nich przeraża. Jest go rzeczywiście bardzo dużo i wali w łeb :( wolałbym żeby był łagodniejszy.
Zastanawiam się tez czy zamiana iP7 na jakiegoś grajka (do 1tys.) przyniosłaby wymierny efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności