Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Daphile - dystrybucja linux pod hi-fi PC Audio


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Daphile.
Po zalogowaniu się na konto mysqueezebox znika mi zakładka "my apps".
Próbowałem włączać i wyłączać aplikacje na koncie oraz aktywować i wyłączać pluginy.
Przywróciłem ustawienia i testowałem na daphile-16.07-x86_64.iso oraz daphile-16.07-x86_64-rt.iso

Jak wyloguję się z mysqueezebox (podając złe dane) to znowu widzę zakładkę "my apps".

Próbuję ogólnie odpalić Spotify i Tidala.
Odtwarzanie plików i radia internetowego działa ok.

W tych logach które znalazłem w rónych miejscach w interfejsie www nie znalazłem nic co mogło być wskazówką co się dzieje.

Na stronie mysqueezebox po zalogowaniu przez daphile nadal nie widać żadnego urządzenia chociaż interfejs reaguje na dobre/złe hasło.

Update:
Dzisiaj wszystko ruszyło i nie jestem pewien czemu :P
Przełączyłem poziom logów w kilku miejscach i wgrałem pierwsze pliki z muzyką.
Patrzę a tu ruszyło i widać spotifi i tidal :D

Przed tym zaliczyłem 4 wersje daphile i tonę dziwnych ustawień bez efektu.

Może być to kwestia braku obsługi pustej biblioteki na urządzeniu ale to bardzo palcem po wodzie pisane zgadywanie.

Działa gra i buczy tak jak trzeba.

Edytowane przez szczurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iso i486, instrukcje są jak zrobić bootowalny pen

 

mi niestety spotify nie wdaje dźwięku a instrukcji na to nie ma :/

 

Trzeba włączyć 3rd Party Spotify Plugin. Niestety na Daphile coś nie chce łączyć. Pod innymi systemami działa.

Używam bety z grudnia jak coś.

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

iso i486, instrukcje są jak zrobić bootowalny pen

 

mi niestety spotify nie wdaje dźwięku a instrukcji na to nie ma :/

 

Trzeba włączyć 3rd Party Spotify Plugin. Niestety na Daphile coś nie chce łączyć. Pod innymi systemami działa.

Używam bety z grudnia jak coś.

 

jest już oficjalna wtyczka

mam konto ustawione, zalogowane, daje play i lipa pasek idzie dźwięku niet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

iso i486, instrukcje są jak zrobić bootowalny pen

 

mi niestety spotify nie wdaje dźwięku a instrukcji na to nie ma :/

Trzeba włączyć 3rd Party Spotify Plugin. Niestety na Daphile coś nie chce łączyć. Pod innymi systemami działa.

Używam bety z grudnia jak coś.

jest już oficjalna wtyczka

mam konto ustawione, zalogowane, daje play i lipa pasek idzie dźwięku niet

Pasek dźwięku idzie cały czas czy tylko 5 sekund?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

iso i486, instrukcje są jak zrobić bootowalny pen

 

mi niestety spotify nie wdaje dźwięku a instrukcji na to nie ma :/

Trzeba włączyć 3rd Party Spotify Plugin. Niestety na Daphile coś nie chce łączyć. Pod innymi systemami działa.

Używam bety z grudnia jak coś.

jest już oficjalna wtyczka

mam konto ustawione, zalogowane, daje play i lipa pasek idzie dźwięku niet

Pasek dźwięku idzie cały czas czy tylko 5 sekund?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

sekunda i przeskakuje do następnego utworu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ten Spotify Protocol Handler. Oprócz tego włączony plugin Spotify 1.0. 3rd wyłączony.

 

EDIT: Jeśli ten nowy plugin jest aktywny to nie działa odtwarzanie mp3/flac z dysku USB :) Brak dźwięku...

Edytowane przez paatos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa ten Spotify Protocol Handler. Oprócz tego włączony plugin Spotify 1.0. 3rd wyłączony.

 

EDIT: Jeśli ten nowy plugin jest aktywny to nie działa odtwarzanie mp3/flac z dysku USB :) Brak dźwięku...

no to jasne

coś piszą że używają właśnie wtyczki nieoficjalnej cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z Daphile.

Po zalogowaniu się na konto mysqueezebox znika mi zakładka "my apps".

Próbowałem włączać i wyłączać aplikacje na koncie oraz aktywować i wyłączać pluginy.

Przywróciłem ustawienia i testowałem na daphile-16.07-x86_64.iso oraz daphile-16.07-x86_64-rt.iso

 

Jak wyloguję się z mysqueezebox (podając złe dane) to znowu widzę zakładkę "my apps".

 

Próbuję ogólnie odpalić Spotify i Tidala.

Odtwarzanie plików i radia internetowego działa ok.

 

W tych logach które znalazłem w rónych miejscach w interfejsie www nie znalazłem nic co mogło być wskazówką co się dzieje.

 

Na stronie mysqueezebox po zalogowaniu przez daphile nadal nie widać żadnego urządzenia chociaż interfejs reaguje na dobre/złe hasło.

 

Update:

Dzisiaj wszystko ruszyło i nie jestem pewien czemu :P

Przełączyłem poziom logów w kilku miejscach i wgrałem pierwsze pliki z muzyką.

Patrzę a tu ruszyło i widać spotifi i tidal :D

 

Przed tym zaliczyłem 4 wersje daphile i tonę dziwnych ustawień bez efektu.

 

Może być to kwestia braku obsługi pustej biblioteki na urządzeniu ale to bardzo palcem po wodzie pisane zgadywanie.

 

Działa gra i buczy tak jak trzeba.

Edit, nieaktualne to co napisałem, po rozmowie z Kolegom z forum, dowiedziałem się że przy każym przelogowywaniu się na inne konto trzeba zresetować w (daphile) player (odtwarzacz) by był widoczny w mysqueezbox, i wtedy w ustawieniach na w/w stronie już możemy działać by pojawiło się apps.

Edytowane przez Cesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
49 minut temu, grisza_1982 napisał:

Witam, czy Daphile postawiony na terminalu HP 5740 zobaczy DAC po USB oparty na układzie XMOS?

Do Windy potrzebne są dodatkow sterowniki itd.

Chce wymienić DAC i zastanawiam się czy Daphile nie będzie miał z nim problemu.

wyjątek stanowi dac80 który coś ma kiepską funkcjonalność jeżeli chodzi o sterowniki, poza tym innych problsmów z xmosem nie zaobserwowałem, wpinasz w terminal i tyle w Linuksie.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

LOGITECH



 

The Spotify integration will be completely removed from the Squeezebox and UE Smart Radio speakers on July 20th, 2017.

https://support.spotify.com/us/listen_everywhere/on_speaker/why-cant-i-use-the-spotify-app-on-my-speaker/

 

No to sobie posłuchałem Spotify.

Dla mnie mocno szokująca wiadomość :o 

 

Jedyna szansa, że będzie działać tak jak wcześniej - na wtyczce ickStream.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Z racji iż jest to moja pierwsza wiadomość na Forum, chciałby wszystkich powitać.

Przeczytałem wiele wątków o Daphile , postawiłem system na terminalu (HP 610) wszystko śmiga znakomicie.
Mam pewien problem, posiadam trochę płyt CD-R które stanowią kopię/backup oryginałów. Oryginały dość dawno były zrzucane EACkiem a następnie nie pamiętam już jakim programem.
Część tych oryginałów straciłem. Problem polega na tym , że wspomniane płyty CD-R Windowsowy Media Player
rozpoznaje bez problemu (tytuł, wykonawca) natomiast gdy chciałem je zrzucić do plików pod Daphile widnieją jako
nieznany wykonawca i nieznany tytuł. Po wpisaniu prawidłowych nazw plików i folderów w menu Dapchile płyt nie widać. Co zrobić żeby wspomniane płyty po "zripowaniu" pojawiły się na liście tytułów ??

Jest jeszcze jeden problem , nie mogę w żaden sposób dodać stacji radiowych z grupy  open.fm  (np open.fm/play/104    - PRACA ROCK )

Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dopiero dzisiaj zauważyłem, że Daphile obsługuje Spotify Connect i to nie tylko jako aplikacja sterująca odtwarzaniem, ale również jako urządzenie końcowe!

 

A po ludzku? ;)
Daphile może nie tylko sterować urządzeniem obsługującym Spotify, ale (co znacznie ważniejsze) może być sterowane z dowolnego urządzenia z zainstalowaną aplikacją Spotify. W ten sposób rozwiązany został problem niepełnej zawartości na dotychczasowych pluginach Spotify (Triode, ickStream).

 

Uruchomienie i konfiguracja banalnie prosta, w sekcji pluginów (advanced media server settings):
- usuwamy (o ile jeszcze istnieje) oficjalną apkę Spotify, Spotify Protocol Handler, Triode oraz ickStream
- uruchamiamy Spotty
- restart Daphile
- upewniamy się, że niepotrzebne pluginy są wyłączone, a Spotty na pewno jest załadowany
- wchodzimy w ustawienia Spotty i postępujemy zgodnie z wyświetloną prostą instrukcją (z małą uwagą, ponieważ Daphile jest oparte na linuksie, pomijamy wpisywanie loginu/hasła)

Od tej pory ze Spotify uruchomionym na Daphile można sterować podpiętymi do sieci urządzeniami obsługującymi aplikację Spotify.

 

Oczywiście znacznie ciekawszą i zdecydowanie bardziej pożądaną jest opcja odwrotna, Spotify na Daphile sterowane za pomocą aplikacji Spotify zainstalowanej na dowolnym urządzeniu. W celu uruchomienia ponownie wchodzimy w zaawansowane opcje serwera i w zakładce Player uruchamiamy opcję eksperymentalną odpowiedzialną za odpalenie obsługi naszego odtwarzacza jako punktu końcowego.

 

I to tyle :)

 

A pisząc powyższe słucham słucham sobie jednego z Daily Mix, do tej pory niedostępnego z poziomu Daphile. 

Źródełko powyższych wypocin:
http://forums.slimdevices.com/showthread.php?107418-The-Spotty-Spotify-implementation

A teraz czas na zrzuty ;)

 

 


 

1.png

2.png

3.png

4.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę skróciłeś swój opis instalacji

dodam że trzeba dopisać repozytorium zewnętrzne pluginów

>> http://www.herger.net/slim-plugins/test.xml 

po restarcie szukamy wtyczki spotify next generation czy jakoś tak :) 

 

ogólnie daphile idzie ostro do przodu - szacunek dla twórcy i społeczności - coś pięknego

nowe bety z nowymi dacami na bieżąco lądują na serwerze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,miesiąc temu kupiłem terminal hp 5740.Po aktualizacji biosu Daphile wgrał się bez problemu.Uruchomiłem wtyczkę według opisu kolegów,zalogowałem do spotify i słucham już parę dni.Używam dac sveex sc016 na głośnikach SBacoustics,przyznam ,że jakośc muzyki już jest na wysokim poziomie i planuję jeszcze kupić lepszy dac wtedy zestaw  byłby niczego sobie.Dac myśle ak4490 może co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
5 hours ago, apei said:

Witam, czy ktoś ma doświadczenie: Daphile + DAC SMSL M8A  - czy jest możliwość regulacji głośności przez Daphile ?

powinna być choć sam nie używam

potem sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla tych co jeszcze nie zauważyli - mamy nową wersję Daphile :)

 

==============================================================================
2019-01-20 version 19.01 (x86_64, x86_64-rt & i486) changes:
- LMS update to Jan 16th, 2019 Git version (776eb7c)
- Kernel update to 4.19.16 and 4.19.16-rt12
- Option to cache system image to RAM (Settings->Power; req. ~2GB RAM)
- Speed up USB audio device initialization
- Some bug fixes and component updates
==============================================================================
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności