Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rock Progresywny


kamokeg

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam dość daleko, więc jeśli będę się chciał wybrać to pewnie pozostaje szukanie noclegu - bo nie dysponuje własnym środkiem transportu.

Ale ktoś w komentarzach na fb wrzucił zdjęcie sali we Wrocławiu, dla mnie bomba:

 

https://www.flickr.com/photos/lulek/20366693042

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Niedawno muzycznym światkiem wstrząsnęła informacja o śmierci Piotra Grudzińskiego, gitarzysty (czasem) progresywnego zespołu Riverside. Dzisiaj odeszła prawdziwa legenda progresywnego rocka, Keith Emerson... Uhonorujmy tego genialnego muzyka chwilą wypełnioną dźwiękami słynnego utworu jego zespołu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I takie "single" promujące płytę to ja rozumiem:

Ewidenitnie dam szansę tej płycie. O zespole słuszałem nie raz, ale jakoś tak nie po drodze nam było. Tym razem zdecydowanie przyciągnęli moją uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się od dawna już boję ich nowych płyt

Powiem Ci, że byłem na ich trzech pierwszych koncertach w Polsce jeszcze z Portnoyem i nie żałuję, on do nich pasował. Nowy bębniarz niestety nie udźwignął obowiązków poprzednika, jest mniej zróżnicowany- tak w skrócie.

A jakość nagrywania, szczególnie perkusji na nowych płytach jest żenująca... Plastik...

"Scenes from a memory" to ich najlepsza IMO płyta, muzycznie, tekstowo i jakościowo- jeśli chodzi o nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo. Pomęczyłem chwile to ich nowe dzieło i zdecydowanie odpuszczam sobie zakup. Czy to najsłabsza ich płata? Moim zdaniem tak.

 

Za to nabyłem dziś płytę Flower Kings - Banks Of Eden i jestem więcej niż zadowolony. Koniecznie w wersji 2CD bo te dodatkowe 4 utwory warte są by je posiadać i słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Może być ciekawie, ale z progresywnym rockiem to ma mało wspólnego. Te wszystki ayreony i jego kopie to taka "epicka" wersja neo prog rocka i prog metalu...

 

Całkiem dobry progresywny album z tego roku (ciekawostka: wokalista był rozważany w latach 90. jako głos Genesis):

 

W tym roku ciekawie prezentuje się także iamthemorning (Chark and Coal to IMO "jak brzmiałoby spokojniejsze King Crimson z damskim wokalem").

 

A dla miłośników wariactwa, co powiecie na połączenie rocka, jazzu, ska, funku, King Crimson i wokalu a'la Michael Jackson?

 

A wracając do tematu dobrych progresywnych płyt z lat 2000+, to przypomniało mi się przy robieniu porządków, że Magma wydała swoje K.A. w 2004 roku i był to całkiem dobry album, prawda? :)

Edytowane przez miki_w1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Co sądzicie o nowym kawałku Opeth? Są elementy rocka progresywnego lat 70. i 80., ale odnoszę wrażenie że jakoś gorzej to wypada zarówno od eksperymentalnego "Heritage", jak i bardziej przystępnego "Pale Communion". Ale kto wie, może zaskoczą i nagrają mimo wszystko dobry, czwarty progresywny album w swojej karierze :)

 

Swoją drogą, każdy z tych rockowych albumów skierowany jest do fanów innego grania progresywnego:

Damnation - przestrzenne, spokojne, melodyjne granie, lżejszy King Crimson, późniejsze Pink Floyd

Heritage - muzyczne szaleństwo z momentami spokoju, sporo eksperymentów (genialny Haxprocess), generalnie stary dobry KC i wczesny PF

Pale Communion - połączenie wcześniejszych z Goblinem

Nowy album: ??? Czyżby Pale Communion połączone z metalem??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe granie , miks prog rocka ,post- metalu , goth , wydali dwa albumy ( wcześniejszy zawiera elementy nawet post-blacku )

Full album (tutaj drugi bardziej przystępny wg.mnie , praktycznie bez scream wokalu):

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności