Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RHA MA750


Rekomendowane odpowiedzi

Fatso zrecenzował model RHA T10i. Chyba najbardziej kontrowersyjny model tego producenta

http://audioivoodoo.blogspot.com/2017/01/rha-t10i.html

 

Pamiętam,że Ci co go słyszeli , nie radzili o kupować. Lepiej jest z modelem T20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko do osób, które słuchały tych słuchawek na xduoo x2 i xduoo x3. Czy różnica jest na tyle duża, że uzasadnia przesiadkę na x3?

Niedawno kupiłem rha i z xduoo x2 grają fajnie ale zastanawiam się nad upgradem grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potestowałem dzisiaj CL1. Nie powiem - podchodziłem do nich z dużymi nadziejami. Etymotici już mi się trochę znudziły i miałem chrapkę zrobić sobei prezent w postaci nowych RHA. Mój dotychczasowy kontakt z RHA zakończył się na starych 750-siątkach, które wpadły w moje ręce w zasadzi przypadkiem :) Całkiem lubiłem te słuchawki. Natomiast wracając do CL1, których słuchałem niewygrzanych:

  • Nie potrafią oddać energii nagrania w akekwatny sposób. Imho kompresują dynamikę i to ich największa wada!
  • Etymotici to przy nich szczyt finezji w zakresie średnicy (imho najwazniejsze pasmo). Genezy probelmu upatruje w spartaczonej zwrotnicy.
  • Bardzo przestrzenne i eteryczne granie, które czasem robi wrażenie, ale jednocześnie jest tak nienaturalne, że nawet nie wiem od czego zacząć... Generalnie lubię żywiołowe granie z pazurem, ale tutaj ta żywiołowość jest ograniczona w dynamice i jakby pociągnięta kremem na samej górze. Pazura na wyższej średnicy brak.
  • Imho przetworniki są ze sobą niepoprawnie zsynchronizowane. Zwrotnica do poprawki?
  • Słuchawki wymagają w pytę prądu! Dosadną głośnośc uzyskałem na Mojo na 3/4 skali, a to bardzo dużo - tym samym proądowo nalezy uznać je za wymagające. Jak na doki - bardzo wymagające.
  • Na niewygrzanym egzeplarzu bas był trochę mułowaty, ale to normalne dla przetwornika dynamicznego. Zostałem zapewniony, że ten aspekt ulega poprawie z upływam czasu.
  • Słuchawki wyknane są wzorowo, są też bardzo ładne i jak to u RHA - bardzo wygodne.

Słuchane na Chord Mojo.

 

Nie mam pojęcia kto skusi się na zakup. Bardzo dziwny produkt :) Imho dużo dziwniejszy niż słuchawki Audioquesta.

Większość z powyższych wad rónei dobrze może ustąpić w trakcie wygrzewania. Czort wie. Będę zachodził do Audiomagic jeszcze raz, aby posłuchać egzeplarza z kilkutygodniowym przebiegiem; ale to później.

 

 

Dajcie znać co myślicie. Czy tylko mi te słuchawki wydają się mocno dziwaczne :>?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś miał okazję posłuchać i podzieli się wrażeniami na temat CL-750? Jakie są główne różnice względem MA-750? Czy CL faktycznie potrzebują wzmacniacza, żeby pokazać na co je stać?

Szukajcie a znajdziecie : http://forum.mp3store.pl/topic/144722-sluchawki-dokanalowe-rha-cl750/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria CL wymaga wzmacniacza, albo odtwarzacza z dużym zapasem mocy. Do CL-750 sugerował bym coś na poziomie przynajmniej FiiO A5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tu : http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1095-s%C5%82uchawki-rha/&do=findComment&comment=4903


Seria CL wymaga wzmacniacza, albo odtwarzacza z dużym zapasem mocy. Do CL-750 sugerował bym coś na poziomie przynajmniej FiiO A5.

Combo AK300/AK380 . AK300 samotny już mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze tu : http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1095-s%C5%82uchawki-rha/&do=findComment&comment=4903

Seria CL wymaga wzmacniacza, albo odtwarzacza z dużym zapasem mocy. Do CL-750 sugerował bym coś na poziomie przynajmniej FiiO A5.

Combo AK300/AK380 . AK300 samotny już mniej...

 

Tylko ile kosztuje takie combo Lord? xD Kilkukrotnie przekracza wartość samych słuchawek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś miał okazję posłuchać i podzieli się wrażeniami na temat CL-750? Jakie są główne różnice względem MA-750? Czy CL faktycznie potrzebują wzmacniacza, żeby pokazać na co je stać?

 

Szukajcie a znajdziecie : http://forum.mp3store.pl/topic/144722-sluchawki-dokanalowe-rha-cl750/

Dzięki, temat już się trochę rozjaśnił. Warto by było nich posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorwałem swoje MA750. Zanim jeszcze odpakowałem to było WOW!. Opakowanie i wyposażenie świetne. 
Jedyna zmiana to tipsy na duże. Seal złapany momentalnie. Wygoda niesamowita, obecność czegoś w uchu wychwycam dopiero przy ruchu szczęką (jak sobie ziewnę na przykład). Zauszniki jak przyklejone. Splitter mógłby być nieco wyżej, ale nie przeszkadza to, bo i tak słuchawki bardzo dobrze trzymają się uszu, w razie czego jest klips. Izolację przetestuję, jak na miasto wyjdę.

Dopiero zaczynam ich słuchać - z Xduoo X3, docelowo Shanling M1 - więc muszę dać czas na wygrzanie sprzętu i ucha, ale trzy rzeczy rzuciły mi się względem KZ ZST i Urbanfunów:

  • zdecydowanie równiejsze i bardziej dynamiczne granie, perkusja ma znacznie więcej mocy, wokale nie chowają się, jest mięcho, choć trochę nasiąkłem stylem bardziej V-kowym, więc muszę dać sobie czas na adaptację, ale jest świetnie już teraz
  • W przeciwieństwie do KZ i UF istnieje scena. Zdecydowanie bardziej wszerz niźli wgłąb, ale kojarzy mi się z koncertami w dużych salach/otwartych teremach plenerowych, słucham w większości metalu, więc taka prezentacja bardzo mi odpowiada

Reasumując, chyba wszystko, co wymieniłem, pokrywa się w recenzji Evila. Jego recenzja mnie zachęciła i sprawdziła się w 100%. @EvilKillaruna zasłużyłeś na kratę browarów. Jak jeszcze siądzie Shanling, to dosyłam parę flaszek!

P.S. Dopiero zauważyłem przy spitterze taki mały elemencik, którzy można przesunąć w górę i "spiąć" kable wyżej, rewelka!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas - jak oceniasz kabel ? Mocny, krzepki, ale trochę gruby.  Kolor też mógłby być lepszy. W T20 kabel jest podobny ale nieco cieńszy i czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

@bachankas - jak oceniasz kabel ? Mocny, krzepki, ale trochę gruby.  Kolor też mógłby być lepszy. W T20 kabel jest podobny ale nieco cieńszy i czarny.

Kabel mi pasuje, gruby jest, więc wydaje się solidny i mocny, ale nie jest sztywny, nie ma też problemu mikrofonowania. A kolor to kwestia gustu :P
Jedynie pakowanie niefortunne i faktycznie od nowości zagięcie kabla jest w 2-3 miejscach, ale to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności